• Szkoła Tańca GEMAR

  Uwaga!

  Zapraszamy na ZAJĘCIA TANECZNE w Szkole Podstawowej nr 22! Zapraszamy dzieci z klas 1 i 2 już od 1 lutego (czwartek). Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki w godz. 14:45 - 15:30. Trwają zapisy!! Szczegółowe informacje na www.szkołatańca.com.pl lub telefonicznie: 601 989 648 - Mariola Szymańska,

  Szkoła Tańca GEMAR.

 • W dniach 8-12.01.2018 w klasach "0" był realizowany mini projekt "Tydzień baśni i bajek". Głównymi celami nauczycielek klas "0" było rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, poprzez czytanie uczniom bajek i baśni oraz rozwijanie ekspresji twórczej dziecka, jako uczestnika i widza spektaklu.

  Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 • Biegowy przełom Roku 2017/2018 w klasie 2B

  6.01. biegacze z klasy 2b: Ula Łopuszyńska, Kuba Stanisz oraz Paweł Budnik wzięli udział w kolejnej edycji City Trail. Tradycyjnie nasi biegacze w kategorii D1 pokonali dystans 300m ze świetnymi wynikami: wśród chłopców pierwszy był Paweł, natomiast na drugim miejscu przybiegł Kuba. Wśród dziewczynek drugie miejsce wywalczyła Ula.

  Paweł ma za sobą również dwa biegi kończące rok 2017:
  30.12 wziął udział w biegu Parkrun na Wyspie Opatowickiej na dystansie 5 km, gdzie wśród 103 dorosłych uczestników Paweł uplasował się na pozycji 49 z czasem 24min 42 sek, natomiast 31.12 wystartował w biegu sylwestrowym w Jelczu-Laskowice. Roczniki 2009 i 2010 miały do pokonania dystans 100m, Paweł zajął drugie miejsce.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • 10.01.2018

  Wspólne śpiewanie raduje i łączy. W naszej szkole 9 stycznia, miało miejsce wydarzenie w pewnym sensie niezwykłe. Odbyła się już trzecia edycja Koncertu Kolęd i Pastorałek. Była to swego rodzaju prezentacja talentów wokalno-teatralnych dzieci. Każda klasa przedstawiła jeden świąteczny utwór. Wyjątkowy klimat koncertu nadała przybyła publiczność – Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz rodzice. Na specjalnie zamontowanym na tę okazję ekranie wyświetlany był tekst każdej kolędy, więc każdy mógł wykazać się talentem wokalnym. Wspólne kolędowanie dzieci i dorosłych było dla wszystkich niezwykłym, pięknym doświadczeniem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 😊

 • Informacje na temat półkolonii ZIMA 2018

  Drodzy Rodzice,

  W zakładce "Półkolonie - ZIMA 2018" udostępniamy ważne pliki do pobrania oraz informacje dotyczące półkolonii zimowych organizowanych w naszej szkole. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

 • O zapobieganiu cyberprzemocy słów kilka...

  W dniu 15.12.2017 odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów  klas IV – VII,  a w dniu 18.12.2017 uczniów oddziałów zerowych z Policjantami z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Uczniowie rozmawiali z policjantami o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci Internet. Tematem wiodącym była „cyberprzemoc”.

  Głównym celem wizyty policjantów było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników, gdyż grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci, są dzieci i młodzież. Dla tej grupy osób Internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności, życia społecznego, nauki i zabawy.

  Podczas prelekcji omówiono z uczniami szereg negatywnych zjawisk związanych z korzystaniem z Internetu takich jak: nadużywanie Internetu, cyberprzemoc oraz przestępstwa internetowe takie jak kradzież danych czy oszustwa.

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!

 • Nowości w bibliotece

  Drodzy uczniowie, starsi i młodsi!

  Biblioteka szkolna ma dla Was wiele nowości książkowych. Zbliżają się ferie zimowe i mnóstwo wolnego czasu. Z interesującą książką można przeżyć wiele ciekawych chwil.

  Serdecznie zapraszamy.

 • 22 grudnia, w klasie 2A zorganizowaliśmy klasową Wigilię. Przyszliśmy do szkoły ubrani odświętnie. Wspólnie udekorowaliśmy wigilijny stół. Znalazło się na nim mnóstwo smakołyków, które przynieśliśmy z domu. Podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Było bardzo miło i uroczyście.

  Wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  klasa 2A

 • W Srebrnej Górze, w Domku Świetego Mikołaja przywitał nas renifer i śnieżynka. Napisaliśmy listy z życzeniami do Naszych bliskich, usłyszeliśmy legendę o Świętym Mikołaju i osobiście spotkaliśmy się z Mikołajem. Powiedzieliśmy Mu na ucho wszystkie nasze obietnice i postanowiliśmy, ze już zawsze będziemy grzeczni :)

  Własnoręcznie zrobiliśmy świece z wosku pszczelego i pomalowaliśmy gipsowe ozdoby choinkowe.

  A każdy z nas otrzymał specjalny, imienny Certyfikat Pomocnika Świętego Mikołaja!!!

 • 23.12.2017

  Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do  świątecznych aranżacji.Dziewczynki z zapałem tworzyły dekoracje i świąteczne stroiki. Będą ozdobą niejednego stołu.

 • Kiermasz

  W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Charytatywny Kiermasz. Na stołach oprócz ciast, ciasteczek pojawiły się aniołki wydrukowane w 3D oraz kalendarze z niezwykłymi grafikami. Dzięki szczodrości i życzliwości całej społeczności szkolnej udało się zebrać 3086,84 zł! Cała kwota zostanie przeznaczona na spełnienie marzenia Weroniki- Podopiecznej Fundacji Mam Marzenie, która marzy o tym by dostać pianino.

   Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy swoją życzliwością, hojnością i osobistym zaangażowaniem wsparli całą inicjatywę.

   Szczególne słowa podziękowania należą się uczniom, którzy pomagali w organizacji kiermaszu, a są to: Dominika Wierzbicka, Klaudia Adamczewska, Karolina Popieluch, Weronika Knuła, Weronika Gryta, Karolina i Katarzyna Nowak, Natalia Besz, Ola Kalata, Sandra Syrek, Gabrysia i Szymon Mosoczy, Martyna Bagińska, Damian Cierpica, Mateusz Pass.

  Dziękujemy również rodzicom, gdyż nie szczędząc trudu poświeciliście swój wolny czas na upieczenie ciast, ciasteczek, babeczek i innych przysmaków, a także podarowali przedmioty, które zostały wystawione na kiermaszu. Serdeczne podziękowania dla: Państwa Burakiewicz, Państwa Felińskich, Państwa Szarek, Państwa Zarzycznych, Państwa Rokickich, Państwa Froń, Państwa Ochman, Państwa Cengizkaner, Państwa Święcickich, Państwa Zatajskich, Państwa Jackowskich, Państwa Kubiak, Państwa Cieśla, Państwa Sicińskich, Państwa Piec,Państwa Kulesza, Państwa Szyluk, Pani Katarzyny Kopacz, Państwa Adamskich, Państwa Budnik, Państwa Kozłowskich, Państwa Stanisz, Państwa Seroka, Państwa Świątek, Państwa Serafin, Państwa Sieleckich, Państwa Sienkiewicz, Państwa Janke, Państwa Zagził, Pani Łozińskiej, Państwa Kanarskich, Państwa Miśkiewicz, Państwa Luty, Państwa Bar, Państwa Krobickich, Państwa Kurzyk, Pani Trafas, Pani Jurkowskiej, Państwa Kozakowskich, Państwa Sochockich, Państwa Wojtyczka, Państwa Jędrychowskich, Państwa Adamus, Państwa Kubicz, Państwa Łosek, Państwa Kaźmierczak, Pani Węgierskiej, Pani Chrzanowskiej, Pani Korzeluch- Przekwas, Państwa Wałęsa, Państwa Parda, Państwa Gołka, Państwa Pędzik, Państwa Wełna, Pani Dudzic, Pana Wieraszko, Państwa Popieluch, Państwa Wierzbickich, Państwa Nowak, Państwa Syrek, Państwa Kalata, Państwa Adamczewskich, Państwa Mosoczy, Państwa Pass, Państwa Kwiatkowskich.

  Zapraszamy do galerii zdjęć!

 • W klasie 0c odbyła się wigilia klasowa, na stole znalazły się pierniczki, upieczone wspólnie z rodzicami, makowce i biały opłatek. Wspólnie z dziećmi złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. W radosnej atmosferze śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się pysznościami z naszego świątecznego stołu.

 • W poniedziałek 18.12.2017 roku uczniowie klasy 1”d” i 0”b” przeżyli niezwykłą, świąteczną przygodę w Domu Świętego Mikołaja. Dzieci miały niepowtarzalną okazję napisać list do Świętego Mikołaja i oddać go osobiście! Dzieciaki też własnoręcznie wykonały świąteczne świece, pomalowały ozdoby choinkowe, a także skosztowały pysznej świątecznej herbatki i słodką niespodziankę przygotowaną przez Panią Mikołajową. Na koniec dnia dzieci otrzymały specjalny Świąteczny Certyfikat Pomocnika Świętego Mikołaja.

 • W dniu 20.12.2017r. odbyła się szkolna wigilia klasy 4A. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, którzy wspomogli w organizacji, nauczyciele: p. Monika i inni nauczyciele, w tym ksiądz, który pobłogosławił uczniów i ich rodziny. Wspólnie zjedliśmy przygotowane w domach smakołyki oraz śpiewaliśmy kolędy.

  Wigilia przebiegała w świątecznej atmosferze.

 • III edycja nocnego grania i czytania za nami. Tegoroczna upłynęła pod hasłem "Detektywistyczna noc". W tym spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas piątych, szóstych i siódmej. Wśród licznych atrakcji niewątpliwą niespodzianką była wizyta pana policjanta z wydziału kryminalnego z Komisariatu Policji w Leśnicy. Poznaliśmy tajniki pracy dochodzeniowej i mogliśmy tym samym porównać ją z opisami w literaturze. Zapraszamy do galerii, aby obejrzeć zdjęcia.

  Bardzo dziękujemy RODZICOM za wsparcie finansowe imprezy, bez którego nie byłoby m.in. pizzy. Oto lista darczyńców: państwo Żydek, panstwo Oliwa, pan Łosek, pani Bagińska, pan Urban, pani Bałazy, pan Siedlecki,  pani Kalata, pani Borowska, pani Piotrowska, pani Kowalska, pani Wierzbicka, pani Grzybowska.

  Dziękujemy również tym, którzy uatrakcyjnili zabawę ciastami, pierniczkami,  pączkami, owocami, napojami.

 • ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

  Szanowni Rodzice i Uczniowie. Drodzy Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20.

  W atmosferze magii wigilijnego wieczoru, która jednoczy nas wokół wspólnego stołu, pragnę złożyć serdeczne życzenia ciepła rodzinnego, spokoju i wszelkiej pomyślności. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok umocnią w nas przekonanie, że dobro i radość mogą towarzyszyć wszystkim naszym poczynaniom, a zmagania i troski dnia codziennego zamieniać się w życiowe sukcesy.

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20

  mgr Jarosław Wojna

 • 11 grudnia klasy 4c i 6a odwiedziła Centrum Kreatywnej Edukacji w Miliczu, gdzie Elfy wyczarowują najpiękniejsze ozdoby choinkowe. W zachwycającej KOMnacie Bombki skrzącej się tysiącami szklanych kul w śmiechu i gwarze uczniowie szukali magiczne bombki, pisali listy na poczcie Krainy Wyobraźni, wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek i pierników. W świątecznej atmosferze, z ozdobami własnoręcznie zrobionymi wrócili do domu.

 • Ja oszczędzam, ty oszczędzasz… MY OSZCZĘDZAMY

  W ramach ogólnoszkolnego projektu Lider Przedsiębiorczości przedstawiciele klas IV – VII wzięli udział w warsztatach prowadzanych przez Dorotę Cebulak i Jolantę Wydmuch na temat budżetu osobistego, których celem było przygotowanie uczniów do przeprowadzenia zajęć dotyczących oszczędzania w swoich klasach. Efekt to plakaty propagujące ideę oszczędzania. 

 • Spotkanie bożonarodzeniowe

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w piątek 22 grudnia, lekcje ulegają skróceniu oraz następuje zmiana organizacji dnia według poniższego schematu:

  Lekcja 1

  8.00-8.30

  Zajęcia zgodnie z planem lekcji

  Lekcja 2

  8.35-9.05

  Zajęcia zgodnie z planem lekcji

  Lekcja 3

  9.10-9.40

  Zajęcia zgodnie z planem lekcji

  Lekcja 4

  9.45-10.15

  Jasełka dla klas 0-3

  Zajęcia zgodnie z planem lekcji w klasach 4-7

  Lekcja 5

  10.20-10.50

  Zajęcia zgodnie z planem lekcji w klasach 4-7

  Lekcja 6

  10.55-11.25

  Jasełka dla klas 4-7

  Lekcja 7

  11.30-12.00

  Jasełka dla klas 4-7

   

  W tym dniu obowiązuje strój galowy!

 • Nocne granie i czytanie dla uczniów klas 5-7

  Uczestników NOCNEGO GRANIA I CZYTANIA zapraszamy w piątek na 20.00.

  Przynosimy śpiwory, karimaty, dres do spania, szczoteczkę i pastę do zębów.

  Obowiązuje obuwie zmienne.

  Czytamy LITERATURĘ DETEKTYWISTYCZNĄ, gramy turnieje w PLANSZÓWKI, słuchamy POLICJANTA z wydziału dochodzeniowo - śledczego, oglądamy filmy, rysujemy, jemy PIZZĘ, rozwiązujemy ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE.

  Impreza kończy się w sobotę o 8.00. Powrót do domu zgodnie z deklaracją powrotu ze szkoły.

  Zapraszamy

  Małgorzata Rusiecka, Małgorzata Idzikowska, Małgorzata Guzikowska, Paulina Klauzińska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć