• 16.07.2018

  Moduł Przedszkole nr 20 został zmodyfikowany

 • Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas I

  Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas I

  Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 20

  serdecznie zaprasza Rodziców przyszłorocznych klas I na spotkanie, które odbędzie się

  28 czerwca 2018r. w stołówce szkolnej o godz. 17:00.

 • Opole w naszej szkole

  Opole w naszej szkole

  Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu ma już 55 lat. Zdaniem wielu artystów jest to wciąż najbardziej kultowy festiwal w Polsce. Występowały na nim największe gwiazdy, a wiele od festiwalu opolskiego zaczynało swoją muzyczną karierę. Być może w przyszłości uda się to także któremuś z naszych uczniów. Tymczasem, w środę 20 czerwca, kilkunastu z nich próbowało swoich sił w szkolnym festiwalu, który przewrotnie nazwaliśmy Opole w Naszej Szkole. Gościem specjalnym, a zarazem przewodniczącą jury była Ola Turoń, piosenkarka, uczestniczka programu The Voice of Poland. Przed tak profesjonalnym jury uczestnicy zaprezentowali po jednej, dowolnie wybranej piosence. W interpretacji uczniów usłyszeliśmy przeboje z repertuaru m.in. Ani Dąbrowskiej, Ani Wyszkoni, Marty Gałuszewskiej, Cleo, Lukasa Grahama, Michała Szczygła, Kamila Bednarka. Okazuje się, że festiwal ujawnił wiele talentów wokalnych naszych uczniów. Jury miało więc trudne zadanie z wyborem najlepszych. Emocje sięgały zenitu. Aż wreszcie nastąpił ten wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Stanowiły je płyty kompaktowe najchętniej słuchanych aktualnie polskich wokalistów. Te cenne nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co składamy jej gorące podziękowanie.

  Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 4b, miejsce II ex aequo uczniowie kl. 4a i 5b, a miejsce III  - uczennica 4b. Wyróżnienia przyznano uczennicom kl. 4b i 6b.

  Niespodzianką na finał był recital gwiazdy. Ola Turoń oraz jej uczennica Ewa Kowalska zaśpiewały kilka znanych przebojów, m.in. Uptown Funk Bruno Marsa i Marka Ronsona.

 • Przekazanie sztandaru 100-lecia Niepodległości Polski

  W poniedziałek, 18 czerwca, odbył się uroczysty apel, podczas którego delegacja z SP nr 51 przekazała naszej szkole sztandar 100-lecia Niepodległości Polski. Jesteśmy jego depozytariuszem na czas wakacji. We wrześniu sztandar rozpocznie swą dalszą wędrówkę po wrocławskich placówkach oświatowych.

 • Wielki test o muzyce...w naszej szkole

  Wielki test o muzyce...w naszej szkole

  Po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzony został Quiz Wiedzy o Muzyce. Napisało go aż 23 uczniów z klas 4-7. Test zawierał zadania pisemne i multimedialne. Dotyczyły one zagadnień teoretycznych, m.in. znajomości podstawowych zasad pisma nutowego, instrumentów muzycznych, głosów ludzkich, ale przede wszystkim pytania z zakresu biografii i twórczości największych polskich kompozytorów. Były też pytania z wiedzy ogólnomuzycznej, na które odpowiedzieć mógł bez wątpienia każdy np. czy praca kompozytora polega na wymyślaniu melodii, konstruowaniu instrumentów, czy może na pisaniu tekstów piosenek? Znalazła się też chwila na relaks przy rozwiązywaniu rebusu.

  Wyniki tego pierwszego szkolnego quizu muzycznego okazały się zaskakująco dobre. Miejsce I zdobyły ex aequo uczennice kl. 4a i 5b, które uzyskały po 25 punktów na 32 możliwych.

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania dla nich atrakcyjnego Dnia Dziecka w dniu 9 czerwca. 

  A poniżej przedstawiamy film z tego wydarzenia :)

 • Szkolna Kasa Oszczędności

  Szkolna Kasa Oszczędności

  Zakończył się całoroczny konkurs SKO o tytuł "Mistrza oszczędzania" w roku szkolnym 2017/2018. Laureatką została uczennica klasy 5b.

  Gratulujemy!

 • KONKURS „MISTRZ UŁAMKÓW ZWYKŁYCH”

  KONKURS „MISTRZ UŁAMKÓW ZWYKŁYCH”

  W maju odbył się konkurs „Mistrz ułamków zwykłych” przeznaczony dla uczniów klas czwartych. Do zmagań z ułamkami przystąpili wszyscy uczniowie. Niektórzy wytrwale przebrnęli przez ułamkowe potyczki i osiągnęli najwyższe wyniki. Uczniowie z największą liczbą punktów otrzymali tytuł Mistrza ułamków zwykłych. Miejsce I zdobyło 4 uczniów, miejsce II aż sześciu uczniów, miejsce III trzech uczniów. Wszystkim uczniom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • Ta ostatnia Wszechnica

  Ta ostatnia Wszechnica

  W piątek 15 czerwca 2018 r. pojechaliśmy ostatni raz w tym roku szkolnym na Wszechnicę Teatralną. Nasze koło teatralne wspólnie z innymi grupami wzięło udział w niezwykłym warsztacie, który prowadził aktor teatralny i filmowy Wojciech Machnicki. Tematem głównym był warsztat aktora dotyczący tańca, śpiewu i mowy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pokazu pana Machnickiego, który swoim głosem i grą aktorską zadziwił całą widownię. Dziękujemy Teatrowi Polskiemu za zaproszenie na Wszechnicę.

 • Szkolny Konkurs Plastyczny "Namaluj portret Mamy na Dzień Mamy"

  Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  Szkolny Konkurs Plastyczny "Namaluj portret Mamy na Dzień Mamy" został rozstrzygnięty. Wpłynęło mnóstwo prac, które można podziwiać w holu głównym naszej szkoły. Jury miało niezwykle trudny orzech do zgryzienia...W dniu dzisiejszym odbyło się rozdanie nagród oraz wyróżnień.

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dzień Dziecka - Festyn

  W sobotę, 9 czerwca, w naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Było wesoło, kolorowo, smacznie, ciekawie i ekscytująco :) A to wszystko odbyło się pod hasłem: Na ludowo! Sami zobaczcie ;)

  Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • MINIATURY 2018

  Nasze Koło teatralne zakwalifikowało się do ogólnopolskiego konkursu pn.: "Miniatury". Skoro się udało, to pojechaliśmy... na 3 dni do Opola. To był niezwykły czas! Bardzo dużo się działo. Warsztaty, korowód ulicami miasta, prezentacje konkursowe w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, spotkanie z Misiem-Zbysiem, nocleg nad Jeziorem Turawskim, próba generalna na Rynku w Opolu, pokazy powarsztatowe i wreszcie werdykt. Otrzymaliśmy wyróżnienie za spektakl "Piętro niżej". Cieszymy się bardzo i powoli pakujemy się na wyjazd do Suwałk na konkurs międzynarodowy...

 • Nauka z Lapbookiem

  Lapbooki drugi raz zagościły na lekcje matematyki w klasach czwartych. Tym razem uczniowie podsumowywali dział o ułamkach zwykłych. Rozwiązywali zadania, rozwijali różne umiejętności jak pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność, uczyli się, jak organizować sobie pracę i jak wykorzystać wiedzę już zdobytą. Niektórzy uczniowie przygotowali matematyczne gry dotyczące ułamków, układali rymowanki. Uczniowie bardzo chętnie pracowali nad wykonaniem swoich lapbooków.
  W albumie znajdują się zdjęcia, na których widać efekty pracy uczniów.

 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2A zdobyła nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "My jesteśmy radością - wszystkie dzieci mają marzenia".

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Laureatka konkursu "Mole książkowe"

  Laureatka konkursu "Mole książkowe"

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3d  zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Mole książkowe".

  Serdecznie gratulujemy!

 • Rowerowy maj - podsumowanie

  Rowerowy maj - podsumowanie

  Zakończyliśmy akcje szkolną „Rowerowy Maj”. Kampania cieszyła się dużą popularnością, uczniowie chętnie przyjeżdżali do szkoły na rowerze, hulajnodze czy deskorolce. Każdy uczeń, który przyjechał rowerem może liczyć na drobną nagrodę. Najlepsza klasa będzie miała zafundowaną wycieczkę:

  1 miejsce: 4C z frekwencją 52,9

  2 miejsce: 1E z frekwencją 35,6

  3 miejsce: 3A z frekwencją 32,5

  Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wychowawcom za pomoc w organizowaniu kampanii.

  Zapraszamy w przyszłym roku!

 • Czytanie jest the best!

  Czytanie jest the best!

  Propagując ideę czytania dzielimy się  z innymi książkami.

  Taką skrzynkę do bookcrossingu zaopatrzyliśmy ostatnio w Leśnicy w wiele nowych pozycji.

  Zachęcamy do uwalniana książek 

  5a i 5b

 • Muzyczny prezent na Dzień Dziecka

  Muzyczny prezent na Dzień Dziecka

  Te koncerty są zupełnie wyjątkowe. Miejsc brakuje już na rok przed rozpoczęciem sezonu. Nam udało się jednak zdobyć kilka miejscówek na jedną z audycji umuzykalniających organizowanych przez katedrę edukacji muzycznej wrocławskiej Akademii Muzycznej. W ten sposób nasz nauczyciel muzyki sprawił nam piękny muzyczny prezent z okazji Dnia Dziecka.  

  Można powiedzieć, że tego dnia rzeczywiście dzieci „rządziły” - występowały zarówno w roli słuchaczy, jak i wykonawców. Młodych artystów-wirtuozów wybrano spośród najzdolniejszych uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. i Szkoły Muzycznej I st. nr 3 im. prof. Marii Zduniak. W pięknej sali koncertowej Akademii Muzycznej mieliśmy okazję wysłuchać na żywo utworów granych na fortepianie, trąbce, waltorni, flecie, klarnecie, skrzypcach, wiolonczeli oraz instrumentach perkusyjnych. Niespodzianką była możliwość zobaczenia i usłyszenia na żywo harfy, co z uwagi na duże rozmiary tego instrumentu zdarza się bardzo rzadko. A kolejnym zaskoczeniem, już na zakończenie koncertu, była zaśpiewana przez szkolny chór tytułowa piosenka z filmu Flinstonowie.

  Po koncercie organizatorzy przeprowadzili błyskawiczny konkurs. Również dwie nasze uczennice, za udzielenie poprawnych odpowiedzi, otrzymały atrakcyjne książkowe nagrody i słodycze.

 • Ice Cream Fractions

  Wiosna zagościła na dobre w pogodzie, więc w maju został przeprowadzony kolejny mini projekt w klasach czwartych: eksperymentujemy z matematyką i językiem angielskim. Kolejny raz połączyłyśmy twórczość plastyczną uczniów z matematyką i językiem angielskim. Uczniowie wykonywali swoje ulubione lody (ice cream) lub desery lodowe (ice cream sundaes), opisywali je za pomocą ułamków, ćwiczyli skracanie ułamków. Utrwalali nazwy smaków lodów (Flavor) w języku angielskim.

  Chciałyśmy, aby uczniowie zrozumieli, że ułamki są wszędzie (Fractions are everywhere ).

 • GRAJ!

  GRAJ!

  Koło teatralne zakwalifikowało się do wojewódzkiego konkursu teatralnego pn.: „I Przegląd Małych Form Teatralnych GRAJ!”

  Finał przeglądu odbył się 24 maja 2018 roku w Siechnicach. Zaprezentowaliśmy spektakl „Piętro niżej”. Niestety nie udało nam się zdobyć nagrody głównej. Jesteśmy wdzięczni za ciepłe słowa i kciuki trzymane za nas :) Przed nami jeszcze kilka występów w różnorodnych konkursach.

  Do zobaczenia!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć