• Nasz profil

• Szkoła dziś

•

W czerwcu 2017 r. zakończyła  się budowa największej szkoły we Wrocławiu. Zespół szkolno-przedszkolny dla 1200 uczniów i 8-oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci. 1 września 2017 r. uczniowie rozpoczęli naukę.
            Szkoła robi wrażenie.
            Nowocześnie zaprojektowana, z dużą liczbą okien, przestronnymi salami i szerokimi korytarzami, na których ustawiono m.in szafki dla uczniów. W środku wszystko utrzymane jest w różnych odcieniach szarości. Wejścia do klas pomalowano na zielono. Jest winda, a toalety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

Szkoła jest ekologiczna. Są baterie słoneczne i pompa ciepła do podgrzewania wody. W budynku jest 28 sal lekcyjnych, biblioteka, świetlice i 4 pracownie komputerowe oraz pracownie tematyczne: plastyczna, chemiczna, biologiczna. W klasach są instalacje do rzutników i tablic multimedialnych. Jest również dziennik elektroniczny, a to oznacza, że w każdej sali jest komputer dla nauczyciela. Na parterze znajdą się klasy 1-3, na pierwszym piętrze 4-8. W osobnym parterowym budynku jest przedszkole.

W zespole znajdą się dwie kuchnie z jadalniami dla przedszkola i szkoły. W placówce jest monitoring i ponad 40 kamer.