• O świetlicy

• Świetlica szkolna przestrzenią czasu wolnego.

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu działa w godzinach od 6:30-17:00. Zapewnia ona opiekę dzieciom przed rozpoczęciem lekcji jak i po ich zakończeniu, gdzie czekają one na opiekunów lub zajęcia dodatkowe.

Uczniowie w świetlicy mogą odpocząć, zrelaksować się, odrobić lekcje samodzielnie bądź z pomocą nauczycieli. Zespół wychowawców świetlic regularnie przeprowadza zadania tematyczne ujęte
            w przyjętym na początku roku szkolnego Planie Pracy Świetlicy Szkolnej.

To miejsce na kreatywne działania, wykonywanie prac plastycznych, zajęcia muzyczne i gry zespołowe.

Podopieczni świetlic biorą udział w projektach edukacyjnych. W roku szkolnym 2019/2020 był to między innymi projekt:

Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje” , podczas którego dzieci mogły kształtować swoje kompetencje społeczne, rozwijać empatię i świadomość własnych emocji. Wychowankowie brali udział także w projekcie edukacyjnym „Pocztówkowa Mapa Polski”. Po zgromadzeniu pocztówek przedstawiających Wrocław i jego okolice, znaczków pocztowych i adresów zainteresowanych szkół, uczniowie wypisywali pozdrowienia. Przy okazji dowiedzieli się,
            w którym miejscu na pocztówce powinni pisać adres, w którym pozdrowienia, a w którym przyklejać znaczki pocztowe. Po jakimś czasie zaczęły spływać pierwsze odpowiedzi na pozdrowienia dzieci, a pocztówki zaczęły zdobić ściany świetlicy.

Nasze „Świetliczaki” brały także udział w wielu konkursach międzyszkolnych.

Były to na przykład:

Jesienne kompozycje”, „Magia Świąt Bożego Narodzenia” „Drzewo w czterech porach roku” czy „Dinozaury” organizowane przez inne świetlice we Wrocławiu.

Dzieci uczęszczające na świetlicę w naszej szkole dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu:

szkolnym patio, placu zabaw lub boisku W razie złych warunków atmosferycznych nie mogą narzekać na nudę - większość sal przeznaczonych na świetlice ma w wyposażeniu tablice multimedialne, dzięki którym uczniowie mogą korzystać z interaktywnej rozrywki.

koordynator świetlic Patrycja Babik