• Szkolne Jasełka

  Szkolne Jasełka
  21.12.2018

  Na niebie już gwiazda świeci,
  kolędy śpiewają dzieci.
  Rodziców na Jasełka zapraszamy,
  które w szkole wystawiamy.
  Będzie Maryja, Józef i Jezusek w żłobie
  i tak jak trzeba trzej królowie.
  Niech przy nim łączą się Nasze rodziny
  w imię Bożej Dzieciny.

 • CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST

  CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST
  17.12.2018

  W dniu 17.12.2018 r. (poniedziałek) w godz. 8:00-15:30 w naszej szkole odbędzie się już po raz drugi "Charytatywny Kiermasz Ciast". Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na spełnienie marzeń Podopiecznych Fundacji Mam Marzenie: 3-letniej Mai, która marzy o własnym placu zabaw oraz 6-letniej Magdy, która marzy o tablecie do nauki języków obcych. Dziewczynki chorują na białaczkę i leczą się w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Wspólnie możemy pomóc spełnić ich marzenia :)

  Ciasta będzie można przekazać w dniu 17.12.2018 r. w godz. 7:00-8:00 na I piętrze-hol przy bibliotece. 

  Daria Ziemba

  Psycholog kl. IV-VIII

 • DZIEŃ OWOCA W SP22

  DZIEŃ OWOCA W SP22

  Dzieci z naszej szkoły wiedzą doskonale, że owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci utwierdziły się w tym przekonaniu, w placówce zorganizowaliśmy Dzień Owoca.

  Główne przesłanie brzmiało: owoce są zdrowsze i lepsze niż cukierki, batoniki i inne słodycze.

  W każdej klasie odbyły się degustacje owoców podczas, których dzieci rozpoznawały owoce po zapachu, smaku. Uczniowie z owoców układali "Fantazyjne puzzle".

  Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych dzieci nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce i soki z nich są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie. 
  W obchody zaangażowali się rodzice, którzy przygotowali do szkoły owoce jako 2 śniadanie. 

 • Wycieczki umuzykalniające

  Wycieczki umuzykalniające

  Już po raz drugi Wydział Edukacji wrocławskiej Akademii Muzycznej zaprosił naszą szkołę do udziału w audycjach umuzykalniających, adresowanych specjalnie do uczniów szkół podstawowych. Pierwsze audycje tego sezonu odbyły się 23 listopada i 4 grudnia. Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie klas 4b i 4c oraz 2c i 2e.

  Audycja dla klas 4-8 nawiązywała do obchodów 100-lecia niepodległości. Repertuar koncertu stanowił swoistą historię polskiej pieśni patriotycznej. Uczniowie wysłuchali m.in. Bogurodzicy, Roty, Mazurka 3 Maja, pieśni Przybyli ułani pod okienko, Pałacyk Michla, Pierwsza Brygada oraz utworów Fryderyka Chopina z patriotycznymi motywami, m.in. Walca a-moll, Scherza h-moll, Poloneza As-dur.

  Uczniowie młodsi wysłuchali natomiast utworów, które były swoistymi prezentami muzycznymi od św. Mikołaja. Zagrali je młodzi instrumentaliści ze szkoły muzycznej w Trzebnicy - uczniowie klas fortepianu, gitary, skrzypiec, wiolonczeli, fletu poprzecznego, klarnetu, trąbki, puzonu i saksofonu. Muzyczną ucztę zakończył szkolny chór, który zaskoczył publiczność brawurowym wykonaniem piosenki Don’t Stop Me Now Freddiego Mercury z grupy Queen.

  Audycjom umuzykalniającym, jak zwykle towarzyszyły konkursy z nagrodami książkowymi i słodyczami.

 • Zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań

  Zwiedzanie Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań
  29.11.2018

  W czwartek 29.11.2018 klasa 5a zwiedziła dzielnicę Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań we Wrocławiu

  w ramach projektu „Edukacja w Miejscach Pamięci. Ścieżki kulturowe”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach starszych

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach starszych

  W dniu 21 listopada 2018 roku obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na ścianach korytarzy zawisły motywujące cytaty i obrazki nawiązujące do postawy życzliwości. Na zajęcia uczniowie kl. IV-VIII mogli stworzyć własną kartkę życzliwości, a z tych prac zostały stworzone łańcuchy, które ozdobiły hol na I piętrze. Tego dnia ubraliśmy kolory pełne optymizmu, radości i życzliwości: żółty, zielony i pomarańczowy. Był to dzień pełen uśmiechów, miłych słów i  dobrych uczynków.

  Na co dzień zdarza nam się zapomnieć o życzliwych gestach i zwykłym uśmiechu czy powiedzeniu: „dzień dobry”. A przecież jeśli obdarzymy drugiego człowieka miłym słowem, gestem, to nam także będzie przyjemniej. Pokażmy, że warto być życzliwym nie tylko od święta (duża w tym rola nas-dorosłych).

  Dobra energia, bezinteresowna pomoc, którą wypuścimy w świat, wróci do nas.

  Z najlepszymi życzeniami

  Organizatorki akcji: Joanna Proft, Dorota Safian, Daria Ziemba

  W albumie można zobaczyć życzliwość widzianą oczyma naszych uczniów

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia
  26.10.2018

  26 października odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia.
  Do pasowania przystapiło 240 uczniów z dziewięciu klas pierwszych.
  Uczniowie złożyli ślubowanie, a Pan Dyrektor Jarosław Wojna każdego ucznia uroczyście pasował na ucznia S.P nr 22.

  WITAMY  w gronie uczniów naszej szkoły.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Mikołajkowe granie i śpiewanie

  Mikołajkowe granie i śpiewanie
  06.12.2018

   

  Święty Mikołaj - Poznaj jego prawdziwą historię....

  Mikołaj,nazywany biskupem Miry urodził się w Patarze na terenie obecnej Turcji około 270 roku. Od najmłodszych lat biskup był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi.

  Pewnego dnia Mikołaj dowiedział się, że jeden z mieszkańców Patary popadł w biedę. Wychowywał on trzy córki, które z braku pieniędzy nie mogłyby wyjść za mąż. Biskup Miry wrzucił im przez okno sakiewkę z pieniędzmi, co uchroniło je przed biedą. Gdy został biskupem zasłynął wśród wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz. Mikołaj uratował przed śmiercią trzech drobnych złodziejaszków upraszając w Konstantynopolu cesarza Konstantyna I Wielkiego o darowanie im życia.

  Dziś naszą szkołę odwiedził Św.Mikołaj i częstował uczniów słodkościami już od progu szkoły. 
  I tak jak co roku w Szkole Podstawoej nr 22 w dniu 06.12 dzieci były witane nie tylko przez Mikołaja ale także pięknymi piosenkami i pastorałkami spiewanymi przez uczniów naszej szkoły.

   

 • Artystyczny śpiew Natalki

  Artystyczny śpiew Natalki

  Uczennica kl. 5b Natalia Lewera dała się już poznać jako utalentowana tancerka i piosenkarka. Tym razem zakwalifikowała się do udziału w VII Dolnośląskim Konkursie Pieśni Artystycznej organizowanej przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na wymagający repertuar przesłuchań konkursowych złożyły się pieśni Chopina, Moniuszki, Noskowskiego, Lutosławskiego. Z uwagi na rok jubileuszowy 100-lecia niepodległości, zadaniem konkursowym było także wykonanie wybranej pieśni patriotycznej.

  Natalia zaprezentowała się w kategorii wiekowej 10-13 lat. Zaśpiewała z akompaniamentem fortepianu pieśń „Pióreczko” Witolda Lutosławskiego oraz piosenkę patriotyczną „O mój rozmarynie”. Wytęp Natalii, na jednej scenie obok kilkudziesięciu innych uczestników konkursu, w tym uczniów ogólnokształcących szkół muzycznych, był dla niej sporym artystycznym wyzwaniem. Wielokrotnie słyszeliśmy już Natalię w przebojach muzyki pop. Tym razem zmierzyła się z repertuarem śpiewaków operowych.

  Gratulacje!

 • WARSZTATY AKTORSKIE

  WARSZTATY AKTORSKIE

  Robiliśmy „galaretkę”, „wampirka”, hipnozę w parach i w grupie… Brzmi ciekawie? Nam bardzo się podobało :)  Zdradzimy Wam, że pod tymi nazwami kryją się ćwiczenia aktorskie, które wykonywaliśmy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.  Warsztaty prowadziła pani Martyna Witowska- aktorka teatralna i filmowa, współpracująca z wrocławskimi teatrami i kolektywami artystycznymi.

  Dziękujemy za cenne wskazówki do dalszej pracy aktorskiej.

  Koło Teatralne SP22

 • Sukces Igi Kubicz z klasy 6b

  Sukces Igi Kubicz z klasy 6b

  Iga Kubicz, uczennica klasy 6b, wygrała tegoroczny CYKL OTWARTYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA we WSPINACZCE SPORTOWEJ
  w kategorii DZIEWCZYNEK.

  Gratulujemy sukcesu!!!

  Społeczność szkolna

 • Odkryli w sobie talenty kompozytorskie

  Odkryli w sobie talenty kompozytorskie

  Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do udziału w projekcie novoArt realizowanego przez Fundację Nowa Muzyka Nowa Edukacja. W ramach projektu uczestniczyli w warsztatach z zakresu kompozycji i produkcji utworów muzycznych. Warsztaty zorganizowane zostały w Szkole Muzyki Nowoczesnej - pierwszej i jedynej w Polsce szkoły, w której można zdobyć państwowe uprawnienia w zawodzie technika realizacji dźwięku. Placówka wyposażona jest w sprzęt do produkcji muzyki elektronicznej na poziomie światowym.

  Nasi uczniowie poznali więc najnowocześniejsze oprogramowanie muzyczne oraz syntezatory, sterowniki i kontrolery używane na światowych scenach podczas tzw. live performer, czyli koncertów muzyki klubowej granej na żywo. Sami byli zresztą współtwórcami takiego performersu. Każdy mógł także skomponować autorski utwór w specjalnie wyposażonej pracowni komputerowej. Warsztaty poprowadzili wybitni artyści, czołowi przedstawiciele polskiej sceny elektronicznej, koncertujący na całym świecie – Kuba Sojka i Paweł Konikiewicz.

 • PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY

  PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY

  Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,
  PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY.
  Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie, Wileńszczyźnie i w Mołdawii. 
  Potrzebne są: słodycze, kawa, herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki. 
  Dary zbieramy do 19 grudnia w klasach A009 i A011. 
  Organizatorzy wszystkie rzeczy przetransportują do Fundacji Studio Wschód i Telewizji Polonia.

  Dziękujemy za wszelkie wsparcie,
  Patrycja Bęben
  Anna Kowalska

 • 100 lecie Niepodległości Polski

  100 lecie Niepodległości Polski

  9.11.2018 nasza szkoła świętowała 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
  Z tej okazji odbyły się dwa uroczyste apele.
  O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego w ramach  „Rekordu dla Niepodległej”.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Niepodległość w obiektywie Franka

  Niepodległość w obiektywie Franka

  Zachęcam do obejrzenia zdjęć wykonanych przez ucznia klasy 7 - Franka. 
  Franek ma duży talent do fotografowania, filmowania
  i zatrzymywania piękna świata w kadrze.


  Pedagog 4-8
  Dorota Safian

 • Nasz sukces!

  Nasz sukces!
  29.11.2018

  Przedstawicielki klasy II b pod opieką p.Urszuli Gierczak
  brały udział w świetlicowym międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Jesienny kolaż".
  Wywalczyliśmy sukces !
  Uczennica Hania Kurzyk zdobyła I miejsce 
  Alicja Orzechowska III miejsce.
  Gratulujemy.

 • Szkolna Kasa Oszczędności

  Szkolna Kasa Oszczędności
  29.11.2018

  Szkolna Kasa Oszczędności jest to organizacja działająca w naszej szkole, której opiekunem jest pani Joanna Proft. Głównym celem SKO jest nauka dzieci dysponowania swoimi pieniędzmi oraz świadomego oszczędzania. Uczniowie nabywają praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego, które jest bezpieczne  i atrakcyjne graficznie dla dzieci. Opiekun SKO loguje dzieci do serwisu bankowości elektronicznej oraz przyjmuje wpłaty od dzieci, które potwierdza podpisem w książeczce SKO ucznia. Dzieci otrzymują legitymację SKO stworzoną na wzór karty płatniczej.

  Oszczędzanie z SKO zaprocentuje w przyszłości!

  ZAPRASZAM CHĘTNYCH UCZNIÓW, KTÓRZY JESZCZE NIE SĄ CZŁONKAMI SKO DO ZAPISÓW, A JUŻ OSZCZĘDZAJĄCYCH DO CZĘSTYCH WPŁAT NA SWOJE KONTA.

   

  Opiekun SKO p. Joanna Proft

 • Warsztaty zoologiczne - zwierzęta dzieciom

  Warsztaty zoologiczne - zwierzęta dzieciom
  29.10.2018

  29.10.2018 w poniedziałek EduFAUNA przygotowała dla uczniów klasy 1f bardzo ciekawe warsztaty zoologiczne. Mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego o domkach zwierząt, które były naszymi gośćmi. A przyjechały do nas mi.in. karaczany,

  patyczaki, modliszka i krocionogi. Czy było ciekawe?

  Bardzooo…, co widać po minach dzieci

  Warsztaty zoologiczne - zwierzęta dzieciom - Obrazek 1

   

  wychowawca
  mgr inż. Sandra Surga

 • Cała Szkoła Czyta Dzieciom

  Cała Szkoła Czyta Dzieciom
  26.11.2018

  W dniach 26-30 listopada 2018 roku odbędzie się akcja "Cała Szkoła Czyta Dzieciom".
  Będziemy czytali w bibliotece, świetlicy i na lekcjach.
  Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-8.00 klasy I-3 do biblioteki,
  a klasy IV-VIII do świetlicy (102).
  Interesujące książki i ich fantastyczni bohaterowie czekają na wszystkich czytelników.

 • Jestem bezpieczny!

  Jestem bezpieczny!
  20.11.2018

  Jestem bezpieczny!

  „Na chodniku przystań bokiem.
  Popatrz w lewo bystrym okiem.
  Skieruj w prawo wzrok sokoli.
  Znów na lewo spójrz powoli.
  Jezdnia wolna - wiec swobodnie mogą

  przez nią przejść przechodnie.”
                           „Gdy zamierzasz przejść ulicę” - Wanda Chotomska

   

  W ramach corocznej współpracy naszej szkoły ze Strażą Miejską w klasach pierwszych odbyły się zajęcia w ramach projektu BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY oraz  MINI RATOWNIK.
  Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Nic nie zastąpi pracy z fantomem i zajęć z wykwalifikowaną kadrą.  
  Praktyka czyni mistrza a więc pod czujnym okiem pracowników Straży Miejskiej dzieciaki ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię na pobliskim skrzyżowaniu.

  Zobaczcie jak to wyglądało w klasie 1 f.

  mgr inż. Sandra Surga

   

  Jestem bezpieczny! - Obrazek 1Jestem bezpieczny! - Obrazek 2Jestem bezpieczny! - Obrazek 3

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22
  ul. Karpnicka 2
  54-061 Wrocław
 • tel.: 71 798 68 45

Galeria zdjęć