• UWAGA!!!

  Informujemy, że w dniach od  24.07.2017r. do 04.08.2017r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  23 czerwca pożegnaliśmy się z rokiem szkolnym 2016/2017 i przywitaliśmy wakacje!

  Było to wyjątkowe zakończenie ze względu na ostatnią uroczystość w naszym dotychczasowym budynku, która została zorganizowana przez klasy trzecie pod okiem p. Joanny Ciupki i p. Moniki Grzeszczuk. Imprezę uświetnił występ taneczny klasy 5a!

  Zostały rozdane dyplomy dla najlepszych uczniów, dla super koleżanek i super kolegów oraz nagrody złotego belfra dla ks. Karola Żygadło oraz belfrów roku dla p. Emilki Tyszko i p. Norberta Stysiała.

  Gratulujemy wygranych i życzymy udanych wakacji!

 • Gotowi na wakacje!

  Namiot rozbity, zieleń, słońce zabawa i swoboda!

  Jutro tylko świadectwo i w drogę po przygodę!

  Dzieciaki, jeszcze dziś pierwszaki!

  Hura!

 • SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

  Całoroczne konkursy SKO zostały już rozstrzygnięte!

  Tytuł MISTRZ OSZCZĘDZANIA w kategorii - posiadacz największej ilości środków na koncie w roku szkolnym 2016/2017 zdobyła Ania Urban z kl. 5b.

  Drugim MISTRZEM OSZCZĘDZANIA w kategorii - systematycznie wpłacający została Julia Głuszak z kl. 2b.

  Pierwsze miejsce w SZKOLNYM KONKURSIE OSZCZĘDZANIA zajęła kl. 2b.

  Gratulujemy!

   

 • WOLONTARIAT

                       
  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przez cały rok szkolny włączali się w różnorodne akcje o charakterze wolontariatu. W szczególności dziękujemy za wielkie zaangażowanie w zbieranie nakrętek dla Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Ogromne brawa i podziękowania należą się Łukaszowi Kwiatkowskiemu, który przez cały rok szkolny 2016/2017 pracował jako wolontariusz w Przedszkolu nr 10! :) Łukasz, życzymy Ci radości z pomagania, wytrwałości oraz dalszej energii do działania!
   
  "Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością." Thomas Jefferson
   
 • Finał akcji „makulatura”!

  20-go czerwca na mieście rządziła klasa 5a. Zaczęliśmy od lodów, potem prelekcja o średniowiecznym rycerstwie, kino, kręgle, restauracja i znowu lody. Dzień zakończyliśmy na samym szczycie… na wieży Kościoła Garnizonowego. W międzyczasie dwukrotnie opanowaliśmy miejski Rynek i poszaleliśmy przy wrocławskich fontannach. To było fajne zamknięcie roku szkolnego i akcji „makulatura”. Zebraliśmy ponad tonę makulatury, a zarobione pieniądze w dużym stopniu pozwoliły nam sfinansować wtorkowe wyjście.


  Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i wyrozumiałość, a dodatkowo mamie Krystiana za wsparcie makulaturowej akcji.

  Uczniowie i Wychowawca

 • 21.06 uczniowie klasy młodszych odbyli spotkanie z policjantem.

  Policjant w ciekawy sposób przeprowadził z uczniami pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie wakacji!

 • NOBELEK 2017

  W środę 14 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzowy "NOBELEK". Uczniowie klas 4-6 wykazywali się wiedzą i umiejętnościami w zakresie przyrody, języka polskiego, matematyki, historii i  języka angielskiego.
  Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami, a w szczególności trzem zwycięskim drużynom w składzie:
  Amelka Simon, Ala Złotkowska i Hania Żydek, klasa  4b  - I miejsce,
  Klaudia Adamczewska, Łukasz Kwiatkowski i Kajtek Borowski, klasa 6a - II miejsce
  Tosia Kowalska, Kajtek Grzybowski i Kuba Rychliński , klasa 4a - III miejsce.
 • Finał konkursu matematyczno-przyrodniczego!

  12 czerwca odbył się finał konkursu matematyczno- przyrodniczego. Udział wzięły zespoły dwuosobowe z każdej klasy wyłonione w pierwszym etapie konkursu.

  Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyli przedstawiciele klasy 6a- Sandra Syrek i Kajetan Borowski!

  Gratulujemy!

  Organizatorzy: Małgorzata Janikula, Norbert Stysiał

 • Konkurs literacki "CIąg dalszy nastąpi- nowe przygody bohatera lektury".

  12 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom międzyszkolnego konkursu literackiego "Ciąg dalszy nastąpi- nowe przygody bohatera lektury". Goście wysłuchali fragmentów nagrodzonych prac, Staś Tarkowski i Pinokio uścisnęli zwycięzcom dłonie, wszyscy wysłuchali muzyki na żywo. Zapraszamy do drugiej edycji konkursu w nowym roku szkolnym!

 • Świętowanie czas zacząć!

  Miesiące prób, podróże małe i duże, konkursy, nauka tekstu, występy przed publicznością… No i jeszcze te klasówki, kartkówki…Tak, tak – życie aktora jest wyjątkowe, ale wcale nie takie proste... 😊

  Ale za to jak pięknie, kiedy po ciężkiej pracy możemy być RAZEM – świętować, wspominać i przeżywać wszystko jeszcze raz! 😊

 • Hania Żydek i Hania Górka wzięły udział w  konkursie literackim "Dzieli nas pół wieku- portret osoby starszej o 50 lat" organizowanym przez XII LO (prace w zakładce "Twórczość uczniów")
  Spośród kilkudziesięciu prac praca Hani Żydek otrzymała WYRÓŻNIENIE. Gratulacje!

 • Klasa 2 c pod opieką wychowawcy pani Sylwii Rajewskiej w ramach prezentu od rodziców uczestniczyła w lekcji astronomii we wrocławskim Planetarium. Podziwiliśmy tajemnice nocnego nieba. Być może w kimś z nas obudził się poszukiwacz nowych gwiazd, galaktyk lub czarnych dziur?

 • VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Rozstrzygnięty!

  9 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem "Wiersze Tuwima i Brzechwy pędzlem malowane".

  W konkursie wzięło udział 13 szkół z Wrocławia. Nadesłano 166 prac plastycznych, 90 z nich tworzyło galerię, którą mieli możliwość podziwiać zaproszeni goście.

  Uroczystość rozdania nagród uatrakcyjniły inscenizacje do wierszy Tuwima i Brzechwy w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  Zapraszamy do galerii zdjęć!

   

 • ROWEROWY MAJ

   Zakończyliśmy  projekt „Rowerowy Maj 2017r.”. Uczniowie byli bardzo  zaangażowani w przejazdy  rowerem, hulajnogą i deskorolką do naszej szkoły. Wśród 34 szkół  biorących udział w kampanii,  nasza szkoła uplasowała się na 18 pozycji.  Poniżej  najlepsze klasy:

  2A - 48,13%

  5A- 38,89%

  2C- 35,88%

  3A- 35,71%

  Drobne upominki dla uczestników są do odebrania u pani Ludmiły Pierzyńskiej.

  Gratulujemy  aktywności  i zapraszamy w kolejnym roku!

 • ZEBRANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

  Dnia 14 czerwca 2017 roku zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018.

  Zebranie odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 17.00

 • Dzień Pustej Klasy

  9.06.17r. klasa 2d obchodziła "Dzień Pustej Klasy".

  Z tej okazji jedną z lekcji spędziliśmy na dworze projektując swój wynalazek!

 • Wioska Indiańska

  8 czerwca klasy 2 b i 2 d wraz ze swoimi wychowawcami  p. Renatą Kaseją oraz p. Pauliną Schabowską  udały się do Wioski Indiańskiej "Pocahontas" w Zabrodziu. Uczniowie zapoznali się ze  światem Indian i całą wioską. Zostali wprowadzeni w rytuały i obrzędy. Mieli okazję spotkać się z Szamanem oraz Wodzem w Wielkim TIPI. Ogromną radość sprawiały uczniom kolejno zdobyte sprawności indiańskie jak np. umiejętność strzelania z łuku. Zabawy, śmiechu i radości nie było końca!

 • Piąte klasy w Górach Stołowych

  W dniach 05-07.06.17r. uczniowie klasy 5a i 5b pod opieką p. Norberta Stysiała, p. Ludmiły Pierzyńskiej i p. Małgorzaty Janikuli poznawali walory przyrodnicze Parku Narodowego Gór Stołowych. Odwiedziliśmy  Bazylikę Nawiedzenia NMP w Wambierzycach, Błędne Skały w Kudowie-Zdroju, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach i Stary Młyn w Radkowie. Wdrapaliśmy się także na Szczeliniec Wielki oraz zdobyliśmy Twierdzę Kłodzką. Nie zabrakło kiełbasek z ogniska, mocy w nogach i dobrego humoru! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnym albumie fotograficznym.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Stabłowicka 143
  54-062 Wrocław
 • tel/fax: 71 354 36 47
  tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć