• Jadłospis

• Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne, tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową, informujemy o alergenach, występujących w posiłkach.

Numery alergenów występujących w posiłkach:

1. Seler i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie);

2. Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, owies, orkisz, pszenica kamut);

3. Jaja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie) ;

4. Ryby i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie) ;

5. Łubin (produkty przygotowane na ich bazie);

6. Mleko i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie);

7. Mięczaki (produkty przygotowane na ich bazie);

8. Gorczyca i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie);

9. Orzechy (migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, orzechy pistacjowe, orzechy makadamia oraz produkty przygotowane na ich bazie);

10. Nasiona sezamu i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie);

11. Skorupiaki i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie);

12. Soja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie);

13. Dwutlenek siarki;

14. Orzeszki ziemne (arachidowe i produkty przygotowane na ich bazie).

Do przygotowywania posiłków używane są przyprawy: pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, papryka słodka, pieprz ziołowy, kwasek cytrynowy, cukier waniliowy, czosnek, rozmaryn.

Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.

W przypadku diet używane są przyprawy, które według producenta nie zawierają śladowych ilości alergenów.

DATA

I ŚNIADANIE

II ŚNIADANIE

OBIAD

16.07.18

Pieczywo mieszane z masłem, parówka z szynki, pomidor, herbata owocowa/ziołowa.

Botwinka z ziemniakami,

Arbuz, biszkopt.

1,2,6

Makaron razowy ze szpinakiem i białym serem, kompot owocowy

17.07.18

Kasza manna, pieczywo mieszane z masłem, plaster sera białego, rzodkiewka, ogórek zielony, herbata rumiankowa.

Rosół drobiowy z zacierką,

Kisiel z chipsem jabłkowym.

1,2,3,6

Klopsiki w sosie pomidorowym,ziemniaki, surówka z młodej kapusty z marchewką i koperkiem, kompot owocowy.

18.07.18

Pieczywo mieszane z masłem, pasta drobiowa z warzywami, ogórek małosolny, kakao.

2,6

Wiosenny kapuśniaczek z ziemniakami i kiełbaską.

Serek waniliowy

(wyrób własny)

„ Pizzokinia”-

(zapiekana cukinia z młodymi warzywami, mięsem i serem), sałata masłowa w sosie koperkowym, kompot owocowy.

1,2,3,6

19.07.18

Płatki owsiane na mleku z suszoną śliwką, pieczywo mieszane z masłem, sałatka wiosenna z szynką ( sałata lodowa, szynka, kukurydza, szczypior), herbata owocowa/ziołowa.

2,6

Zupa szczawiowa z jajkiem.

Ciasto drożdżowe z owocami

(wypiek własny)

1,2,6

Pieczone udko z kurczaka, kasza jaglana, surówka z buraczków, kompot owocowy.

20.07.18

Pieczywo mieszane z masłem, pasta z tuńczyka z jajkiem, herbata z cytryną, młoda marchewka do chrupania.

2,3,4,6

Zupa z brukselki z ziemniakami,

jogurt naturalny ze świeżą maliną.

Racuchy z jabłkami,       koktajl

mleczno – owocowy