• Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Z przyjemnością informujemy, iż uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  w naszej szkole odbędą się w

  piątek, 9 listopada 2018.

  Uczniowie będą uczestniczyli w apelach: 

  klasy 1-3: 2 godz. lekcyjna, 

  klasy 4-8: 4 godz. lekcyjna 

  przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Będziemy również bili rekord w śpiewie Hymnu Narodowego o godz.11:11. Bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów, byśmy wspólnie mogli przeżyć ten wyjątkowy moment w naszej historii.

 • Długi listopadowy weekend "Pociąg do Niepodległości"

  Długi listopadowy weekend "Pociąg do Niepodległości"

  Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  W listopadzie 1918 roku, po 123 latach, Polska odzyskała niepodległość. Rozwój kolei był priorytetem po zakończeniu I wojny światowej. Bez niego niemożliwa była odbudowa kraju. Koleje przejęte po każdym z państw zaborczych stanowiły odrębny system. W każdym funkcjonowały inne systemy prowadzenia ruchu, a ich integracja była nie lada wyzwaniem.

  W ten wyjątkowy weekend, trwający od soboty do poniedziałku, mamy nadzieję przybliżyć historię rozwoju kolei podczas 100 ostatnich lat.

  W programie m.in.:

  - przejazdy zabytkowym taborem,

  - spotkanie z autorem książki Grzegorzem Dejneką Polska lokomotywa parowa Pt31,

  - zwiedzanie szlakiem znanych i cenionych lokomotyw parowych polskiej produkcji,

  - prezentacja oraz przejażdżki drezyną inspekcyjną Warszawa M20,

  - prezentacja makiet kolejowych,

   

  Muzeum Techniki zaprasza 10,11 i 12 listopada w godzinach od 10:00 do 16:00

  http://muzeumtechniki.pl/pociag-do-niepodleglosci-2/

   

 • Zagrali młodzi wirtuozi

  Zagrali młodzi wirtuozi

   

  W tym roku po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Festiwal Młodych Instrumentalistów. Wystąpiło w nim aż 12 uczniów – 6 pianistów, 3 gitarzystów i 3 skrzypków. Prezentowany przez nich repertuar był bardzo zróżnicowany – od szant i filmowych tematów („Różowa Pantera”) poprzez operetkowe szlagiery („Zemsta nietoperza”), po preludia Bacha czy „Cztery Pory Roku” Vivaldiego.

   

  Gościem specjalnym Festiwalu był znakomity pianista i kompozytor Piotr Matusik. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie współpracę m.in. z Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Alicją Majewską, Zbigniewem Wodeckim, Robertem Janowskim. Zdążył też wydać kilka autorskich płyt, w tym ostatnią, poświęconą pamięci znakomitego pianisty jazzowego Cicka Corei. Jest laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową B-Jazz International Contest w Belgii.

   

  On też przewodniczył komisji jurorów, w której naszą szkołę reprezentowali Dorota Stojecka-Moskała i Grzegorz Pfeiffer. Jury postanowiło przyznać 3 równorzędne nagrody laureatom Festiwalu – Annie Ogonowskiej z kl. 4c,  Oliwii Kramarz i Lidii Walczak (6c) oraz wyróżnić Weronikę Nowak z 4e.

   

  Niespodzianką na finał był krótki recital pianistyczny w wykonaniu Piotra Matusika.

   

  Zapraszamy do galerii Festiwal Młodych Instrumentalistów.

 • Konkurs Pięknego Czytania

  Miło nam poinformować, że w Konkursie Pięknego Czytania dla klas 2 i 3, który odbył się 30.10.2018 r., I miejsce otrzymała Lena Rynkiewicz /2d/, II miejsce Maja Dąbrowska /3a/, III miejsce Ola Chomicz /2e/. Przyznano rownież dwa wyróżnienia, które otrzymali: Magda Zatajska /2d/ oraz Tomek Lewicki /3b/.

  Lena będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się w II semestrze.Gratulujemy zwycięzcom. 

 • BohaterON - włącz historię!

  BohaterON - włącz historię!

  Informujemy, że w naszej szkole zakończyła się ogólnopolska kampania o tematyce historycznej – BohaterON – włącz historię! Projekt realizowali uczniowie kl. 4-8. Jego celem było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez napisanie kartek z podziękowaniami za heroiczną walkę w imię WOLNOŚCI. Udało nam się wysłać kilkadziesiąt pocztówek!

 • HAPPENING 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w happeningu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości organizowanym przez wicedyrektorów. Starali się bardzo, by prace - Godło Polski, były jak najbardziej zbliżone do oryginału. Czy im się to udało będziecie mogli ocenić oglądając wystawę w szkole.

 • II miejsce ucznia klasy 3B w biegu o Skarb Średzki

  II miejsce ucznia klasy 3B w biegu o Skarb Średzki

  Z dumą informujemy, że we wrześniu, w biegu o Skarb Średzki Bartłomiej Czerwiec z klasy 3B zajął 2miejsce  z czasem 1min25s w kategorii chłopców klas 1-3 Szkół Podstawowych na dystansie 400m.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów!

 • Koncert – Wielojęzyczna Europa

   Każdego roku w Synagodze Pod Białym Bocianem odbywa się koncert pod hasłem EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – kultury języków, języki kultur. W tym roku 27.09.2018 w koncercie wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marty Olszewskiej nauczyciela języka niemieckiego.

  Hania Górka, Hania Krowicka i Karolina Gołka z 7b zaśpiewały w języku niemieckim Hymn Światowych Dni Młodzieży Jakuba Blychasza. Władysław Nesterczuk z 8a wykonał w języku angielskim Lost on you LP. W koncercie brali udział uczniowie wszystkich wrocławskich szkół. Występy naszych uczniów były bardzo dobre i zostały nagrodzone brawami publiczności. Uczniowie otrzymali upominki i dużą motywację by za rok zaśpiewać jeszcze raz.  

   

 • Policjanci edukują jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię

  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego we Wrocławiu złożył wizytę uczniom klasy 1f. Policjant zaprezentował uczniom zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

  Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjant rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniał w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty rozmawialiśmy o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą, przypominali numery alarmowe do służb ratunkowych. Dzieci otrzymały od zaproszonego gościa drobne upominki.

 • Tydzień z książką

  Tydzień z książką

  red

 • MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

  MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

  Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 8 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. 

  Zwracamy się do uczniów, ich rodziców i nauczycieli o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na polskich cmentarzach na Ukrainie. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki. 

  Znicze można dostarczać do swoich klas do 26 października (piątek) do godziny 12:30.  

  Anna Kowalska  

  Patrycja Bęben

 • Nowości w bibliotece szkolnej

  Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do wypożyczania kolejnych nowości.

 • SP22 na CITY TRAIL JUNIOR

  Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów naszej szkoły za wzięcie udziału w pierwszym z sześciu biegów organizowanych w Lesie Osobowickim! Dziękujemy również rodzicom za super doping! Nasi uczniowie otrzymali koszulki dzięki sponsorom, firmy ACER I ASISTNET WORK GROUP. Zapraszamy do dalszej zabawy! 

 • 8a w Bardzie

  8a w Bardzie

  Spływ pontonowy, escape room, paintball i inne atrakcje w Ławicy koło Barda. 10 października, a pogoda letnia.

 • Karta rowerowa

  Karta rowerowa

  9 października 2018r. odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową, podczas którego uczniowie klas V i VI musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną oraz praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Wcześniej, uczniowie przystąpili do testu teoretycznego. Pozytywny wynik uprawniał ich do praktycznego egzaminu.

  Wszystkim uczestnikom, którzy pozytywnie zdali egzamin gratulujemy uzyskania karty rowerowej!

  Organizatorzy: Joanna Proft i Mieszko Kędziora

 • Dzień Głośnego Czytania

  Dzień Głośnego Czytania

  Dzisiaj, 1 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Klasy 4-8 przeczytały głośno wiersz Dr Seussa "Kto zje zielone jajka sadzone". Najpiękniej przeczytała klasa V c. Gratulujemy i zachęcamy do codziennego głośnego czytania.

 • XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

  XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

  Szanowni Państwo,


  serdecznie zapraszamy  na XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się w najbliższy weekend 22-23 września 2018 r. na Wyspie Słodowej.

  Kampania zdrowotna organizowana jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia oraz motywowanie do zachowań prozdrowotnych.

  W programie nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych, porad specjalistów, warsztatów edukacyjnych, atrakcji dla dzieci i pysznego jedzenia.

  Będzie również okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród! Nagrodzimy dorosłych i dzieci, którzy aktywnie włączą się w akcję zbierania punktów za wykonanie aktywności prozdrowotnych.

  Jak co roku Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia zainauguruje peleton rowerowy, który w sobotę 22 września przejedzie ulicami Wrocławia.

  W niedziele, na zakończenie imprezy, niespodzianka - koncert zespołu Micromusic.

 • Wycieczka do Londynu

  Wycieczka do Londynu

  Rodzice dzieci jadących na wycieczkę do Londynu proszeni są o sprawdzenie wiadomości w dzienniku Librus, w celu uzyskania szczegółowych danych na temat wycieczki.
  Jeśli Librus nie działa, proszę o kontakt mailowy z nauczycielem odpowiedzialnym za organizację wycieczki, Panią Pauliną Kopeć.
  Wyjazd już w tą niedzielę, 16ego września!

 • Aktywne Szkoły Multisport

  Aktywne Szkoły Multisport

  Aktywna szkoła, to aktywne dzieci. W myśl tego hasła, w marcu tego roku na Dolnym Śląsku wystartowała pilotażowa edycja programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM). W ramach ASM, 35 szkół podstawowych bierze udział w międzyszkolnym Turnieju, opartym na testach sprawnościowych EuroFit+. Rywalizacja odbywa się tylko na poziomie szkół, dlatego uczniowie nie konkurują między sobą. Podstawówki poza wygraną w Turnieju i atrakcyjnymi nagrodami, walczą przede wszystkim o zwiększenie poziomu codziennej aktywności swoich uczniów. Do tego, że dzieci aktywne fizycznie radzą sobie lepiej, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Pamiętajmy jednak, że to szkoła, podobnie jak dom rodzinny jest miejscem, w którym dzieci spędzają większość czasu w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, by było to miejsce sprzyjające codziennej aktywności. W trosce o prawidłowy rozwój swoich uczniów, szkoły podstawowe z Wrocławia podjęły wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do Rundy I, której głównym punktem jest multimedialny test sprawności EuroFit+. Test składa się z dziewięciu różnych stacji, takich jak bieg wahadłowy, siła ścisku, czy zwis na drążku, które pomagają ocenić poziom sprawności fizycznej. Nie są to jednak zwykłe ćwiczenia. Program ASM niesie za sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. W warstwie fabularnej dzieci pokonują pomocników galaktycznego gangstera – Złego Zła świetnie się przy tym bawiąc. Na czas trwania testów sala gimnastyczna zamienia się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczą z przybyszami z Galaktyki Bezruchu. Są potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do ruchu.


  To dla nas przyjemność obserwować, ile radości sprawia dzieciom udział w rozgrywkach. Odświeżona formuła testu EuroFit niesie dodatkową motywację do wysiłku. Dzieci biorą udział w zabawie, a to zachęca je do tego, żeby dawać z siebie wszystko! Tym bardziej cieszy nas fakt, że wszystko odbywa się w ruchu. – mówi Jakub Kalinowski, ekspert programu.

  Turniej ASM to nie tylko zabawa. Wszyscy uczestnicy programu mają jeden wspólny, bardzo ważny cel - wpisanie codziennego ruchu w DNA szkół i wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. Zespół ASM wraca do każdej ze szkół po upływie sześciu miesięcy od Rudny I, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe. Dla uczniów i szkół to moment, by pokazać co w tym czasie udało im się wypracować. Runda II to czas by zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rudny I! Sprawdzimy, która drużyna zrobiła największy progres w zakresie wyników EuroFit+, jak i zmian wprowadzonych w szkole. – komentuje Jakub Kalinowski. Wierzymy, że oprócz atrakcyjnych nagród, największą wygraną w Turnieju jest sprawność fizyczna, a co za tym idzie, zdrowie najmłodszych mieszkańców Dolnego Śląska. – dodaje.


  W Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu, Runda II startuje już 17-18.09.2018r. W Rundzie I cała szkolna drużyna spisała się na medal. Uczniowie dzielnie walczyli z wyzwaniami sportowymi, a szkoła wykazała się bardzo dobrą organizacją. Trzymamy kciuki
  za jak najlepsze wyniki w kolejnym etapie. Powodzenia!


  Zachęcamy do śledzenia rozgrywek:
  https://aktywneszkoly.pl/
  https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

  https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport/

 • Opole w naszej szkole

  Opole w naszej szkole

  Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu ma już 55 lat. Zdaniem wielu artystów jest to wciąż najbardziej kultowy festiwal w Polsce. Występowały na nim największe gwiazdy, a wiele od festiwalu opolskiego zaczynało swoją muzyczną karierę. Być może w przyszłości uda się to także któremuś z naszych uczniów. Tymczasem, w środę 20 czerwca, kilkunastu z nich próbowało swoich sił w szkolnym festiwalu, który przewrotnie nazwaliśmy Opole w Naszej Szkole. Gościem specjalnym, a zarazem przewodniczącą jury była Ola Turoń, piosenkarka, uczestniczka programu The Voice of Poland. Przed tak profesjonalnym jury uczestnicy zaprezentowali po jednej, dowolnie wybranej piosence. W interpretacji uczniów usłyszeliśmy przeboje z repertuaru m.in. Ani Dąbrowskiej, Ani Wyszkoni, Marty Gałuszewskiej, Cleo, Lukasa Grahama, Michała Szczygła, Kamila Bednarka. Okazuje się, że festiwal ujawnił wiele talentów wokalnych naszych uczniów. Jury miało więc trudne zadanie z wyborem najlepszych. Emocje sięgały zenitu. Aż wreszcie nastąpił ten wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Stanowiły je płyty kompaktowe najchętniej słuchanych aktualnie polskich wokalistów. Te cenne nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co składamy jej gorące podziękowanie.

  Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 4b, miejsce II ex aequo uczniowie kl. 4a i 5b, a miejsce III  - uczennica 4b. Wyróżnienia przyznano uczennicom kl. 4b i 6b.

  Niespodzianką na finał był recital gwiazdy. Ola Turoń oraz jej uczennica Ewa Kowalska zaśpiewały kilka znanych przebojów, m.in. Uptown Funk Bruno Marsa i Marka Ronsona.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć