• Zasady pracy biblioteki- pandemia

• Harmonogram pracy biblioteki szkolnej od 1.09.2021

1. Zwrot książek do biblioteki ma obecnie charakter bezkontaktowy, tzn. czytelnik zwraca książki do przygotowanego przed biblioteką kartonu, nie ma potrzeby opisu książki nazwiskiem czytelnika, który z niej korzystał, ponieważ system biblioteczny weryfikuje dane. Nad tym przebiegiem zwrotu czuwa nauczyciel biblioteki, który w danym momencie realizuje pracę.
            2. Uczniowie klas 1-3 mogą skorzystać z biblioteki w ramach swoich lekcji z wychowawcą po wcześniejszym umówieniu się z bibliotekarzem.
            3. Pozostałe klasy 4-8 korzystają z biblioteki w następujące dni tygodnia:
            • w poniedziałek klasy: czwarte,
            • we wtorek klasy:  piąte,
            • w środę klasy: szóste,
            • w czwartek klasy: siódme,
            • w piątek klasy: ósme
            1. Można zamówić książkę poprzez wpisanie jej tytułu na specjalnym formularzu i pozostawienie jej w przeznaczonym pudełku w bibliotece.
            2. Wypożyczenia/zwroty, odbywać się będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa:
              1. w bibliotece może przebywać jednocześnie trzech czytelników/uczniów, z zachowaniem dystansu 1,5 m odległości od  siebie,
              2. na terenie biblioteki każdy uczeń jest zobowiązany do: noszenia maseczki zakrywającej usta i nos,
              3. należy zachować wyznaczony dystans (min. 1,5 m) pomiędzy pracownikiem, a czytelnikiem,
            3. Uczeń, który odbywa zajęcia świetlicowe na terenie szkoły i wykazuje potrzebę skorzystania z biblioteki, informuje o tym fakcie nauczyciela, pod którego opieką w danym momencie przebywa. Wówczas nauczyciel telefonicznie przekazuje informację do biblioteki, w celu ustalenia czy w danym momencie potrzeba ucznia skorzystania z księgozbioru może być zrealizowana. Po konsultacji telefonicznej i ustaleniach nauczycieli, uczeń uzyskuje informację, kiedy może dokonać wypożyczenia/ zwrotu książki.
            4. W celu wypożyczenia lektury konieczne jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji telefonicznej ( zamówienia klasowe od nauczyciela j. polskiego) również przez librus.
            5. Czytelnia jest nieczynna.