• Aktualności

     • Nowa deklaracja obiadowa
      • Nowa deklaracja obiadowa

      • UWAGA!

       Rodzice dzieci chcących korzystać z obiadów na stołówce w roku szkolnym 2022/2023 proszeni są o pobranie nowego druku deklaracji i złożenie jej w nieprzekraczalnym terminie do 15.07.2022 r. u intendenta (administracja w części przedszkolnej) lub na adres e-mail: barbara.kiertyczak@p20.wroclaw.pl.

       Na zebraniach we wrześniu otrzymają Państwo kopię deklaracji oraz kody dostępu do systemu iPrzedszkole (system służy do odwoływania obiadów w przypadku nieobecności oraz do informowania o płatnościach) dla dzieci, które wcześniej nie korzystały z obiadów. Jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu do sytemu prosimy o informację przy składaniu deklaracji (dotyczy dzieci jedzących w poprzednim roku szkolnym 2021/2022).

       Deklaracja dostępna jest na TEJ STRONIE.

      • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU z języka niemieckiego i angielskiego na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

      • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

       Chciałybyśmy podziękować Wam za bardzo liczny udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym.Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, więc wyłonienie zwycięzców nie było takie proste. Jury miało bardzo trudne zadanie.

       Koordynatorki konkursu:
       Marta Olszewska (j.niem)
       Eliza Zys (j.niem)
       Elżbieta Rajchel (j.ang)
       Anna Boniarczyk (j.ang)

       Konkurs na kartkę świąteczną w klasach IV-VIII: język niemiecki:
       I miejsce: Jakub Krobicki 8c
       II miejsce: Marlena Sochocka 8c
       III miejsce: Wiktor Koziewicz 7a
        

       Wyróżnienia: Aleksandra Potoczny 8c
       Julia Kaczmarska 8c
       Nikola Rząsa 8c
       Julia Działa 7a
       Anna Ogonowska 7c
       Wiktoria Damczyk 7e

       Konkurs na kartkę świąteczną w klasach I-III: język angielski:
       I miejsce: Antonina Wójtowicz 2h
       II miejsce: Adrian Sterczała 3c
       III miejsce: Zofia Pienda 1f i Milena Wawrzyniak 3e
        

       Wyróżnienia: Zuzanna Sala 1a
       Julia Gwardyńska 1f
       Lena Kowalska 2h
       Karolina Kosińska 3d
       Aleksandra Lasota 3e
       Luiza Zabłocka 3e
        

       Konkurs na kartkę świąteczną w klasach IV-VIII: język angielski:
       I miejsce: Dominika Łosek 8a
       II miejsce: Jakub Krobicki 8c
       III miejsce: Błażej Wychodil 4f
        

       Wyróżnienia: Mikołaj Wielgosz 4f
       Zofia Zapotoczna i Pola Glasse 5a
       Julia Działa 7a
       Julia Kaczmarska 8c
       Patryk Kontnik 7d

       Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

      • "Czas na książkę"

      • 17 maja (wtorek) w parku leśnickim odbył się piknik czytelniczy pod hasłem „Czas na książkę”. Zorganizowaliśmy go wspólnie z naszymi partnerami w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic. Impreza ta odbyła się z okazji 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Jej celem było zapoznanie dzieci z twórczością polskiej pisarki oraz oczywiście dobra zabawa. Na każdą z zaproszonych klas (lub grup) czekało wyzwanie – musiały one przebyć trasę wyznaczoną na mapie. Na kolejnych etapach trasy znajdowały się stoiska partnerów, którzy przygotowali różne zadania i zagadki. W zamian za ich rozwiązanie, grupa otrzymywała naklejki, które przyklejała na mapę. Piknik zakończył się przedstawieniem zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii oraz wręczeniem upominków. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2a wraz z wychowawczynią Panią Patrycją Bęben i Panią Justyną Kopałą. Natomiast za przygotowanie zagadek do książki „Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko” oraz za stoisko odpowiadała Pani Małgorzata Benuszak.

       Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania do pikniku, a szczególnie uczennicom, które wykonały piękne plakaty.

        

       Małgorzata Benuszak

      • Odwoływanie obiadów na czas egzaminów

      • W związku z egzaminami ósmoklasistów, w dniach 24-26.05.2022 r. zajęcia w szkole będą odbywały się w trybie opiekuńczym, dlatego prosimy rodziców dzieci niekorzystających z opieki świetlicowej o odwoływanie obiadów.

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      • Biblioteka szkolna przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pozyskując wsparcie finansowe w wysokości 15.000zł. Otrzymana dotacja przeznaczona jest na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych, książek historycznych oraz publikacji w wersji elektronicznej, audio i e- booków. Naszym priorytetem jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki o pozycje, które będą dobrze służyły czytelniczym zainteresowaniom uczniów i nauczycieli.

      • Poznajemy zawody

      • Uczniowie kl. 1I w dniu 6 maja zostali zaproszeni na budowę Port Popowice. Dzięki p.Alinie Z. reprezentującej firmę DEWELOPMENT Vintage oraz ERBUD mogliśmy zobaczyć budowę ”od kuchni”. Poznaliśmy zawody związane z tworzeniem i wykonaniem budynków. Sami zamieniliśmy się w projektantów oraz wykonawców i zaprojektowaliśmy swoje propozycje nowoczesnych osiedli. Było fantastycznie.
       Dziękujemy.

      • Projekt BioCanteens

      • W dniach 17, 20.05.22 oraz 03.06.22 w naszej szkole odbedą się zajęcia związane z uczestnictwem w międzynarodowym projekcie BioCanteens. Uczniowie wezmą udział w warsztatach oraz poszerzą swoje wiadomości o zdrowym żywieniu i niemarnowaniu żywności.