• KONKURS uczniowskie „żywe obrazy”

• Uczniowskie „Żywe obrazy”

Drodzy Rodzice i Uczniowie serdecznie zapraszamy do galeri prac konkursowych. Życzmy miłego oglądania.

Organizatorzy Sylwia Rajewska, Anna Bruzi, Sandra Surga

• JOHANNEUM NOVUM

• Nasza szkoła wzięła udział w Johanneum Novum -projekcie kompleksowego wsparcia dialogu międzykulturowego we wrocławskich szkołach i przedszkolach, współfinansowanego przez Gminę Wrocław i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,  a realizowanego przez koalicję organizacji pozarządowych. W ramach projektu klasy 7 mogły wziąć udział w warsztatach dotyczących przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.

Z kolei uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać inne kultury na warsztatach wielokulturowych. Odbyły się również warsztaty online dla klas 7-8 nt. przeciwdziałania i reagowania na przemoc motywowaną uprzedzeniami oraz warsztaty „Od stereotypów do dyskryminacji- reaguj!”

Dziękujemy prowadzącym za profesjonalne zajęcia, miła atmosferę oraz kreatywne podejście do przekazywania wiedzy.

• Randka w ciemno z książką

• 15 marca biblioteka szkolna zaprosiła czytelników z klasy 3f i 3b , miłośników książek, do wspólnej niecodziennej zabawy – do wypożyczenia książki niespodzianki (ukryliśmy autora oraz tytuł książki). Dlaczego? Wybierając nową książkę do czytania, często kierujemy się autorem, przeczytaną recenzją, opinią innych osób albo cudną okładką. Zdarzyć się może, że w ten sposób przeoczymy prawdziwy skarb ukryty pod nieatrakcyjnym opakowaniem. Ukryliśmy nie tylko autorów i tytuły książek. Akcja wzbudziła wiele ciepłych uśmiechów oraz pozytywnych reakcji ze strony uczniów. Wybór w ciemno wpłynie zapewne na poszerzenie gustów czytelniczych. Przecież to randka w ciemno, na niej wszystko może się wydarzyć.

Małgorzata Idzikowska, Anna Bruzi, Sandra Surga,

• KONKURS "COŚ Z NICZEGO"

• Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno- Technicznym "Coś z niczego" dla klas 1-8. Jest to już 3 edycja naszego konkursu. Patronat honorowy nad akcją objęła Pani Ewa Monastyrska - Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej z surowców wtórnych (np. butelki plastikowe, papier, kartony, nakrętki, butelki szklane, itp.). Technika wykonania prac jest dowolna.

Maksymalna wymiary: 50cmx50cmx50cm. Temat pracy nie jest określony, liczymy na wyobraźnię uczestników :)

Więcej szczegółów w załączonym poniżej pliku.

Konkurs_Cos_z_niczego_edycja_3.pdf

• XVII edycja międzyszkolnego konkursu origami

• W XVII edycji międzyszkolnego konkursu origami
              pt."ZABAWA W ORIGAMI - PREZENT DLA PRZYJACIELA"
              uczeń Błażej Wychodil zajął III miejsce,
              a cała szkoła reprezentowana przez uczniów zdobyła również III miejsce wśród szkół które
              Oto reprezentanci szkoły:

Iga Krzyżanowska 2A

Julia Pietrzyk 2F

Lena Zych 2F

Nina Dąbrowska 2E

Antonina Płóciennik 2E

Kaja Michałowska 3G

Kamila Nowaczek 3G

Wiktor Zaniewski 3F

Błażej Wychodil 3F

również zajęła III miejsce,

Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesów!

Wychowawcy świetlicowi klas 2 i 3

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP 22

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie poznali zapożyczenia i mogli sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie w quizie. Oto zwycięzcy( spośród tych, którzy wpisali imię i klasę) z poszczególnych klas:

8a: NataliaB, Katarzyna, Jarosław

8b: Jakub, Dominika, Olimpia

8c Bartek, Piotr, Pola

7a Natalia B, Ola B, Hania

7b: Nikola, Bartek, Łukasz

7c: Ola, Basia, Jakub

6a: Emilka, Ola Ż

6c: Ania, Paulina, Tosia

6d:Raman

6e: Julia, Maks, Oliwia

5bTomek, Karina, Oskar

4a: Maciek, Kamil, Gabryś

4b: Ewa, Maciek, Ania

4c; Maksym, Emilia, Oskar

4d: Madzia, Ola, Oliwia

4e; Mikołaj Ola, Nela

Gratulujemy!

Miedzynarodowy_Dzien_Jezyka_Ojczystego_w_SP_22.docx

• Teatr w naszej Bibliotece

• W środę (24.02.21) klasa 2a razem z Panią Ewą Bator przygotowała dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych, dwie inscenizacje wierszy J.Brzechwy "Na straganie" oraz "Żuraw i czapla". Wspaniały występ młodych aktorów oraz przepiękna scenografia do tego występu były piękną niespodzianką dla młodszych uczniów.