• Aktualności

      • REKRUTACJA DO KLAS 1 W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • Aktualnie trwa przygotowanie systemu do elektronicznej rekrutacji 2022/2023.

       Zgłoszenia kandydatów do klas I w obwodowych Szkołach Podstawowych:

       - rozpoczęcie 16 lutego 2022 r. o godzinie 12:00.- zakończenie 22 lutego 2022 r. o godzinie 15:00.

       Rekrutacja na wolne miejsca do klas I - oddziały ogólne/integracyjne w Szkołach Podstawowych:

       - rozpoczęcie 10 marca 2022 r. o godzinie 10:00.- zakończenie14 marca 2022 r. o godzinie 15:00.

      • Zapraszamy na zajęcia Edukacyjnej Pracowni Tkackiej

      • Z początkiem stycznia, dzięki życzliwości Rady Rodziców, w świetlicy niebieskiej swoją działalność rozpoczęła Edukacyjna Pracownia Tkacka. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Gemra.
       Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek na 9 i 10 godzinę lekcyjną (15:40-17:15).

       Zapraszamy do galerii :)

      • "Ptasi Bar" klasy 2B

      • Klasa 2b zaprojektowała „ptasi bar” z opakowań po mleku. Własnoręcznie wykonane karmniki zawiesiliśmy w naszym szkolnym lesie,aby wspólnie obserwować różne gatunki ptaków, a przede wszystkim pomóc im przetrwać zimę. W ptasim barze czekają na nich same smakołyki: zboża i  pożywne nasionka :) 
       Zapraszamy do galerii.

      • „W karnawale, w karnawale urządzamy wielkie bale...„ Bal w 3a

      • Choć bal w 3a nie był wielki, ale niezapomniany, bo karnawał to szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych! Wszystkie dzieci zadbały o to, by klasa lekcyjna stała się salą balową. Balony, kolorowe bibuły, serpentyny dodawały uroku całej zabawie. W udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Tańce przeplatały się z zabawami. Wszyscy brali udział w wesołych pląsach, tanecznych konkurencjach i karnawałowych zabawach. Atmosfera była fantastyczna. Dzieci odśpiewywały wszystkie muzyczne hity. W przerwie oczywiście nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bal, to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości!

      • WROCŁAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

      • Szanowni Państwo,

       ruszył nabór projektów do 10. edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Gorąco zachęcamy do zgłaszania pomysłów na nowe inwestycje w naszym mieście. Do wykorzystania jest aż 30 milionów złotych!

       Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Wrocławia, również dziecko. Nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu. Nabór projektów potrwa do 14 lutego.

       Więcej informacji znajdą Państwo na www.wroclaw.pl/wbo i na naszym profilu na Facebooku: @wroclawskibudzetobywatelski.

       Zespół Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

      • Warsztaty robienia eko - mydełek

      • 18 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich wykonali eko-mydełka z myślą o swoich dziadkach. Zabawa była udana, a prezenty nie tylko ładne, ale też pięknie pachnące.

      • Fundacja Tara

      • W ubiegły weekend organizatorki II Szkolnego Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych odwiedziły Schronisko dla koni TARA prowadzone przez panią Scarlett Szyłogalis w Piskorzynie

       w województwie dolnośląskim. Nauczycielki zawiozły puszkę z pieniędzmi w kwocie 983zł, zebranymi od Darczyńców naszej szkoły, a także laurki wykonane przez dzieci z klasy 2g, 2b i 2c.

       Bardzo dziękujemy w imieniu swoim, ale również Pani Scarlett, za wsparcie i okazaną chęć niesienia pomocy!

       Schronisko Tara jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, które zostało powołane do istnienia jako znak sprzeciwu wobec złego traktowania koni.

       Założycielka Tary ofiaruje spokojny i bezpieczny dom koniom po przejściach, koniom porzuconym, nieuleczalnie chorym oraz kalekim, ale także innym zwierzętom np. kotom i psom. Schronisko jest azylem dla koni i innych zwierząt najbardziej wykorzystywanych przez ludzi. Samych koni, źrebiąt oraz kucyków jest tam 147. Oprócz nich swój dom w schronisku odnalazły: krowy, kozy, owce, psy, koty, świnie, kury, kaczki, gołębie, króliki i uratowane z fermy futrzarskiej fretki. Wszystkie zwierzęta trafiające do schroniska są badane, leczone, rehabilitowane i otoczone troskliwą opieką.

       Tarę, oprócz cudownej pani Scarlett, tworzą ludzie – wolontariusze – o dobrych sercach, wrażliwi na krzywdę zwierzęcych istnień, przyjeżdzających do Piskorzyny z całej Polski.

       W schronisku to ludzie służą koniom i innym zwierzętom, a nie odwrotnie. To właśnie dzięki niej, pomimo wielu bolesnych doświadczeń, zwierzęta mogą na nowo obdarzyć ludzi zaufaniem.

        

       Od ponad 20 lat Fundacja Tara walczy o zapewnienie godnego życia koniom, które służyły człowiekowi. Wiele z nich zostało wykupionych i uratowanych w ostatniej chwili. Konie te miały trafiać do rzeźni, część z nich spędziło większość swojego życia na łańcuchu lub w ciemnych piwnicach.

       Tara sprzeciwia się zabijaniu koni oraz ich wielogodzinnym transportom do m.in. włoskich rzeźni. Walczy natomiast o to, aby koń uzyskał w Polsce status zwierzęcia towarzyszącego.

        

       Każdy z nas może pomóc!

       W jaki sposób?

       Można zdecydować się na finansowanie koni Tary (w postaci dobrowolnych wpłat) lub wsparcia fundacji przez przekazanie 1% podatku.

       Można również odwiedzać Piskorzynę – pracy na miejscu jest tak dużo, że dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie! Wolontariusze m. in. sprzątają boksy, ścielą słomę i naprawiają uszkodzenia w zagrodach.

        

       Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Schroniska dla koni Tara:

       https://fundacjatara.info/

       oraz ich profilu na FB.

        

       Pamiętajmy, że każde zwierzę powinno być otoczone miłością człowieka, bezpieczne i wolne, gdyż ma do tego prawo i na to zasługuje!