• Podziękowania

  Pragniemy złożyć gorące podziękowania

  panu Adamowi Młynarczewskiemu

  za szczególne wsparcie i pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 22.

  Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tak bliski Pana sercu jest uśmiech naszych dzieci i głęboko wierzymy, że okazana przez Pana przyjazna dłoń będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra naszych uczniów.

 • Koło teatralne

  Chociaż jesteśmy teatrem młodych aktorów i daleko nam jeszcze do profesjonalistów, to pierwsze kroki na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego mamy już za sobą :) Nasze małe/duże stopy postawiliśmy w Teatrze Polskim dokładnie 25 kwietnia 2018 roku. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty teatralne prowadzone przez p. Aldonę Struzik- aktorkę Teatru Polskiego i oczywiście pojechaliśmy! Tematem warsztatów była niespodzianka na scenie, czyli artystyczne i techniczne problemy w pracy aktora. Dziękujemy za warsztaty!

 • "Perfect Reading Skills"

  24 kwietnia dwie uczennice: Julia Lotz z klasy 5b i Natalie Besz z klasy 7a wzięły udział w drugim etapie Drugiego Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim "Perfect Reading Skills" American Edition. Ich zadaniem było wylosowanie fragmentu prozy w języku angielskim i jego przeczytanie. Poradziły sobie bardzo dobrze. Gratulujemy!

  Paulina Kopeć

 • Konkurs dla klas I-VII

  Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim pt. "Okładka ulubionej książki", który organizuje nasza szkoła. Wszystkie informacje w regulaminie poniżej.

  Konkurs dla klas I-VII - Obrazek 1 REGULAMIN_KONKURSU.pdf

 • W piątek, 20.04.2018 w SP nr 82 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, w którym wzięli udział Tomasz Arabasz z kl. 2a i Aleksandra Pitek z kl. 3c. Ola otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy !!!

 • Kampania Rowerowy Maj 2018

  Z przyjemnością informujemy, że już w maju 2018 nasza szkoła weźmie udział w kampanii „Rowerowy maj” organizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia. Celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do pokonywania drogi do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

  Jest to już trzecia edycja kampanii realizowana we Wrocławiu, do której zgłosiło się  42 szkoły podstawowe i 4 przedszkola z Wrocławia. Szacowana liczba uczestników to prawie 21 tysięcy uczniów i przedszkolaków.

  Kampania trwa 18 dni od 7 do 30 maja 2018 r.

  Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy, przyjedzie do szkoły aktywnie tj. na rowerze, rolkach, hulajnodze itp. otrzyma „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego a okrągłą na klasowy plakat. Po zakończeniu akcji punkty zostaną zliczone.

  O wyniku szkoły czy klasy zadecyduje suma wszystkich wykonanych dojazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich możliwych dojazdów w danej szkole czy klasie. 

  Trzy najbardziej aktywne szkoły w dwóch kategoriach zostaną nagrodzone. Dla najlepszej klasy z każdej ze szkół przewidziano nagrody w formie biletów wstępu do centrum kultury, sportu lub rozrywki. Każdy uczestnik, który przyjedzie chociaż raz na rowerze otrzyma upominek.

  Pomysłodawcą kampanii jest Miasto Gdańsk, a sama akcja zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród innych miast i gmin w Polsce.

  Więcej informacji znajda Państwo na stronie: https://rowerowymaj.eu.

  Zapraszamy do zabawy!

   

   Organizator lokalny kampanii:                                                               Organizator Główny kampanii:

   

          Kampania Rowerowy Maj 2018 - Obrazek 1                                                                Kampania Rowerowy Maj 2018 - Obrazek 2

 • Niedługo wakacje, więc na pewno przydadzą się bezcenne porady jak bezpiecznie wypoczywać nad akwenem wodnym. Trzecim funkcjonariuszem był Czesław, który bezapelacyjnie zdobył serca wszystkich uczestników szkolenia.

 • 18.04.2018

  Na to pytanie uczniowie odpowiadali w sondażu przeprowadzonym przez Samorząd Uczniowski na zlecenie biblioteki szkolnej. Przez cały tydzień, od 2 do 6 kwietnia można było zgłaszać swoje propozycje zapisane na kartkach, wrzucając je do specjalnie w tym celu przygotowanego pudełka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego chodzili z pudełkiem po klasach, a w ostatnim dniu sondażu pudełko zostało dodatkowo udostępnione na przerwach w holu szkoły obok biblioteki.

  Wśród zgłoszonych propozycji najczęściej powtarzały się takie tytuły, jak Joanne K. Rowling "Harry Potter", Jeff Kinney "Dziennik cwaniaczka", Andrzej Maleszka "Magiczne drzewo", Rivers Francine "Jak świt poranka", Billy Nieznany "Cudowny chłopak", Markus Zusak "Złodziejka książek".

  Okazuje się, że te książki znajdują się już w księgozbiorze naszej biblioteki, a chodziło przecież o kupienie, zgodnie z życzeniem uczniów, zupełnie nowych tytułów. Znając natomiast pomysłowość i poczucie humoru naszych uczniów, jako ciekawostkę odnotować należy fakt pojawienia się wśród propozycji…książki telefonicznej J

 • Aktywne Szkoły MULTISPORT

  Drodzy Rodzice, jesteśmy w grze!

  Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła kolejny etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM)! Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

  Zanim jednak przystąpimy do Rundy I musimy dopełnić ostatnich formalności i zapewnić komplet Waszych zgód na udział dzieci w programie. Bardzo prosimy o wypełnienie i odesłanie załączonego formularza na adres e-mail koordynatora szkoły sebastian.lubinski@sp22.wroclaw.pl  lub przekazanie zgód do dnia 17.05.2018 do pokoju nauczycielskiego wuefistów lub na portierni. Zgody również będą mogli Państwo pobrać w szkolnej portierni.

  Od środy - do piątku w testach sprawnościowych będą brały udział wszystkie dzieci z naszej szkoły (klasy I-VII), które doniosą zgodę do koordynatora projektu! 

  Zachęcamy do kontaktu, jeżeli będziecie Państwo mieli jakieś pytania. Dodatkowo, zapraszamy na stronę programu, gdzie z pewnością znajdą Państwo wiele przydatnych informacji:

  https://aktywneszkoly.pl,

  (profil facebook: https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/).

  Dziękujemy za dotychczasową współpracę.

  Trzymajcie za nas kciuki w Turnieju!

  Aktywne Szkoły MULTISPORT - Obrazek 1 zgoda_na_udzial_w_programie.doc

 • 15.04.2018

  13 kwietnia 2018r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów w Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym dla klas trzecich szkół podstawowych. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom, którzy włożyli bardzo dużo wysiłku w swoje prace. 

  Wszystkim bardzo gratulujemy:)

  Uczniowie, którzy nie odebrali nagród proszeni są o zgłoszenie się do sali A003.

  Koordynatorki

  Paulina Klauzińska

  Maria Marciniak-Świder

 • Rozdanie nagród: Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

  Uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się w piątek  13.04.2018 o godzinie 11:15 w holu głównym szkoły.

  Serdecznie zapraszamy laureatów oraz wyróżnione osoby.

   

  Koordynatorzy

  Paulina Klauzińska

  Maria Marciniak-Świder

 • 09.04.2018

  5 kwietnia 2018 roku odbył się  "Konkurs głośnego czytania dla uczniów z klas 4-7." Miło nam przedstawić jego laureatów. Pierwsze miejsce otrzymały Hania Janke z 4b oraz Hania Krowicka z klasy 6b. Drugie miejsca natomiast zdobyli Karolina Gołka z 6b, Weronika Gryta  oraz Łukasz Kwiatkowski z 7a. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zasługują na gratulacje. Dwie najlepsze Hanie będą reprezentować szkołę w edycji konkursu międzyszkolnego.

 • Dzień Dziecka – dzieci tradycji!

  Dzień Dziecka – dzieci tradycji!

  prośba o sponsoring

  Zwracamy się do Państwa jako rodziców z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości sponsorowania/dotacji/polecenia firmy sponsorującej - Pokaz tańców ludowych  wykonanych przez młodych profesjonalistów z Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca podczas obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu.

          Pragniemy ten dzień uczynić okazją do ukazania dzieciom polskich korzeni, szacunku dla tradycji i zwyczajowości naszego kraju. Niestety  bez wsparcia finansowego nie uda nam się wykonać tak szczytnych założeń.

  http://www.zespol.wroc.pl/

  https://web.facebook.com/maly.wroclaw/

  https://web.facebook.com/RDZPIT

  W zamian za  pomoc możemy zaoferować:

  -   certyfikaty z podziękowaniem,

  -   wpis na naszą stronę internetową pod tytułem „Przyjaciel szkoły”,

  -   podziękowanie wygłoszone podczas imprezy,

  -   informację w mediach lokalnych,

  -   możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych w trakcie  trwania imprezy (kolportaż wśród uczestników, punkt promocyjny).

    Jesteśmy otwarci na inne sposoby promocji.

   

  Z wyrazami szacunku

  Dyrekcja wraz z Radą Pedagogiczną

    Szkoły Podstawowej nr 22 we Wrocławiu.

  (Kontakt  - koordynator Dnia Dziecka M. Marciniak Świder)

   

   

 • W klasach 0 odbył się konkurs na pisankę wielkanocną. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali piękne i pomysłowe pisanki,  które stanowiły cudowne  dekoracje świąteczne w naszej szkole.  Pierwsze zajął Tymoteusz Zarzyczny z kl. 0c, drugie miejsce Miłosz Feliński kl. 0c, a trzecie miejsce zajęła Zosia Szczepanik z kl. 0c. Wszystkim dzieciom,  które wzięły udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 • Nowości w bibliotece

  Drodzy Uczniowie!

  Informujemy, że w naszej bibliotece sukcesywnie przybywają nowości wydawnicze. 

  Zapraszamy! 

   

 • 03.04.2018

  28 marca, pomimo deszczowej i szarej scenerii, w klasach drugich było wiosennie, kolorowo i pachniało świętami. W tym dniu w naszej szkole odbyły się śniadania wielkanocne. W klasach na świątecznych stołach znalazły się same pyszności przygotowane przez uczniów. Nie zabrakło również świątecznych dekoracji. Wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i zajadali przygotowane smakołyki. Organizując śniadanie wielkanocne dzieci poznały zwyczaje i tradycje świąteczne. Dowiedziały się, że Święta Wielkanocne są okazją, aby cała rodzina spotkała się i miło spędziła czas.

 • Szkolne Dni matematyki

  30.03.2018

  Marzec jest miesiącem matematyki. W dniach 19-23 marca w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Uczniowie podczas lekcji matematyki rozgrywali turniej. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka od kuchni”. Na lekcjach j. polskiego odbył się turniej „Matematyka w polskich przysłowiach”. Na lekcjach przyrody uczniowie rozwiązywali drużynowo quiz przyrodniczy. Na zajęciach w ramach projektu „Matematyczne eksperymenty” wykonywano bryły platońskie – dwudziestościany foremne.

  Obchodząc dni matematyki w naszej szkole chcieliśmy, aby uczniowie zrozumieli, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i przygoda.

  Podczas przerw uczniowie rozwiązywali rebusy matematyczne, ćwiczyli tabliczkę mnożenia, mogli zagrać w gry matematyczne (np. trójkąty matematyczne – mnożenie i dzielenie, bingo matematyczne, pusy, gry logiczne – splątane ścieżki, zakryj mnie, ...a mnie odkryj).  Podsumowaniem tygodnia matematyki w szkole było przedstawienie pt. „Rozprawa sądowa Państwa Wyrwigroszów”, przygotowane przez uczniów z klasy 4c. Był sędzia, państwo Wyrwigroszowie, był świadek Pan Procent i strażnik. Aktorzy ukazali „z przymrużeniem oka” do czego może doprowadzić nieznajomość matematyki i nieumiejętność wykonywania obliczeń procentowych.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

   

 • Wyniki I Wiosennego Biegu Przełajowego o Mistrzostwo SP 22

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

  Poniżej przedstawiamy wyniki I Wiosennego Biegu Przełajowego o Mistrzostwo SP 22. Oznaczono czas 20 pierwszych osób każdego biegu.

  Wyniki I Wiosennego Biegu Przełajowego o Mistrzostwo SP 22 - Obrazek 1 Wyniki-Zawody-Mistrzostwa-Szkoly.pdf

 • Serdeczne życzenia

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Państwu dużo zdrowia, radości, odpoczynku przy rodzinnym stole, mnóstwa wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20

  Jarosław Wojna
   

 • Konkurs kaligraficzny rozstrzygnięty

  Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym.

  Jury miało trudne zadanie, gdyż większość prac była staranna, estetyczna i z zachowaniem proporcjonalności liter. 

  Bardzo nas cieszy, że mimo wszechobecnej komputeryzacji, dzieci potrafią nadal posługiwać się piórem, dbając o estetykę i charakter pisma.

  Oto wyniki:

  I miejsce Julia Działa kl. 3 a, Szkoła Podstawowa nr 22

  II miejsce Hanna Szymańska kl 3 f, Szkoła Podstawowa nr 50

  III miejsce Olivia Szymańska kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 85

  Wyróżnienie otrzymują:

  Marta Bartkowska kl 3 b, Szkoła Podstawowa nr 50

  Maja Wierzbicka kl. 3 b, ZSP nr 4

  Bartosz Haberla kl 3 b, Szkoła Podstawowa nr 99

  Bartosz Sobczak kl. 3 b, ZSP nr 18

  Marta Mruczek kl. 3 b, Szkoła Podstawowa nr 118

  Anna Krupa kl. 3 c, Szkoła Podstawowa nr 75

  Oliwia Borowska, kl. 3 e, ZSP nr 19

   

  Wszystkim laureatom gratulujemy!

   

  Koordynatorzy konkursu:

  Paulina Klauzińska

  Maria Marciniak-Świder

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć