• Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas I

  Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20

  serdecznie zaprasza Rodziców przyszłorocznych klas I na spotkanie, które odbędzie się

  28 czerwca 2018r. w stołówce szkolnej o godz. 17:00.

 • KONKURS „MISTRZ UŁAMKÓW ZWYKŁYCH”

  W maju odbył się konkurs „Mistrz ułamków zwykłych” przeznaczony dla uczniów klas czwartych. Do zmagań z ułamkami przystąpili wszyscy uczniowie. Niektórzy wytrwale przebrnęli przez ułamkowe potyczki i osiągnęli najwyższe wyniki. Uczniowie z największą liczbą punktów otrzymali tytuł Mistrza ułamków zwykłych. Miejsce I zdobyło 4 uczniów, miejsce II aż sześciu uczniów, miejsce III trzech uczniów. Wszystkim uczniom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • Ta ostatnia Wszechnica

  W piątek 15 czerwca 2018 r. pojechaliśmy ostatni raz w tym roku szkolnym na Wszechnicę Teatralną. Nasze koło teatralne wspólnie z innymi grupami wzięło udział w niezwykłym warsztacie, który prowadził aktor teatralny i filmowy Wojciech Machnicki. Tematem głównym był warsztat aktora dotyczący tańca, śpiewu i mowy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pokazu pana Machnickiego, który swoim głosem i grą aktorską zadziwił całą widownię. Dziękujemy Teatrowi Polskiemu za zaproszenie na Wszechnicę.

 • Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  Szkolny Konkurs Plastyczny "Namaluj portret Mamy na Dzień Mamy" został rozstrzygnięty. Wpłynęło mnóstwo prac, które można podziwiać w holu głównym naszej szkoły. Jury miało niezwykle trudny orzech do zgryzienia...W dniu dzisiejszym odbyło się rozdanie nagród oraz wyróżnień.

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • W sobotę, 9 czerwca, w naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Było wesoło, kolorowo, smacznie, ciekawie i ekscytująco :) A to wszystko odbyło się pod hasłem: Na ludowo! Sami zobaczcie ;)

  Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • Nasze Koło teatralne zakwalifikowało się do ogólnopolskiego konkursu pn.: "Miniatury". Skoro się udało, to pojechaliśmy... na 3 dni do Opola. To był niezwykły czas! Bardzo dużo się działo. Warsztaty, korowód ulicami miasta, prezentacje konkursowe w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, spotkanie z Misiem-Zbysiem, nocleg nad Jeziorem Turawskim, próba generalna na Rynku w Opolu, pokazy powarsztatowe i wreszcie werdykt. Otrzymaliśmy wyróżnienie za spektakl "Piętro niżej". Cieszymy się bardzo i powoli pakujemy się na wyjazd do Suwałk na konkurs międzynarodowy...

 • Lapbooki drugi raz zagościły na lekcje matematyki w klasach czwartych. Tym razem uczniowie podsumowywali dział o ułamkach zwykłych. Rozwiązywali zadania, rozwijali różne umiejętności jak pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność, uczyli się, jak organizować sobie pracę i jak wykorzystać wiedzę już zdobytą. Niektórzy uczniowie przygotowali matematyczne gry dotyczące ułamków, układali rymowanki. Uczniowie bardzo chętnie pracowali nad wykonaniem swoich lapbooków.
  W albumie znajdują się zdjęcia, na których widać efekty pracy uczniów.

 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2A zdobyła nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "My jesteśmy radością - wszystkie dzieci mają marzenia".

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Laureatka konkursu "Mole książkowe"

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3d  zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Mole książkowe".

  Serdecznie gratulujemy!

 • Rowerowy maj - podsumowanie

  Zakończyliśmy akcje szkolną „Rowerowy Maj”. Kampania cieszyła się dużą popularnością, uczniowie chętnie przyjeżdżali do szkoły na rowerze, hulajnodze czy deskorolce. Każdy uczeń, który przyjechał rowerem może liczyć na drobną nagrodę. Najlepsza klasa będzie miała zafundowaną wycieczkę:

  1 miejsce: 4C z frekwencją 52,9

  2 miejsce: 1E z frekwencją 35,6

  3 miejsce: 3A z frekwencją 32,5

  Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wychowawcom za pomoc w organizowaniu kampanii.

  Zapraszamy w przyszłym roku!

 • Czytanie jest the best!

  Propagując ideę czytania dzielimy się  z innymi książkami.

  Taką skrzynkę do bookcrossingu zaopatrzyliśmy ostatnio w Leśnicy w wiele nowych pozycji.

  Zachęcamy do uwalniana książek 

  5a i 5b

 • Muzyczny prezent na Dzień Dziecka

  Te koncerty są zupełnie wyjątkowe. Miejsc brakuje już na rok przed rozpoczęciem sezonu. Nam udało się jednak zdobyć kilka miejscówek na jedną z audycji umuzykalniających organizowanych przez katedrę edukacji muzycznej wrocławskiej Akademii Muzycznej. W ten sposób nasz nauczyciel muzyki sprawił nam piękny muzyczny prezent z okazji Dnia Dziecka.  

  Można powiedzieć, że tego dnia rzeczywiście dzieci „rządziły” - występowały zarówno w roli słuchaczy, jak i wykonawców. Młodych artystów-wirtuozów wybrano spośród najzdolniejszych uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. i Szkoły Muzycznej I st. nr 3 im. prof. Marii Zduniak. W pięknej sali koncertowej Akademii Muzycznej mieliśmy okazję wysłuchać na żywo utworów granych na fortepianie, trąbce, waltorni, flecie, klarnecie, skrzypcach, wiolonczeli oraz instrumentach perkusyjnych. Niespodzianką była możliwość zobaczenia i usłyszenia na żywo harfy, co z uwagi na duże rozmiary tego instrumentu zdarza się bardzo rzadko. A kolejnym zaskoczeniem, już na zakończenie koncertu, była zaśpiewana przez szkolny chór tytułowa piosenka z filmu Flinstonowie.

  Po koncercie organizatorzy przeprowadzili błyskawiczny konkurs. Również dwie nasze uczennice, za udzielenie poprawnych odpowiedzi, otrzymały atrakcyjne książkowe nagrody i słodycze.

 • Wiosna zagościła na dobre w pogodzie, więc w maju został przeprowadzony kolejny mini projekt w klasach czwartych: eksperymentujemy z matematyką i językiem angielskim. Kolejny raz połączyłyśmy twórczość plastyczną uczniów z matematyką i językiem angielskim. Uczniowie wykonywali swoje ulubione lody (ice cream) lub desery lodowe (ice cream sundaes), opisywali je za pomocą ułamków, ćwiczyli skracanie ułamków. Utrwalali nazwy smaków lodów (Flavor) w języku angielskim.

  Chciałyśmy, aby uczniowie zrozumieli, że ułamki są wszędzie (Fractions are everywhere ).

 • GRAJ!

  Koło teatralne zakwalifikowało się do wojewódzkiego konkursu teatralnego pn.: „I Przegląd Małych Form Teatralnych GRAJ!”

  Finał przeglądu odbył się 24 maja 2018 roku w Siechnicach. Zaprezentowaliśmy spektakl „Piętro niżej”. Niestety nie udało nam się zdobyć nagrody głównej. Jesteśmy wdzięczni za ciepłe słowa i kciuki trzymane za nas :) Przed nami jeszcze kilka występów w różnorodnych konkursach.

  Do zobaczenia!

 • Rozdanie nagród

  W piątek 25 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród związane z Międzyszkolnym konkursem plastyczno-literackim dla uczniów klas I –VII „Okładka ulubionej książki”.

  Gratulujemy laureatom! 

 • Konkurs na PRZEBRANIE LUDOWE

  Szkoła Podstawowa nr 22 ogłasza dla uczniów z kl.1-7

  Konkurs na PRZEBRANIE LUDOWE, 

  który zostanie rozstrzygnięty podczas obchodów Dnia Dziecka  

  9 czerwca.

  Na zwycięzców czekają kupony do sklepu DECATLON.

 • List Minister Edukacji Narodowej

  List Minister Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  ANNA ZALEWSKA

  Warszawa, 18 maja 2018 r.

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum,

  wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

  Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

  Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.

  Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby sal lekcyjnych.

  Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

  •  wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
  • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
  •  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum z wyróżnieniem,
  •  szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

   

  W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjnokonsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

  Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami.

  Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

 • Lekcja w Narodowym Forum Muzyki

  Ta lekcja muzyki była inna od wszystkich. Zamiast gabinetu muzyki – sala koncertowa Narodowego Forum Muzyki, zamiast muzyki odtwarzanej z płyty – muzyka grana na żywo. Uczniowie klasy 5a pod opieką wychowawcy i nauczyciela muzyki mieli okazję wysłuchać koncertu edukacyjnego w wykonaniu wielkiej orkiestry symfonicznej. W specjalnie dobranym repertuarze znalazły się utwory Leonarda Bernsteina, Georga Gershwina, Igora Strawińskiego i Wyntona Marsalisa. Ideą koncertu było uwrażliwienie młodego słuchacza na różnorodność gatunków muzycznych, sposobów łączenia jazzu z klasyką oraz wychwycenie rytmów, które decydują o rozrywkowym charakterze wykonywanych dzieł symfonicznych.

  Koncert w ciekawy i zabawny sposób poprowadził Pan Tomasz, śpiewak operowy, aktor, animator kultury. A bohaterem koncertu zatytułowanego „Amerykanin w Paryżu, czyli jazzowe rytmy w muzyce symfonicznej” była orkiestra NFM Filharmonia Wrocławska. Muzyka symfoniczna słuchana na żywo potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń nawet tym, którzy na co dzień niechętnie sięgnęli by po muzykę klasyczną.

 • "Czas na książkę"

  Kolejna edycja "Czasu na książkę" za nami. W czwartek 24 maja byliśmy jej uczestnikami po raz czwarty. Przy skrzynce boocrossingowej w Leśnicy czytaliśmy wybrany fragment "Małego Księcia". Następnie reprezentanci naszej szkoły z klas starszych wzięli udział w prezentacji książek wartych przeczytania. Impreza zgromadziła wielu sympatyków czytelnictwa. Zorganizowana była w ramach Partnerstwa lokalnego dla Leśnicy i okolic.

 • Majówka z Żubrem Pompikiem

  25.05.2018

  Gdzie swoje mieszkania budują leśne zwierzęta? Czym żywi się ryjówka, a co na śniadanie zjada żubr? Które zwierzęta nie śpią nocą? Czego nie wolno robić w lesie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieciaki z grup 0a i 0b poznały w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Majówka z Żubrem Pompikiem”.

  „Majówka z Żubrem Pompikiem” to projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska. Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest polski serial animowany „Żubr Pompik”, stworzony na podstawie serii książek Tomasza Samojlika o tym samym tytule.

  W drugim etapie projektu zerówki zostały zaproszone do kina, gdzie specjalnie dla nich odbyła się projekcja serialu „Żubr Pompik” oraz spotkanie z przyrodnikiem.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć