• Karta rowerowa

  Karta rowerowa

  9 października 2018r. odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową, podczas którego uczniowie klas V i VI musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną oraz praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Wcześniej, uczniowie przystąpili do testu teoretycznego. Pozytywny wynik uprawniał ich do praktycznego egzaminu.

  Wszystkim uczestnikom, którzy pozytywnie zdali egzamin gratulujemy uzyskania karty rowerowej!

  Organizatorzy: Joanna Proft i Mieszko Kędziora

 • Dzień Głośnego Czytania

  Dzień Głośnego Czytania

  Dzisiaj, 1 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Klasy 4-8 przeczytały głośno wiersz Dr Seussa "Kto zje zielone jajka sadzone". Najpiękniej przeczytała klasa V c. Gratulujemy i zachęcamy do codziennego głośnego czytania.

 • XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

  XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

  Szanowni Państwo,


  serdecznie zapraszamy  na XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się w najbliższy weekend 22-23 września 2018 r. na Wyspie Słodowej.

  Kampania zdrowotna organizowana jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia oraz motywowanie do zachowań prozdrowotnych.

  W programie nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych, porad specjalistów, warsztatów edukacyjnych, atrakcji dla dzieci i pysznego jedzenia.

  Będzie również okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród! Nagrodzimy dorosłych i dzieci, którzy aktywnie włączą się w akcję zbierania punktów za wykonanie aktywności prozdrowotnych.

  Jak co roku Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia zainauguruje peleton rowerowy, który w sobotę 22 września przejedzie ulicami Wrocławia.

  W niedziele, na zakończenie imprezy, niespodzianka - koncert zespołu Micromusic.

 • Wycieczka do Londynu

  Wycieczka do Londynu

  Rodzice dzieci jadących na wycieczkę do Londynu proszeni są o sprawdzenie wiadomości w dzienniku Librus, w celu uzyskania szczegółowych danych na temat wycieczki.
  Jeśli Librus nie działa, proszę o kontakt mailowy z nauczycielem odpowiedzialnym za organizację wycieczki, Panią Pauliną Kopeć.
  Wyjazd już w tą niedzielę, 16ego września!

 • Aktywne Szkoły Multisport

  Aktywne Szkoły Multisport

  Aktywna szkoła, to aktywne dzieci. W myśl tego hasła, w marcu tego roku na Dolnym Śląsku wystartowała pilotażowa edycja programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM). W ramach ASM, 35 szkół podstawowych bierze udział w międzyszkolnym Turnieju, opartym na testach sprawnościowych EuroFit+. Rywalizacja odbywa się tylko na poziomie szkół, dlatego uczniowie nie konkurują między sobą. Podstawówki poza wygraną w Turnieju i atrakcyjnymi nagrodami, walczą przede wszystkim o zwiększenie poziomu codziennej aktywności swoich uczniów. Do tego, że dzieci aktywne fizycznie radzą sobie lepiej, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Pamiętajmy jednak, że to szkoła, podobnie jak dom rodzinny jest miejscem, w którym dzieci spędzają większość czasu w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, by było to miejsce sprzyjające codziennej aktywności. W trosce o prawidłowy rozwój swoich uczniów, szkoły podstawowe z Wrocławia podjęły wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do Rundy I, której głównym punktem jest multimedialny test sprawności EuroFit+. Test składa się z dziewięciu różnych stacji, takich jak bieg wahadłowy, siła ścisku, czy zwis na drążku, które pomagają ocenić poziom sprawności fizycznej. Nie są to jednak zwykłe ćwiczenia. Program ASM niesie za sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. W warstwie fabularnej dzieci pokonują pomocników galaktycznego gangstera – Złego Zła świetnie się przy tym bawiąc. Na czas trwania testów sala gimnastyczna zamienia się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczą z przybyszami z Galaktyki Bezruchu. Są potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do ruchu.


  To dla nas przyjemność obserwować, ile radości sprawia dzieciom udział w rozgrywkach. Odświeżona formuła testu EuroFit niesie dodatkową motywację do wysiłku. Dzieci biorą udział w zabawie, a to zachęca je do tego, żeby dawać z siebie wszystko! Tym bardziej cieszy nas fakt, że wszystko odbywa się w ruchu. – mówi Jakub Kalinowski, ekspert programu.

  Turniej ASM to nie tylko zabawa. Wszyscy uczestnicy programu mają jeden wspólny, bardzo ważny cel - wpisanie codziennego ruchu w DNA szkół i wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. Zespół ASM wraca do każdej ze szkół po upływie sześciu miesięcy od Rudny I, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe. Dla uczniów i szkół to moment, by pokazać co w tym czasie udało im się wypracować. Runda II to czas by zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rudny I! Sprawdzimy, która drużyna zrobiła największy progres w zakresie wyników EuroFit+, jak i zmian wprowadzonych w szkole. – komentuje Jakub Kalinowski. Wierzymy, że oprócz atrakcyjnych nagród, największą wygraną w Turnieju jest sprawność fizyczna, a co za tym idzie, zdrowie najmłodszych mieszkańców Dolnego Śląska. – dodaje.


  W Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu, Runda II startuje już 17-18.09.2018r. W Rundzie I cała szkolna drużyna spisała się na medal. Uczniowie dzielnie walczyli z wyzwaniami sportowymi, a szkoła wykazała się bardzo dobrą organizacją. Trzymamy kciuki
  za jak najlepsze wyniki w kolejnym etapie. Powodzenia!


  Zachęcamy do śledzenia rozgrywek:
  https://aktywneszkoly.pl/
  https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

  https://instagram.com/aktywne_szkoly_multisport/

 • Opole w naszej szkole

  Opole w naszej szkole

  Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu ma już 55 lat. Zdaniem wielu artystów jest to wciąż najbardziej kultowy festiwal w Polsce. Występowały na nim największe gwiazdy, a wiele od festiwalu opolskiego zaczynało swoją muzyczną karierę. Być może w przyszłości uda się to także któremuś z naszych uczniów. Tymczasem, w środę 20 czerwca, kilkunastu z nich próbowało swoich sił w szkolnym festiwalu, który przewrotnie nazwaliśmy Opole w Naszej Szkole. Gościem specjalnym, a zarazem przewodniczącą jury była Ola Turoń, piosenkarka, uczestniczka programu The Voice of Poland. Przed tak profesjonalnym jury uczestnicy zaprezentowali po jednej, dowolnie wybranej piosence. W interpretacji uczniów usłyszeliśmy przeboje z repertuaru m.in. Ani Dąbrowskiej, Ani Wyszkoni, Marty Gałuszewskiej, Cleo, Lukasa Grahama, Michała Szczygła, Kamila Bednarka. Okazuje się, że festiwal ujawnił wiele talentów wokalnych naszych uczniów. Jury miało więc trudne zadanie z wyborem najlepszych. Emocje sięgały zenitu. Aż wreszcie nastąpił ten wyczekiwany moment ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Stanowiły je płyty kompaktowe najchętniej słuchanych aktualnie polskich wokalistów. Te cenne nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co składamy jej gorące podziękowanie.

  Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 4b, miejsce II ex aequo uczniowie kl. 4a i 5b, a miejsce III  - uczennica 4b. Wyróżnienia przyznano uczennicom kl. 4b i 6b.

  Niespodzianką na finał był recital gwiazdy. Ola Turoń oraz jej uczennica Ewa Kowalska zaśpiewały kilka znanych przebojów, m.in. Uptown Funk Bruno Marsa i Marka Ronsona.

 • Przekazanie sztandaru 100-lecia Niepodległości Polski

  W poniedziałek, 18 czerwca, odbył się uroczysty apel, podczas którego delegacja z SP nr 51 przekazała naszej szkole sztandar 100-lecia Niepodległości Polski. Jesteśmy jego depozytariuszem na czas wakacji. We wrześniu sztandar rozpocznie swą dalszą wędrówkę po wrocławskich placówkach oświatowych.

 • Wielki test o muzyce...w naszej szkole

  Wielki test o muzyce...w naszej szkole

  Po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzony został Quiz Wiedzy o Muzyce. Napisało go aż 23 uczniów z klas 4-7. Test zawierał zadania pisemne i multimedialne. Dotyczyły one zagadnień teoretycznych, m.in. znajomości podstawowych zasad pisma nutowego, instrumentów muzycznych, głosów ludzkich, ale przede wszystkim pytania z zakresu biografii i twórczości największych polskich kompozytorów. Były też pytania z wiedzy ogólnomuzycznej, na które odpowiedzieć mógł bez wątpienia każdy np. czy praca kompozytora polega na wymyślaniu melodii, konstruowaniu instrumentów, czy może na pisaniu tekstów piosenek? Znalazła się też chwila na relaks przy rozwiązywaniu rebusu.

  Wyniki tego pierwszego szkolnego quizu muzycznego okazały się zaskakująco dobre. Miejsce I zdobyły ex aequo uczennice kl. 4a i 5b, które uzyskały po 25 punktów na 32 możliwych.

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania dla nich atrakcyjnego Dnia Dziecka w dniu 9 czerwca. 

  A poniżej przedstawiamy film z tego wydarzenia :)

 • Szkolna Kasa Oszczędności

  Szkolna Kasa Oszczędności

  Zakończył się całoroczny konkurs SKO o tytuł "Mistrza oszczędzania" w roku szkolnym 2017/2018. Laureatką została uczennica klasy 5b.

  Gratulujemy!

 • KONKURS „MISTRZ UŁAMKÓW ZWYKŁYCH”

  KONKURS „MISTRZ UŁAMKÓW ZWYKŁYCH”

  W maju odbył się konkurs „Mistrz ułamków zwykłych” przeznaczony dla uczniów klas czwartych. Do zmagań z ułamkami przystąpili wszyscy uczniowie. Niektórzy wytrwale przebrnęli przez ułamkowe potyczki i osiągnęli najwyższe wyniki. Uczniowie z największą liczbą punktów otrzymali tytuł Mistrza ułamków zwykłych. Miejsce I zdobyło 4 uczniów, miejsce II aż sześciu uczniów, miejsce III trzech uczniów. Wszystkim uczniom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • Ta ostatnia Wszechnica

  Ta ostatnia Wszechnica

  W piątek 15 czerwca 2018 r. pojechaliśmy ostatni raz w tym roku szkolnym na Wszechnicę Teatralną. Nasze koło teatralne wspólnie z innymi grupami wzięło udział w niezwykłym warsztacie, który prowadził aktor teatralny i filmowy Wojciech Machnicki. Tematem głównym był warsztat aktora dotyczący tańca, śpiewu i mowy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pokazu pana Machnickiego, który swoim głosem i grą aktorską zadziwił całą widownię. Dziękujemy Teatrowi Polskiemu za zaproszenie na Wszechnicę.

 • Szkolny Konkurs Plastyczny "Namaluj portret Mamy na Dzień Mamy"

  Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

  Szkolny Konkurs Plastyczny "Namaluj portret Mamy na Dzień Mamy" został rozstrzygnięty. Wpłynęło mnóstwo prac, które można podziwiać w holu głównym naszej szkoły. Jury miało niezwykle trudny orzech do zgryzienia...W dniu dzisiejszym odbyło się rozdanie nagród oraz wyróżnień.

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dzień Dziecka - Festyn

  W sobotę, 9 czerwca, w naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Było wesoło, kolorowo, smacznie, ciekawie i ekscytująco :) A to wszystko odbyło się pod hasłem: Na ludowo! Sami zobaczcie ;)

  Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 • MINIATURY 2018

  Nasze Koło teatralne zakwalifikowało się do ogólnopolskiego konkursu pn.: "Miniatury". Skoro się udało, to pojechaliśmy... na 3 dni do Opola. To był niezwykły czas! Bardzo dużo się działo. Warsztaty, korowód ulicami miasta, prezentacje konkursowe w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, spotkanie z Misiem-Zbysiem, nocleg nad Jeziorem Turawskim, próba generalna na Rynku w Opolu, pokazy powarsztatowe i wreszcie werdykt. Otrzymaliśmy wyróżnienie za spektakl "Piętro niżej". Cieszymy się bardzo i powoli pakujemy się na wyjazd do Suwałk na konkurs międzynarodowy...

 • Nauka z Lapbookiem

  Lapbooki drugi raz zagościły na lekcje matematyki w klasach czwartych. Tym razem uczniowie podsumowywali dział o ułamkach zwykłych. Rozwiązywali zadania, rozwijali różne umiejętności jak pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność, uczyli się, jak organizować sobie pracę i jak wykorzystać wiedzę już zdobytą. Niektórzy uczniowie przygotowali matematyczne gry dotyczące ułamków, układali rymowanki. Uczniowie bardzo chętnie pracowali nad wykonaniem swoich lapbooków.
  W albumie znajdują się zdjęcia, na których widać efekty pracy uczniów.

 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2A zdobyła nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "My jesteśmy radością - wszystkie dzieci mają marzenia".

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Laureatka konkursu "Mole książkowe"

  Laureatka konkursu "Mole książkowe"

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3d  zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Mole książkowe".

  Serdecznie gratulujemy!

 • Rowerowy maj - podsumowanie

  Rowerowy maj - podsumowanie

  Zakończyliśmy akcje szkolną „Rowerowy Maj”. Kampania cieszyła się dużą popularnością, uczniowie chętnie przyjeżdżali do szkoły na rowerze, hulajnodze czy deskorolce. Każdy uczeń, który przyjechał rowerem może liczyć na drobną nagrodę. Najlepsza klasa będzie miała zafundowaną wycieczkę:

  1 miejsce: 4C z frekwencją 52,9

  2 miejsce: 1E z frekwencją 35,6

  3 miejsce: 3A z frekwencją 32,5

  Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wychowawcom za pomoc w organizowaniu kampanii.

  Zapraszamy w przyszłym roku!

 • Czytanie jest the best!

  Czytanie jest the best!

  Propagując ideę czytania dzielimy się  z innymi książkami.

  Taką skrzynkę do bookcrossingu zaopatrzyliśmy ostatnio w Leśnicy w wiele nowych pozycji.

  Zachęcamy do uwalniana książek 

  5a i 5b

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć