• "Czas na książkę"

  Kolejna edycja "Czasu na książkę" za nami. W czwartek 24 maja byliśmy jej uczestnikami po raz czwarty. Przy skrzynce boocrossingowej w Leśnicy czytaliśmy wybrany fragment "Małego Księcia". Następnie reprezentanci naszej szkoły z klas starszych wzięli udział w prezentacji książek wartych przeczytania. Impreza zgromadziła wielu sympatyków czytelnictwa. Zorganizowana była w ramach Partnerstwa lokalnego dla Leśnicy i okolic.

 • Majówka z Żubrem Pompikiem

  25.05.2018

  Gdzie swoje mieszkania budują leśne zwierzęta? Czym żywi się ryjówka, a co na śniadanie zjada żubr? Które zwierzęta nie śpią nocą? Czego nie wolno robić w lesie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieciaki z grup 0a i 0b poznały w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Majówka z Żubrem Pompikiem”.

  „Majówka z Żubrem Pompikiem” to projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska. Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest polski serial animowany „Żubr Pompik”, stworzony na podstawie serii książek Tomasza Samojlika o tym samym tytule.

  W drugim etapie projektu zerówki zostały zaproszone do kina, gdzie specjalnie dla nich odbyła się projekcja serialu „Żubr Pompik” oraz spotkanie z przyrodnikiem.

 • Byliśmy gospodarzami Forum Samorządów Uczniowskich

  W dniu 21 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli samorządów uczniowskich kilku pobliskich szkół podstawowych. Uczniowie w towarzystwie nauczycieli pełniących funkcje opiekunów samorządów wzięli udział w zorganizowanym przez naszą szkołę pierwszym Forum Samorządów Uczniowskich. Pięciogodzinne spotkanie było wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia sukcesów, wymiany doświadczeń, porozmawiania o problemach, jakie najczęściej napotykamy w działalności samorządów uczniowskich. Moderatorem naszej debaty był koordynator programu "Szkoła demokracji", szef działu aktywności społecznej Centrum Edukacji Obywatelskiej. On też poprowadził warsztaty, podczas których dokładnie przeanalizowaliśmy zadania samorządu uczniowskiego, zapoznaliśmy się z przykładami dobrych praktyk w zakresie działań samorządowych i staraliśmy się wypracować własne pomysły na działania w naszych szkołach.

  Planujemy już następne spotkanie, prawdopodobnie w październiku, w Szkole Podstawowej nr 95. Chcielibyśmy także poszerzyć nasze grono o przedstawicieli kolejnych szkół. A w dalszej perspektywie myślimy o utworzeniu koalicji naszych samorządów uczniowskich, która wspólnie dążyłaby do rozwiązywania problemów i realizacji projektów obejmujących swoim zasięgiem szkoły oraz osiedla znajdujące się w tej części Wrocławia. W tych sprawach zamierzamy współpracować z radami osiedlowymi oraz radą miasta Wrocławia.

 • Sukces uczennicy klasy 1c

  Z radością informujemy, że uczennica klasy 1C wraz z formacją Plejadka zajęła I miejsce w Turnieju Tańca TOP 2018 w Kiełczowie koło Wrocławia w kategorii Disco Dance do lat 8. 

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • W dniu 10 maja 2018 roku pojechaliśmy na ul. Słubicką, na eliminacje do Festiwalu Teatralnego "Zielona Gęś". Zaprezentowaliśmy spektakl "Piętro niżej".  Daliśmy z siebie sto procent. Mamy nadzieję, że kolejny raz spotkamy się z innymi zespołami na Gali w Teatrze Lalek.

  Tosia, Hania, Kasia, Kuba, Kajtek, Paweł

 • Międzyszkolny konkurs „Okładka ulubionej książki”

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno-literacki „Okładka ulubionej książki” został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

   

   I kategoria- uczniowie klas I-III

  1 miejsce: Hanna Sitarska, SP 22

  2 miejsce: Lidia Ugrewicz, SP 21

  3 miejsce: Gabriela Grzybowska, SP 22

  Wyróżnienia:

  Dawid Chomicki, SP 25

  Julia Starosta, SP 22

   

  II kategoria- uczniowie klas IV-VII

  1 miejsce: Nataniel Leosz,  SP 82

  2 miejsce: Weronika Knuła, SP 22

  3 miejsce: Karolina Nych, SP 12

  Wyróżnienia:

  Cyprian Maciąg, ZS nr 9

  Klaudia Adamczewska, SP 22

  Zuzanna Kamieniecka, ZSP 7

  Marianna Krukiewicz, SP 8

  Marcin Tabor, SP 8

  Oliwia Topolska, SP 30

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

   

  Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 25 maja 2018 roku o godz. 9:00.

   

  Prace nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na terenie SP 22. Wszystkie zgłoszone prace można odebrać osobiście u organizatora (po ekspozycji prac) od 4 czerwca do 15 czerwca 2018 roku. Pamiątkowe dyplomy będą do odbioru osobiście u organizatora od 25 maja do 15 czerwca 2018 roku.

   

   

  Joanna Ciupka,

  Daria Ziemba

 • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Świetlik

  13 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Świetlik. Brało w nim udział 28 uczniów z klas pierwszych i trzecich. 

  Wyniki konkursu:

  Nagroda główna - Julia Starosta kl. 1c

  Nagroda - Oliwia Zaremba kl. 1c

  Wyróżnienia: Wiktor Berkowski (kl. 1c), Wiktoria Kocznur (kl. 1c), Julia Markowska (kl.1c), Zuzanna Zentkowska (kl. 1c),  Mateusz Papoń (kl. 1a), Hanna Sitarska (kl. 3b).

  Reszta uczestników otrzyma dyplomy za udział. Gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

 • Podczas wycieczki zwiedzaliśmy, wypoczywaliśmy i dobrze się bawiliśmy. Byliśmy w przepięknym Skalnym Mieście, zwiedziliśmy ZOO SAFARI w Dvor Kralowe oraz weszliśmy na szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec.

  Zapraszamy do albumu J

 • Wymiana pocztówkowa

  Klasa III d w minionym semestrze dołączyła do ogólnopolskiej wymiany pocztówkowej. Wymiana ta polega na tym, że przygotowujemy pocztówki z pozdrowieniami do wysyłki dla klas z różnych szkół podstawowych z całej Polski, które mają ochotę wziąć udział w wymianie. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem nauczyliśmy się nadawać pocztówki, pisać adres nadawcy i odbiorcy oraz pozdrowienia. W klasie przygotowaliśmy pocztówkową mapę Polski, na której zaznaczamy miasta i wsie, z których otrzymaliśmy pocztówki.

  W ramach tej wymiany poznaliśmy klasę 3 h z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 przy ul. Suwalskiej we Wrocławiu. Pierwsze spotkanie odbyło się w SP 22 1 marca 2018. Uczniowie klasy 3 d gościli swoich kolegów i koleżanki z równoległej klasy. Zwiedziliśmy szkołę, tańczyliśmy, bawiliśmy się oraz mieliśmy okazję bliżej poznać się przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców. 15.05.2018 uczniowie klasy 3d wybrali się na rewizytę do klasy 3 h. Tu również mogliśmy zobaczyć szkołę, w której uczą się nasi rówieśnicy. Zmierzyliśmy się w zawodach sportowych a na koniec zasiedliśmy do pałaszowania pizzy oraz pysznych lodów na deser.

  Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz drobne upominki uczniom klasy 3 h oraz ich wychowawczyni p. Sylwii Marszałek.

  Klasa 3 d wraz z wychowawczynią Pauliną Klauzińską

 • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

  17.05.2018

  16 maja 2018 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr 37, Szkoły Podstawowej nr 22 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 6 wymagających konkurencjach. Musieli zaprezentować w ciekawy sposób strój związany z lekturą, rozwiązać test, ułożyć puzzle na czas, liczyć po eskimosku. Na koniec zawodnicy decydowali o prawdziwości zdań oraz zmierzyli się w liczeniu i układaniu działań przygotowanych na krach lodowych w kolejności od najmniejszego wyniku do największego, dzięki czemu mogli odszyfrować ukrytą wiadomość.

  Zabawy i śmiechu było co niemiara!

   

  Wyniki konkursu prezentują się następująco:

   

  1 miejsce : Lidia Ugrewicz i Milena Soja, ZSP nr 5

  2 miejsce: Karolina Łachajczyk i Karolina Śmiegielska, SP 37

  3 miejsce: Mikołaj Symonowicz i Michał Kowalski, SP 22

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !

   

  Joanna Ciupka

  Paulina Klauzińska

 • 17.05.2018

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom za włączenie się do akcji EkoWalentynki, która trwała od 14.02.2018 do 22.04.2018. W ramach akcji zebrano 14 pudełek zużytych baterii oraz drobnego sprzętu elektronicznego oraz rozdano ponad tysiąc drobnych słodkich upominków!

  Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik Dominik Dobrowolski 

  www.cycling-recycling.eu

  Koordynator

  Paulina Klauzińska

 • Opole w naszej szkole?

 • To brzmi znajomo!

 • Videorelacja z Dnia Europy w SP22

  Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  Zapraszamy do obejrzenia obszernej videorelacji z obchodów Dnia Europy w naszej szkole!

  https://youtu.be/R9U6lvxYO4k

 • Zebranie dla klas 0

  Szanowni Rodzice Uczniów klas 0!

  W związku z drobnymi zmianami dotyczącymi rekrutacji, w najbliższy czwartek o godzinie 17:00 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie.

  Obecność obowiązkowa!

 • Zebrania i konsultacje 17 maja 2018

  Szanowni Rodzice!
  Poniżej przedstawiamy harmonogram zebrań i konsultacji w poszczególnych klasach w najbliższy czwartek 17 maja 2018:

  klasy 1 i 3: konsultacje godz. 17:00

  klasy 2: zebranie godz. 17:00

  klasy 4-6: zebranie godz. 18:00

  klasa 7: zebranie godz. 17:00

 • 15.05.2018

  W dniu 10.05 2018r. dzieci z klasy 0c wybrały się na wycieczkę do Wałbrzycha, aby tam zwiedzić przepiękny Zamek Książ położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Pan przewodnik wprowadził dzieci w historię zamku i jego mieszkańców. Prowadził nas przez Salon Zielony, Salę Maksymiliana, Salon Biały, Chiński, Salon gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania była "Skała Szczęścia",  dotykając skały, każde dziecko wypowiedziało swoje życzenie:)))) Po zwiedzaniu wnętrz udaliśmy się na piękne tarasy z licznymi, zdobionymi fontannami i rzeźbami. Następnie spacer alejami parkowymi, podziwianie roślinności parku, oglądanie zamku z zewnątrz i piknik na świeżym powietrzu. Potem udaliśmy się do Szczawna Zdroju na olbrzymi plac zabaw, który znajduje się w przepięknych okolicznościach przyrody, na Słonecznej Polanie. Wygłodniali i trochę już zmęczeni udaliśmy się na posiłek i lody u podnóża Wieży Anny. Z pamiątkami i uśmiechami na twarzy wróciliśmy szczęśliwie do Wrocławia!!!

 • Nie codziennie gości się w progach szkoły kierowcę rajdowego, dlatego wizyta p. Jakuba Glasse, była dla nas niepowtarzalnym przeżyciem. Pan Jakub w interesujący sposób przybliżył nam tajemnice swojego zawodu i pasji, zobaczyliśmy prawdziwy strój rajdowy, a na koniec czekał nas pokaz auta wyścigowego i autografy! Bawiliśmy się świetnie!

 • Dzień Europy

  14.05.2018

  Dzień Europy uczciliśmy w tym roku śpiewająco, 9 maja uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali w grupach mniejszych lub większych piosenki znane i mniej znane, współczesne i te, które powstały kilkadziesiąt lat temu. Julia Piotrowska i Mateusz Solnica z klasy 6a dodatkowo wyrecytowali wiersze, które spotkały się z uznaniem publiczności. Wydarzeniu towarzyszyły również zajęcia przygotowane przez panie Joannę Morawską i Elżbietę Kosztowniak -  uczniowie uczyli się ułamków z wykorzystaniem języka angielskiego i wyszukiwali, a następnie wyklejali na specjalnie przygotowanych mapach kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej.

  Dziękujemy serdecznie  wszystkim wykonawcom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Europy, szczególne podziękowania składamy pani Ilori za wielkie wsparcie choreograficzne, rezultaty będzie można zobaczyć  wkrótce powtórnie na Facebooku szkoły, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

  Dzień Europy

 • 13.05.2018

  W dniu 11.05. 2018r. odbyły się wyścigi na łodziach smoczych w klubie wioślarskim ”Pegaz„. Naszą szkolę reprezentowały dwie ekipy: uczniowie klas szóstych i siódmej. Drużyny składały się z dziesięciu osób. Zajęliśmy 2 i 3 miejsce. W rywalizacji brały udział szkoły SP21, SP 50, GIM 15 i GIM27.

  Gratulujemy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć