• Nowa deklaracja obiadowa

• UWAGA!

Rodzice dzieci chcących korzystać z obiadów na stołówce w roku szkolnym 2022/2023 proszeni są o pobranie nowego druku deklaracji i złożenie jej w nieprzekraczalnym terminie do 15.07.2022 r. u intendenta (administracja w części przedszkolnej) lub na adres e-mail: barbara.kiertyczak@p20.wroclaw.pl.

Na zebraniach we wrześniu otrzymają Państwo kopię deklaracji oraz kody dostępu do systemu iPrzedszkole (system służy do odwoływania obiadów w przypadku nieobecności oraz do informowania o płatnościach) dla dzieci, które wcześniej nie korzystały z obiadów. Jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu do sytemu prosimy o informację przy składaniu deklaracji (dotyczy dzieci jedzących w poprzednim roku szkolnym 2021/2022).

Deklaracja dostępna jest na TEJ STRONIE.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU z języka niemieckiego i angielskiego na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Chciałybyśmy podziękować Wam za bardzo liczny udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym.Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, więc wyłonienie zwycięzców nie było takie proste. Jury miało bardzo trudne zadanie.

Koordynatorki konkursu:
              Marta Olszewska (j.niem)
              Eliza Zys (j.niem)
              Elżbieta Rajchel (j.ang)
              Anna Boniarczyk (j.ang)

Konkurs na kartkę świąteczną w klasach IV-VIII: język niemiecki:
              I miejsce: Jakub Krobicki 8c
              II miejsce: Marlena Sochocka 8c
              III miejsce: Wiktor Koziewicz 7a

Wyróżnienia: Aleksandra Potoczny 8c
              Julia Kaczmarska 8c
              Nikola Rząsa 8c
              Julia Działa 7a
              Anna Ogonowska 7c
              Wiktoria Damczyk 7e

Konkurs na kartkę świąteczną w klasach I-III: język angielski:
              I miejsce: Antonina Wójtowicz 2h
              II miejsce: Adrian Sterczała 3c
              III miejsce: Zofia Pienda 1f i Milena Wawrzyniak 3e

Wyróżnienia: Zuzanna Sala 1a
              Julia Gwardyńska 1f
              Lena Kowalska 2h
              Karolina Kosińska 3d
              Aleksandra Lasota 3e
              Luiza Zabłocka 3e

Konkurs na kartkę świąteczną w klasach IV-VIII: język angielski:
              I miejsce: Dominika Łosek 8a
              II miejsce: Jakub Krobicki 8c
              III miejsce: Błażej Wychodil 4f

Wyróżnienia: Mikołaj Wielgosz 4f
              Zofia Zapotoczna i Pola Glasse 5a
              Julia Działa 7a
              Julia Kaczmarska 8c
              Patryk Kontnik 7d

Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• "Czas na książkę"

• 17 maja (wtorek) w parku leśnickim odbył się piknik czytelniczy pod hasłem „Czas na książkę”. Zorganizowaliśmy go wspólnie z naszymi partnerami w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic. Impreza ta odbyła się z okazji 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Jej celem było zapoznanie dzieci z twórczością polskiej pisarki oraz oczywiście dobra zabawa. Na każdą z zaproszonych klas (lub grup) czekało wyzwanie – musiały one przebyć trasę wyznaczoną na mapie. Na kolejnych etapach trasy znajdowały się stoiska partnerów, którzy przygotowali różne zadania i zagadki. W zamian za ich rozwiązanie, grupa otrzymywała naklejki, które przyklejała na mapę. Piknik zakończył się przedstawieniem zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii oraz wręczeniem upominków. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2a wraz z wychowawczynią Panią Patrycją Bęben i Panią Justyną Kopałą. Natomiast za przygotowanie zagadek do książki „Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko” oraz za stoisko odpowiadała Pani Małgorzata Benuszak.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania do pikniku, a szczególnie uczennicom, które wykonały piękne plakaty.

Małgorzata Benuszak

• Odwoływanie obiadów na czas egzaminów

• W związku z egzaminami ósmoklasistów, w dniach 24-26.05.2022 r. zajęcia w szkole będą odbywały się w trybie opiekuńczym, dlatego prosimy rodziców dzieci niekorzystających z opieki świetlicowej o odwoływanie obiadów.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Biblioteka szkolna przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pozyskując wsparcie finansowe w wysokości 15.000zł. Otrzymana dotacja przeznaczona jest na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych, książek historycznych oraz publikacji w wersji elektronicznej, audio i e- booków. Naszym priorytetem jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki o pozycje, które będą dobrze służyły czytelniczym zainteresowaniom uczniów i nauczycieli.

• Poznajemy zawody

• Uczniowie kl. 1I w dniu 6 maja zostali zaproszeni na budowę Port Popowice. Dzięki p.Alinie Z. reprezentującej firmę DEWELOPMENT Vintage oraz ERBUD mogliśmy zobaczyć budowę ”od kuchni”. Poznaliśmy zawody związane z tworzeniem i wykonaniem budynków. Sami zamieniliśmy się w projektantów oraz wykonawców i zaprojektowaliśmy swoje propozycje nowoczesnych osiedli. Było fantastycznie.
              Dziękujemy.

• Projekt BioCanteens

• W dniach 17, 20.05.22 oraz 03.06.22 w naszej szkole odbedą się zajęcia związane z uczestnictwem w międzynarodowym projekcie BioCanteens. Uczniowie wezmą udział w warsztatach oraz poszerzą swoje wiadomości o zdrowym żywieniu i niemarnowaniu żywności.