• Aktualności

      • „O wilku mowa” czyli nie taki wilk straszny

      • Co zrobilibyście, gdyby wilk stanął na waszej drodze? A na widok wilczej watahy? Niewyobrażalne, prawda? Gdyby tak się stało, to oznaczałoby, że macie wielkie szczęście. Liczebność wilków przez ostatnie dziesięciolecia gwałtownie spadła.

       Aby dowiedzieć się, więcej o tym drapieżniku, wywołaliśmy więc wilka z lasu i uczestniczyliśmy w wyjątkowych warsztatach on-line prowadzonych przez pracowników Wrocławskiego ZOO. Uczniowie klas 1e, 1f, 3b, 3c, 3f, 3i poznali budowę wilka, dowiedzieli się co jadają wilki, jakie wydają dźwięki i wiele wiele innych ciekawych rzeczy.

      • PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

      • W dniach 23 i 24 lutego 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki,  na które dzieci  czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów, godzinami funkcjonowania biblioteki szkolnej oraz zasadami korzystania z wypożyczalni.

       Po wprowadzeniu w magiczny świat biblioteki, dzieci skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Już jako czytelnicy biblioteki uczniowie odebrali z rąk Pani bibliotekarki  Małgorzaty  Idzikowskiej  wyprawkę czytelnika, która pomoże im wkroczyć

       w  świat książek.

        

       Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

       Naszym młodym czytelnikom życzymy aby każda książka przeniosła ich w magiczny świat wyobraźni oraz żeby czytanie zawsze sprawiało im wielką przyjemność.

       „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                                                                  Wiesława Szymborska

      • WYKŁADY ONLINE dla rodziców i nauczycieli

      •  

       Szanowni Państwo,

       rusza kolejna 15. edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno- edukacyjnej Forum Przeciw Depresji, która będzie przebiegała pod hasłem   NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE/OFFLINE – nie pozwól dziecku wylogować się z życia. Celem tegorocznej edycji kampanii – podobnie jak poprzednich – jest uwrażliwienie dorosłych na problem depresji wśród nastolatków, a także przekazanie im praktycznych wskazówek: jak rozpoznać chorobę u dziecka, jak z nim rozmawiać i wspierać w chorobie i gdzie szukać pomocy, a  dodatkowo zwrócenie uwagi na to jak pandemia wpłynęła na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.W ramach tegorocznej edycji kampanii 20 lutego 2021 roku odbędzie się tzw. Dzień Otwarty online. W godz. 16:00-19:00 odbędzie się cykl wykładów, które poprowadzą eksperci z dziedziny psychiatrii oraz psychologii dzieci i młodzieży.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

       Zaproszenie kierowane jest zarówno do rodziców i nauczycieli, jak i do każdej osoby, która chciałaby zdobyć więcej informacji na temat nastoletniej depresji.

       Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną:

       REJESTRACJA poprzez link (liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń):https://enees.clickmeeting.com/dzien-otwarty-nastoletnia-depresja-zycie-w-trybie-online-offline/register?_ga=2.165019967.1428264268.1612426295-291211849.1612426295

       Zaprezentowane zostaną m.in. następujące zagadnienia:

       • Depresja nastolatków – Jak rozpoznać chorobę, zrozumieć ją i pokonać;
       • Lekcje online, życie offline – Wypalone dzieci w sieci. Jak je wspierać;
       • Koniec lekcji – log out – Dlaczego dzieci coraz częściej chcą się wylogować z życia;
       • Kiedy dziecko ma depresję – Perspektywa rodzica;
       • Rozmowy, które pomagają – Jak rozmawiać z dzieckiem, jak komunikować gotowość do rozmowy, jak pytać o emocje i uczucia;
       • Gdzie szukać pomocy w depresji – Rola poczucia bezpieczeństwa i wsparcia ze strony dorosłego. Miejsca, gdzie nastolatek i dorosły może i powinien znaleźć wsparcie w depresji.

       Ponadto w godz. 19:00-21:00 wszyscy zainteresowani zaproszeni są do wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach (czat z lekarzem psychiatrą dostępny będzie na stronie   www.forumprzeciwdepresji.pl).

       Zapraszam do udziału w wykładach.

       Psycholog kl.5-8

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 9 luty 2021 !

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 9 luty 2021 !

       W  ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z przygotowanym dla Państwa poradnikiem. Mimo, że został on przygotowany z myślą aby zwrócić Państwa uwagę jak dzieci spędzają czas podczas ferii to myślę, że temat ten jest aktualny cały czas a informacje zawarte w poradniku pomocne.  Zachęcam  wszystkich rodziców i opiekunów naszych uczniów aby zwracali szczególną uwagę na to ile czasu dzieci spędzają w sieci i do jakich treści mają dostęp. Informacje zawarte w poradniku dotyczą tego jak zwiększyć bezpieczeństwo w sieci oraz jak korzystać z urządzeń elektronicznych w sposób mniej szkodliwy dla zdrowia.

       Link do poradnika:

        

       https://drive.google.com/file/d/1RITIdVmp58BcoGlmc2dTTXMmt1mT88aq/view?usp=sharing

        

        

       Zachęcam do zapoznania się z przygotowanymi materiałami.

        

       Psycholog

       Iwona Rzeźnikiewicz

      • Dyplomy konkursu z języka angielskiego

      • Szanowni Państwo, 

       uczniowie kl. II-III odebrali po feriach dyplomy i nagrody z Ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Wszystkim serdecznie gratuluję sukcesów i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. 

       Eliza Zys