• Minęły już pierwsze 2 miesiące nauki szkolnej. Czas niezwykle ekscytujący i ciekawy, ale jednocześnie bardzo trudny dla każdego z nas – ucznia pierwszej klasy. Wrzesień i październik to miesiące, podczas których poznawaliśmy naszą szkołę, nowych kolegów i oczywiście nasze Panie. Poznaliśmy zasady obowiązujące w szkole i w klasie. Każdy z nas od pierwszych chwil starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Chcieliśmy pokazać, że dojrzeliśmy do roli ucznia i jesteśmy gotowi do uroczystego aktu pasowania. I stało się: 26 października do szkolnej braci dołączyliśmy my - uczniowie klas pierwszych. W czasie uroczystej gali wierszem i piosenką daliśmy wyraz sympatii do szkoły oraz  gotowości do podjęcia się obowiązków uczniowskich. Obiecujemy wytrwale pracować na chwałę szkoły, dumę naszych Rodziców i Pań wychowawczyń. Trzymajcie za nas kciuki. CIESZYMY SIĘ, ŻE JESTEŚMY Z WAMI :) :) :)

 • Zbiórka darów dla zwierzaków

  Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  W ramach wolontariatu w naszej szkole organizowana jest zbiórka darów dla zwierzaków.

  Lista rzeczy przyjmowanych przez schronisko z otwartymi ramionami to:

  • Karmy dla zwierząt

  Prosimy o przynoszenie głównie karmy mokrej (zarówno dla psów, jak i kotów). Suchą karmę także przyjmujemy. Prosimy o zakup karmy ze średniej półki (np. pedigree, whiskas itp.). Karmy najtańsze pochodzące z dyskontów nie są przez nasze zwierzaki zjadane.

  Pamiętajcie, że lepiej kupić kilogram dobrej jakości karmy, niż 10 kilogramów bezwartościowego pożywienia.

  • Koce, pościele, ręczniki (używane, ale czyste),

  • gazety papierowe,

  • obroże, smycze, kagańce,

  • zabawki dla zwierząt (np. piłki, myszki dla kotów, szarpaki),

  • legowiska dla zwierząt

  • drapaki dla kotów,

  • akcesoria do pielęgnacji zwierząt (np. szampony, szczotki)

  • przysmaki,

  • warzywa, owoce i suchy chleb dla owiec, świni i kaczek.

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2018

  Półkolonie zimowe odbędą się w terminie 15.01-19.01.2018 (pierwszy tydzień ferii). Organizowane będą przez Fundację ANIMADA. Zapisy ruszają 27.11.2017. Szczegółowe informacje od 27.11.17 w zakładce "Półkolonie - ZIMA 2018".

 • 14 listopada przypadała 110 rocznica urodzin Astrid Lindgren. Klasy trzecie w przebraniach bohaterów książkowych prezentowały się wspaniale.
   

 • 15.11.2017

  W środę 15 listopada kl. 5a odbyła lekcję historii w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Realizując projekt „Edukacja w Miejscach Pamięci. Ścieżki Kulturowe” odwiedziliśmy Synagogę pod Białym Bocianem, Kościół ewangelicko-augsburski Opatrzności Bożej, Cerkiew Prawosławną Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy i Kościół rzymsko-katolicki pw. św. Antoniego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Jestem bezpieczny!

  Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusz Straży Miejskiej uczył dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślał, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Nasz gość powiedział również dzieciom jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba

  Ponadto dzieci miały możliwość poznania bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z agresywnym, atakującym psem.

  Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • TYDZIEŃ KARIERY

  Na przełomie października i listopada w szkole odbył się finał projektu TYDZIEŃ KARIERY. Uczniowie klas IV -VI i przede wszystkim klasy VII mieli okazję zaznajomić się z elementami planowania kariery edukacyjno – zawodowej. Tegoroczny temat tygodnia brzmiał: „Ja na rynku pracy: Moje talenty i kompetencje”.

  Projekt przygotowały i przeprowadziły: Jolanta Wydmuch – doradca zawodowy, Dorota Cebulak.

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu. Prezentowane przez uczniów kl.VIA,VIB patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały nam wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości...Zdjęcia prezentujemy w galerii.

 • 6 października klasy 4c i 6a pod opieką Jolanty Wydmuch, Doroty Cebulak, Małgorzaty Janikuli i Mieszka Kędziory były w Szklarskiej Porębie na integracyjnej wycieczce. Wizyta w Żelaznym Tyglu Walońskim dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Uczniowie najlepiej bawili się podczas plenerowych warsztatów oraz gry terenowej.

 • Sukcesy biegaczy z IIB

  Ostatni weekend dla naszych Biegających Asów z klasy IIB był bardzo aktywny.

  W sobotę Kuba Stanisz i Paweł Budnik wzięli udział w biegu na 200 m w Świdnicy. W kategorii Urwisy (rocznik 2010/11) walka była bardzo ostra, ostatecznie Kuba stanął na podium na trzecim miejscu, Paweł był czwarty.

  W niedzielę odbyła się kolejna edycja biegu City Trail. Z klasy 2b udział wzięli: Ula Łopuszyńska, Kuba Stanisz i Paweł Budnik, osiągając świetne wyniki. Ula była niepokonana wśród dziewczyn z rocznika 2010/ 2011 i na dystansie 300m zajęła pierwsze miejsce. Natomiast wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej pierwsze miejsce wywalczył Paweł, a Kuba zajął miejsce trzecie. 

  Chłopcy już zarazili biegową pasją swoje młodsze siostry - Przedszkolaczki z naszego przedszkola, które biegły w najmłodszej kategorii od 0 do 5 lat. Malwinka zajęła całkiem niezłe, piąte miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Półkolonie zimowe w SP22 Zima 2018

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 22 będą organizowane półkolonie zimowe przez Fundację ANIMADA "Aktywna Zima w Mieście".

  Koszt: 160zł/turnus

  W cenie: obiad, podwieczorek, napój

  Szczegółowe informacje oraz sposób zapisu uczestników wkrótce.

 •  

  W dniu 02.11.2017r gościem w klasie Ia był Ratownik Medyczny Pan Andrzej Raczyński. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie pierwszoklasistów do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznania się ze specyfiką pracy ratowników oraz prawidłowym zachowaniem się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi sprzętami ratujacymi życie.

 • We wtorek, 31 października, dzieciaki z oddziału 0 „b” świętowały Halloween. Na imprezie pojawiły się czarownice, diabły, duchy, kościotrupy, wampiry i wszelakiej maści straszydła.

  Strrraszne potwory na nudę nie mogły narzekać. Przygotowano dla nich wiele zadań, w których musiały wykazać się zręcznością, spostrzegawczością i szybkością. Głowna atrakcją było malowanie twarzy. W tym dniu królowały straaasznie zdrowe przysmaki … ciasto z dyni, babeczki marchewkowe i wiele wiele innych. Dodatkową atrakcją był stworzenie lampionu oraz zrobienie smacznego ducha z żółtego banana.

 • Gratulujemy!

  Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

  Z dumą informujemy, że w poniedziałek, 30 października 2017 r., Pan Jarosław Wojna wygrał konkurs na Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20 przy ul. Karpnickiej 2 we Wrocławiu. 

  W imieniu Rady Pedagogicznej oraz Pracowników ZSP nr 20 pragniemy złożyć Panu serdeczne gratulacje. Wiemy z jak dużą odpowiedzialnością i ogromem pracy łączy się pełnienie tej funkcji, ale wierzymy w Pana zaangażowanie, poświęcenie oraz skuteczność w działaniu. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy pomyślności w sprawowaniu tej trudnej misji.

  Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20

   

 • 30.10.2017

  W galerii zdjęć "Trzymaj się prosto!" przedstawiamy fotograficzną dokumentację projektu "Trzymaj się prosto!", który był realizowany w klasach "0".

  W ramach projektu dzieci uczestniczyły w zajęciach z fizjoterapeutą, w zajęciach korekcyjnych, wycieczce do osiedlowego klubu Fitness J&D Fitness Studio, biegu zerówkowicza, konkursie dla dzieci i rodziców "Gimnastyka, to zabawa, to dla zdrowia super sprawa" oraz wielu innych atrakcjach...

 • 30 października 2017, w klasach "0" odbyło się spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Leśnicy. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

 • W połowie października klasy 3b i 3c wybrały się na wykopki, a atrakcji było co niemiara! Najpierw sporządziliśmy pyszne surówki, później mogliśmy sami ukisić kapustę oraz spróbować soków z kiszonych buraków, ogórków oraz czerwonej kapusty. Następnie udaliśmy się na pole, gdzie każdy przy pomocy motyki mógł nakopać sobie ziemniaków. Po tak wytężonej pracy należał nam się odpoczynek, więc przy ognisku upiekliśmy kiełbaski, ziemniaki i jabłka, a kto miał jeszcze siły, mógł startować w ziemniaczanych konkursach, oczywiście z nagrodami. Pogoda nam dopisała, kiszonki smakowały, był to naprawdę udany dzień! Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • Projekt matematyczny w SP22

  W Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu realizowany jest projekt "Matematyczne eksperymenty – poprawa jakości nauczania matematyki w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych w Gminie Wrocław”. Projekt realizowany jest od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły realizacji projektu znajdują się pod poniższym linkiem:

  http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/matematyczne_eksperymenty/o-projekcie.

 • 17 października klasa 3 d wybrała się na wycieczkę do Doliny Baryczy do miejscowości Karnice z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykopać ziemniaki, zrobić surówkę z kiszonek i ukisić kapustę. Wzięliśmy udział w konkursach m.in. kto dalej rzuci ziemniakiem oraz kto znajdzie największego, najmniejszego i najdziwniejszego ziemniaka.  Nagrodami w konkursach były różne gadżety, ale także burak czy główka kapusty:) Na koniec upiekliśmy pyszne kiełbaski na ognisku. To był bardzo udany dzień. 

 • Klasa 3 d wraz z wychowawczynią Pauliną Klauzińską włączyli się w akcję pocztówkowych pozdrowień.  Celem akcji jest pisanie pocztówek, a następnie wysłanie ich do różnych szkół z całej Polski. Podsumowaniem akcji będzie wspólne wykonanie mapy Polski wraz z zaznaczonymi miejscowościami, z których otrzymamy pocztówki.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć