• Aktualności

      • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      • W  DNIU 24.06.2022 W NASZEJ SZKOLE PONAD 1200 UCZNIÓW ZAKOŃCZYŁO ROK SZKOLNY 2021/2022.

       UCZNIOWIE OTRZYMALI ŚWIADECTWA I ROZPCZĘŁY SIĘ WAKACJE. WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI

       DYREKTOR ZSP NR 20  WRAZ Z GRONEM PEDAGOGICZNYM.

        

      • Partnerski Festyn Osiedlowy

      • 11 czerwca 2022 r. na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ul. Kieleckiej odbył się Partnerski Festyn Osiedlowy. My również wzięliśmy w nim udział. Przy naszym stoisku chętne dzieci (i nie tylko) mogły poznać techniki tkania i spróbować swoich sił przy krośnie. Największym powodzeniem cieszyły się jednak bransoletki z włóczki, które, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, z radością zabierali z sobą do domów.

       Serdecznie dziękuję za współudział i pomoc p. Annie Gemrze, która prowadzi w naszej szkole Edukacyjną Pracownię Tkacką.

       Małgorzata Benuszak

      • Szkolny Konkurs Matematyczny "Mądra głowa" dla klas 1

      • Miło nam ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego "Mądra Głowa" dla klas 1, w którym udział brało po dwóch reprezentantów z każdej klasy: trzy pierwsze miejsca ex aequo zajęli: Mieszko Gabryś z kl.1h, Aleksander Rubisz z kl.1f, Leon Brukarczyk z kl.1g - GRATULUJEMY! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zwycięzcy gry matematyczne ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.                   

                                                                    Pozdrawiamy:-) Beata Szmidt i Aleksandra Filipek

      • Warsztaty „Podróże muzyczne”

      • 6 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1h wzięli udział w zajęciach muzycznych. Przypomnieli sobie podział instrumentów muzycznych na grupy. Poznali zestaw instrumentów perkusyjnych. Wysłuchali gry na perkusji. Radośnie bawili się przy nowych dźwiękach. Na koniec zajęć każdy uczeń miał możliwość spróbowania gry na poznanych instrumentach.

                                                                                                                Pozdrawiam :-) Beata Szmidt

      • Warsztaty „Mini terrarium” w klasie 2D

      • W poniedziałek 6 czerwca klasa 2D na zajęciach edukacyjnych wykonała mini terraria dla Patyczaków. Po lekcji przyrody dotyczącej opieki nad Patyczakami, każde dziecko w słoiku stworzyło warunki dla swoich nowych zwierzątek, które otrzymały z klasowego terrarium. Dzieci mają za zadanie opiekować się Patyczakami w domu, dbać o nie oraz je karmić. Przed uczniami trudne zajęcie, ale też nauka odpowiedzialności za żywe stworzenie😉

      • Wyniki konkursu z języka angielskiego

      • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

       Właśnie dotarły do mnie wyniki z Ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego dla klas I- III
       z języka angielskiego.  Konkurs odbył się w naszej szkole już po raz szósty. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i udział w konkursie. Ze wszystkich jestem dumna. Cieszę się, że spróbowaliście swoich sił i zmierzyliście się  z zdaniami konkursowymi.  Dyplomy do szkoły mają przyjść do 2 tyg. Mam nadzieję, że do końca roku szkolnego wszyscy je otrzymają.  

        

       A oto lista uczestników wraz z miejscami, jakie zajęli:

        

       Język angielski Klasa I - wiosna 2022

       Aleksander   REBISZ 1f- 9
       Jan   ZARZYCKI 1f -    15.

        

       Język angielski Klasa II - wiosna 2022          

       Ania   WRZYSZCZ 2b – 18.

        

       Język angielski Klasa III - wiosna 2022    
       MARCEL SZARNAK 3h -   11
       Natalia  SIEMIĄTKOWSKA 3b -  12
       KUBA  Rubisz 3a -  13
       POLA   WALISZEWSKA 3b - 14
       ALICJA  GALA 3a - 17
       ALICJA  JANICKA 3f -  17
       POLA   BONTER3a -   18
       IGA   KRZYŻANOWSKA 3a- 19
       DOROTA BUKACKA 3e- 19
       JAN   GÓRSKI 3e - 19
       TYMON  CHODAŁA  3a - 19
       MIKOŁAJ RUBIAK3a -   22
       NINA   GALA 3e -   23
       AGATA  ANDRZEJEWSKA 3a -   23
       POLA   KOZIKOWSKA 3b - 23
       Olivia  Bliger 3a -   23
       Patryk  MENDOCHA  3e -   23
       DANIELA PAWLAK ALVAREZ 3h -   24    
       NINA   DĄBROWSKA 3e -  28
       SZYMON DUDA 3b -  31
       TOSIA  PŁÓCIENNIK 3e-   33

        

       Moi Drodzy to już był ostatni konkurs w tym roku szkolnym.  Zachęcam do brania udziałów
       w konkursach przyszłym roku 2022\2023. Wszystkim życzę dalszych sukcesów.

        

       Eliza Zys
       Koordynator konkursu
       SP 22

      • Bookcrossing

      • Jako członek Partnerstwa dla Leśnicy i okolic nasza szkoła przez cały maj była odpowiedzialna za skrzynkę bookcrossingową przy ul. Średzkiej w Leśnicy. W tym czasie odbywała się zbiórka książek, które chcieliśmy „uwolnić”. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się do akcji.

       „Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.” (bookcrossing.pl)

       Małgorzata Benuszak

      • Wizyta klasy 1h w Jednostce Wojskowej 1245

      • W dniu 3 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1h uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar. Zwiedzili Jednostkę Wojskową, oglądali sprzęt wojskowy i sale do ćwiczeń. Rozmawiali z żołnierzami o planie dnia w jednostce i o tym, jak zostać zawodowym żołnierzem. Wzięli udział w Uroczystości Wojskowej, na której pięknie grała orkiestra wojskowa. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Dzieci z zachwytem obserwowały maszerujących w różnych, odświętnych mundurach żołnierzy. To była ciekawa lekcja :-)

                                                                                                                  Pozdrawiam :-) Beata Szmidt

      • Dzień Dziecka w klasie 1h

      • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1h razem z wychowawczynią zorganizowali na  podwórku szkolnym, wśród brzózek - PIKNIK KLASOWY. Na kocach rozłożyliśmy poczęstunek owocowy, było ciasto z truskawkami i ciasteczka owsiane upieczone przez wychowawczynię.  Dzieci grały w gry planszowe, edukacyjne karty, piłkę, badmintona, rywalizowały w przeciąganiu sznura oraz w rzutach woreczkami do celu. Dla ochłody zjedliśmy lody od Rady Rodziców. Piknik był udany, a dzieci szczęśliwe :-)

      • MOLE KSIĄŻKOWE

      • Kolejna edycja konkursu czytelniczego MOLE KSIĄŻKOWE za nami.

       Przedstawiamy laureatów:
       I miejsce   Szymon Mikołajek 2a
       II miejsce  Iga Krzyżanowska  3a
       III miejsce  Pola Bonter 3a i Tymon Chodała 3a

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów czytelniczych.

       Biblioteka szkolna

      • Dwudniowa wycieczka integracyjna uczniów z klasy trzeciej

      • Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klasy 3f spędzili w wyjątkowym miejscu. W środę wraz z uczniami klasy 3 z SP1 w Brzegu Dolnym wyruszyliśmy na noc do Garnierówki w Głębowicach. Z naszymi rówieśnikami poznawaliśmy się przez cały rok szkolny pisząc do siebie listy, dlatego cieszymy się, że mieliśmy okazję się poznać osobiście. W czasie naszego wyjazdu wzięliśmy udział w warsztatach czerpania papieru, które dzieci ozdobiły własnoręcznie, zagraliśmy w przyrodniczą grę edukacyjną poprowadzoną przez p. Justynę Tracichleb, Ewę Smutyło z EduSilesia. Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko wraz z imprezą urodzinową.

      • Zawody pływackie

      • 08.06.22 roku odbyły się międzyszkolne zawody pływackie klas III o Puchar Dyrektora SP113. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 1 miejsce w sztafecie 4x25m! Ponadto z radością informujemy również, że w zawodach indywidualnych Ania Selina, z klasy 3h zajęła 2 miejsce, Lena Zych z 3f oraz Olbracht Kaczmarek z 3a 4 miejsce. Wielkie gratulacje również dla pozostałych reprezentantów naszej szkoły: Marysi Robak (3f), Poli Kozakowskiej (3b), Wojtka Ostrowskiego (3g), Kacpra Marcinka (3g), Kajetana Chruszcza (3f), Franka Gołąbka (3f), Bartka Mikusia (3h).
       Brawo!!

      • Przedstawienie koła teatralnego

      • W sobotę 4 czerwca 2022 r. podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez Karolinę Całus i Izabelę Kowalczyk zaprezentowali się w przedstawieniu pt.: „Tajemniczy ogród”. Był to owoc ogromnej pracy, jaką wykonali w tym semestrze. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

       Serdecznie gratulujemy występu i życzymy dalszego rozwijania pasji i talentu!

      • Szkolny Festiwal Książki - Pokaż mi swoją książkę

      • W czwartek 2 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal książki pod nazwą „Pokaż mi swoją książkę”, organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Uczniowie klas 4f, 7e i 8c przygotowali informacje i plakaty na temat wybranych książek, które zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 3b, 3h, 4f, 6a, 7a, 7c, 7d i 8b.

       Festiwal miał na celu popularyzację książek i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą. Uczniowie zachęcali siebie nawzajem do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Tym samym doskonalili umiejętność argumentowania. Przygotowanie całego wydarzenia wpłynęło również na rozwijanie kreatywności wśród uczniów, którzy stworzyli piękne stanowiska, na których znalazły się estetycznie wykonane plakaty oraz różne przedmioty nawiązujące do treści omawianych książek.

       Za organizację festiwalu odpowiedzialne były nauczycielki: Małgorzata Rusiecka, Małgorzata Guzikowska oraz Karolina Całus.

      • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU z języka niemieckiego i angielskiego IDIOM W OBRAZIE

      • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
       Chciałybyśmy bardzo podziękować Wam za bardzo liczny udział w konkursie z języka niemieckiego i języka angielskiego IDIOM W OBRAZIE. Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, więc wyłonienie zwycięzców nie było takie proste. Jury miało bardzo trudne zadanie.

       Koordynatorki konkursu: Marta Olszewska (j.niem)
       Eliza Zys (j.niem)
       Elżbieta Rajchel (j.ang)
       Anna Boniarczyk (j.ang)|

       Konkurs w klasach IV-VIII: język niemiecki:
       I miejsce: Yelyzaveta Borodai 8b
       II miejsce: Aniela Jakubiak 8c
       III miejsce: Hanna Tomczuk 8a i Lidia Kozina 7c

       Wyróżnienia: Marianna Kowalska 8c
       Marlena Sochocka 8c
       Nina Pieciuk 7e
       Milena Slósarczyk 7e

       Konkurs w klasach IV-VIII: język angielski:
       I miejsce: Aleksandra Pitek 7c
       II miejsce: Julia Działa 7a i Milena Radojewska 4h
       III miejsce: Lidia Kozina 7c

       Wyróżnienia: Jakub Ptak 4a
       Katarzyna Kalpakova 7a
       Julia Działa 7a
       Wiktor Koziewicz 7a
       Patryk Kontnik 7d
       Nina Pieciuk 7e
       Zofia Szymańska 7e
       Dominika Łosek 8a
       Hanna Tomczuk 8a
       Yelyzaveta Borodai 8b
       Paweł Kurzyk 8c

       Konkurs w klasach I-III:
       język angielski

       I miejsce: Julia Woroniecka 1b

       Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach w roku szkolnym 2022/2023

      • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego klas 2d i 3a

      • W dniach od 10.05. do 12.05.2022 r. uczniowie z klasy II d i klasy III a wybrali się na wycieczkę do Krakowa, a potem wyruszyli do Zakopanego, aby podziwiać Tatry.
       W Krakowie przywitał ich smok ziejący ogniem. Potem obejrzeli Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice i ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Po wysłuchaniu hejnału delektowali się obwarzankami i lodami na Rynku Głównym. Następnie udali się do Murzasichla, gdzie zachwycali się ośnieżonymi szczytami Tatr. Dla wielu uczestników wycieczki największą atrakcją było zdobycie Gubałówki   i zapierający dech w piersiach powrót kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu. Wieczorem czas umilała im muzyka i niesamowite opowieści górala. Ostatni dzień wycieczki spędzili w Bochni zwiedzając najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce. Pełni wrażeń, wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, a widok ośnieżonych szczytów Tatr na długo pozostanie w ich pamięci.

      • Dzień Dziecka w naszej szkole

      • W sobotę 4 czerwca 2022 odbyły sie w naszej szkole obchody Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy była Szkolna Rada Rodziców przy wspóludziale Rady Osiedla. Wsród wielu atrakcji zorganizowanych przez rodziców były również propozycje przygotowane przez nauczycieli uczących w naszej szkole.

       Wszystkim zaangażowanym osobom BARDZO DZIEKUJEMY i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie szkolnym.