• Aktualności

      • Kiermasz ciast na rzecz Ekostraży

      • Od 17  do 22 marca odbył się kiermasz ciast na rzecz ratowania zwierząt w Ukrainie. Zespół "Szkoły demokracji" koordynował akcję we współpracy z Ekostrażą na rzecz, której prowadzona była zbiórka. Każda z klas przygotowała wypieki a następnie na długich przerwach można je było nabyć. Zebrana kwota to 6925,18 złoty!

       Dziękujemy

      • Spotkanie z książką - pasowanie na czytelnika

      • Przedstawienie teatrzyku pacynkowego oraz Kamishibai wprowadziło uczniów klas I w klimat biblioteki szkolnej.

       Każdy z nich dowiedział się jak należy zachować się w bibliotece oraz jak troszczyć się o książki.

       Była to też okazja do wypożyczenia swojej pierwszej lektury.

      • Warsztaty tkackie u Pani Anny Gemry

      • Uczniowie kl.1h wzięli udział w warsztatach tkackich prowadzonych przez Panią Annę Gemrę. Poznali zawód tkacza, który jest jednym z najstarszych zawodów uprawianych przez człowieka. Wzbogacili słownictwo nowymi wyrazami: krosno, ścieg płócienny, przędza tkacka. Tkali prosty ścieg na małym krośnie. Wiązali ozdobne węzły na grubych sznurkach. Zajęcie były bardzo ciekawe, dzieci zaciekawione i zaangażowane. Polecamy😊

                                                                                        Wychowawczyni klasy 1h Beata Szmidt

      • Alfik Matematyczny – wyniki w SP nr 22

      • Zostały rozdane, wszystkim uczestnikom klas 2 i 3, dyplomy Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny 2021 otrzymane od organizatora ŁOWCY TALENTÓW – JERSZ.

       W naszej szkole najlepsze miejsca zajęli:

       Kat. kl.2

       1 miejsce Krzysztof Gonczarek z kl.2c

       2 miejsce Artur Goc z kl.2a

       3 miejsce Tomasz Cieśla z kl.2f

       Kat.kl.3

       1 miejsce Tymon Chodała z kl.3a

       2 miejsce Patryk Mendocha z kl.3e

       3 miejsce Michał Oskroba z kl.3f

       Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratuluję dobrych wyników.                                                             
       Organizator Beata Szmidt

      • Szkolno – Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

      • 25.03.2022 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla reprezentantów klas 1 i przedszkoli. Dzieci były dobrze przygotowane. Recytowały długie i ciekawe wiersze. Niektóre z nich wystąpiły aktorsko. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, uwrażliwienie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Wyniki będą przeczytane w dniu 1 kwietnia o godz.10.50 w tej samej sali co konkurs obok biblioteki. Dzieci otrzymają dyplomy i nagrody.                                                                   
       Pozdrawiamy😊

       Beata Szmidt, Aleksandra Filipek, Marta Krzemińska, Anna Bujarska

        

      • Sprzątamy Stabłowice!

      • W sobotę 19.03.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 22 wraz z rodzicami  przystąpili do akcji pt. ,,Sprzątanie Stabłowic". Wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za zaangażowanie oraz wzorową postawę w dbaniu o nasze środowisko naturalne. 

       Wolontariat

      • Na pomoc Lence Wojnar

      • Lena Wojnar ma 4 lata i mieszka we Wrocławiu. Zdiagnozowano u niej guza mózgu. Jej życie może uratować operacja w Nationwide Children's Hospital w Ohio za 860 tysięcy dolarów. Lenka Wojnar jest podopieczną Fundacji Polsat. Każda kwota ma znaczenie. Sytuacja jest trudna, bo teraz pomagamy uchodźcom z Ukrainy, ale nie zapominajmy o polskich dzieciach, które są chore i też chcą żyć. Lenka chce żyć. Potrzebne jest wsparcie. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji swoim znajomym. Może ktoś jeszcze będzie chciał pomóc Lence, a wtedy razem uratujemy jej życie. Dobro zawsze wraca. Zawsze!  

       Dziękujemy w imieniu Lenki oraz jej rodziców -  Eweliny i Wojciecha

        Fundacja Polsat. Baza podopiecznych: Wojnar Lena 7937

       https://subkonta.fundacjapolsat.pl/profile/ca1603a0

       Informacje o Lence:

       https://wydarzenia.interia.pl/wideo/video,vId,3205396

       Dokonaj wpłaty na konto Fundacji Polsat:

       mBank S.A.

       39 1140 1010 0000 7777 7000 1001

       Tytuł przelewu: WOJNAR LENA 7937

       konto ogólne (pieniądze przeznaczone na cele statutowe oraz indywidualnych podopiecznych)

       Przekaż Twój 1% podatku:

       Wystarczy, że wpiszesz: KRS 0000 135 921  do deklaracji podatkowej.

       W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: WOJNAR LENA 7937

      • Akcja "Sprzątamy Stabłowice"

      • Zapraszamy wszystkich chętnych do akcji 

                  ,,Sprzątamy Stabłowice"

       Miejsca zbiórki:

       Ulica Karpnicka - przy szkole; Ulica Wojanowska - Parking przy TBS, naprzeciwko boiska; Ulica Jeleniogórska - wejście do parku(lasu) obok Cieplickiej.Wybierzcie miejsce najbardziej dogodne dla Was.Startujemy w sobotę, 19 marca o godzinie 11:00, a kończymy o godzinie 13:00. Oczywiście można sprzątać krócej, ponieważ to nie zawód tylko akcja edukacyjna. Dlatego najmocniej zapraszamy wszystkich najmłodszych Stabłowiczan wraz z rodzicami. Zapewniamy worki, rękawice i dobre towarzystwo! Dla wszystkich osób, które wezmą udział w akcji Sprzątamy Stabłowice Pizzeria FromTheBlock przygotuje pyszną darmową zupę oraz 50% zniżkę na wybrane pizze!Natomiast warzywniak Miód Malina zapewni pyszne i zdrowe owoce!

       Do zobaczenia!

      • "Bardzo głodna gąsienica" - przedstawienie

      • W poniedziałek 14 marca z okazji „Dnia motyla” uczniowie ze świetlicy czerwonej (2f i 2e) przygotowali przedstawienie pt. „Bardzo głodna gąsienica” na podstawie bajki dla dzieci Erica Carle o tym samym tytule. Dzieci animowały kukiełki wsłuchując się w czytany tekst w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim.

       Uczniowie mogli przekonać się, że ta sama historia czytana w różnych miejscach Europy, w różnych językach tak samo bawi, uczy i cieszy dzieci. Jednocześnie okazało się, że bariera językowa nie stanowi problemu w realizacji wspólnych projektów z dziećmi różnych narodowości. W naszym przedstawieniu wystąpiła też uczennica, która przyjechała do nas z Ukrainy i jeszcze nie zna języka polskiego. Dzieci zamieniały się rolami, czytały tekst, animowały różne kukiełki, siedziały na widowni.

       Po kilku próbach młodzi aktorzy wystąpili przed zaproszonymi koleżankami i kolegami z kl. 2 (świetlica fioletowa) oraz kl. 1 (świetlica limonkowa). Mamy nadzieję, że nasz występ podobał się zaproszonym gościom.

      • Wyniki Konkursu Recytatorskiego

      • We wtorek 8 marca 2022 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "O miłości słowami poetów". Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas 4-8. Wszyscy pięknie zaprezentowali przygotowane utwory o miłości.

       Wyniki konkursu są następujące:

       KATEGORIA kl. 4-5:
       I miejsce - Julia Iwasyszyn, 4F
       II miejsce - Michał Tarbaj, 5A
       III miejsce - Bartosz Polaczek, 4I

       KATEGORIA kl. 6-8:
       I miejsce - Zofia Wołczyńska, 7E
       II miejsce - Zofia Szymańska, 7E
       III miejsce - Martyna Pańczyk, 7C

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za liczny udział, zaangażowanie i ciekawe występy.

       Organizatorki: Karolina Całus, Małgorzata Rusiecka, Kinga Zawiasa.

      • Pasowanie na czytelnika uczniów kl.1h

      • 3.03.2022 roku uczniowie kl.1h odwiedzili bibliotekę szkolną. Poznali regulamin obowiązujący w bibliotece. Oglądnęli krótki teatrzyk pacynkowy przedstawiony przez Panią bibliotekarkę Małgorzatę Benuszak. Zostali pasowani na czytelnika i otrzymali po 2 książeczki. Następnie oglądnęli książki na regałach, po czym każdy uczeń wypożyczył pierwszą książkę do domu. Wizyta w bibliotece była ciekawa i pouczająca. Dzieci były bardzo grzecznie i zaciekawione.

       Zdjęcia można zobaczyć w galerii „Pasowanie na czytelnika – kl.1h”

       Wychowawczyni Beata Szmidt

      • Spotkanie z Ekostrażą klasy 4a i 4e

      • W dniu 22 lutego 2022 r. gościliśmy w naszej szkole panią Martę – wolontariuszkę ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyły klasy 4a i 4e. Uczniowie mieli okazję poznać zakres działalności Stowarzyszenia, które pomaga różnym zwierzętom: domowym, gospodarskim, dzikim i egzotycznym.

       Pani Marta nie przyjechała do nas sama. Towarzyszył jej Bogdan – jeden z wielu jeży uratowanych przez EKOSTRAŻ. Od 2010 roku trwa akcja ratowania dolnośląskich jeży, do której może przyłączyć się każdy z nas. Dlatego na spotkaniu uczniowie poznali zagrożenia, jakie czyhają na jeże żyjące w mieście oraz sposoby pomocy tym zwierzętom. Przedstawione zostały też przykłady nietypowych zachowań jeży, które powinny wzbudzić zaniepokojenie i skłonić nas do reakcji.

       Zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony https://ekostraz.pl/portal/, na której można zobaczyć między innymi zwierzęta czekające na adopcję, projekty EKOSTRAŻY oraz możliwości wsparcia działalności Stowarzyszenia.

       Zapraszamy do galerii.

      • WOLONTARIAT EDUKACYJNY

      • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

       Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

       Formularz zgłoszeniowy

       Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

       Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

       W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

       Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

       Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

        

       Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

       Plac Powstańców Warszawy 1

       50-153 Wrocław

      • Klasowy Konkurs Recytatorski w kl.1h

      • W czwartek 24.02.2022 roku wszyscy uczniowie kl.1h wzięli udział w Klasowym Konkursie Recytatorskim. Recytowali oni wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Do Jury zasiadła wychowawczyni klasy Pani Beata Szmidt oraz logopeda szkolny Pani Marta Krzemińska. Dzieci wybrały ciekawe wiersze, które pięknie recytowały.
       Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, zwycięzcy dodatkowo nagrody.

       Wychowawczyni Beata Szmidt

      • BEZPŁATNA SZKOŁA DLA DZIECI Z UKRAINY -ONLINE

      • Fundacja EduSEN i Stowarzyszenie Klanza Bogatynia Stowarzyszenie Klanza uruchamiają bezpłatną szkołę online dla dzieci z Ukrainy.

       Kontynuacja szkoły w ukraińskim systemie nauczania kierowana jest dla wszystkich chętnych, którzy planują wrócić na Ukrainę lub zostali w swoim kraju.

       https://edukacjasen.pl/bezplatna-szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/ 

        

      • Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Leon dla klas I- III

      • W minionym tygodniu uczniowie klas I-III naszej szkoły otrzymali długo wyczekiwane dyplomy i nagrody z jesiennej sesji Ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla klas I-III. Dyplomy i nagrody przyszły do szkoły podczas ferii zimowych. Wszystkim laureatom i uczestnikom raz jeszcze bardzo serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w wiosennej sesji konkursu.

       Koordynator konkursu
       SP 22
       Eliza Zys