• Aktualności

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      • Biblioteka szkolna przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pozyskując wsparcie finansowe w wysokości 15.000zł. Otrzymana dotacja przeznaczona jest na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych, książek historycznych oraz publikacji w wersji elektronicznej, audio i e- booków. Naszym priorytetem jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki o pozycje, które będą dobrze służyły czytelniczym zainteresowaniom uczniów i nauczycieli.

      • Poznajemy zawody

      • Uczniowie kl. 1I w dniu 6 maja zostali zaproszeni na budowę Port Popowice. Dzięki p.Alinie Z. reprezentującej firmę DEWELOPMENT Vintage oraz ERBUD mogliśmy zobaczyć budowę ”od kuchni”. Poznaliśmy zawody związane z tworzeniem i wykonaniem budynków. Sami zamieniliśmy się w projektantów oraz wykonawców i zaprojektowaliśmy swoje propozycje nowoczesnych osiedli. Było fantastycznie.
       Dziękujemy.

      • Projekt BioCanteens

      • W dniach 17, 20.05.22 oraz 03.06.22 w naszej szkole odbedą się zajęcia związane z uczestnictwem w międzynarodowym projekcie BioCanteens. Uczniowie wezmą udział w warsztatach oraz poszerzą swoje wiadomości o zdrowym żywieniu i niemarnowaniu żywności. 

      • Spotkanie ze sztuką – kl.1h

      • Uczniowie kl.1h byli we Wrocławskim Klubie Anima na spektaklu wystawionym przez Teatr na Ostrowie pt.: "Skrytek i Wrocławskie Krasnale". Z zaciekawieniem oglądali przedstawienie i kolorowe dekoracje na scenie. Poznali pracę aktora teatralnego. Uczniowie wykazali się umiejętnością kulturalnego zachowania oraz tolerancją wobec niepełnosprawnych widzów na wózkach. W czasie spaceru na przedstawienie dzieci otrzymały krótką lekcję przyrody. Rozpoznawały w parku drzewa, obserwowały wiewiórki, przypomniały sobie  budowę drzewa, zapoznały się z budową pnia, a na szerokim, przeciętym pniu liczyły słoje. Uczniowie wypatrzyli na kilku drzewach okazałe huby i obserwowali żywicę cieknącą po pniu. Słyszeli także ciekawe odgłosy ptaków. To było miłe i udane wyjście😊

                                                                                                  Wychowawczyni kl.1h Beata Szmidt

     • Program edukacyjny "Aktywni Błękitni"
      • Program edukacyjny "Aktywni Błękitni"

      • Klasa 6b w tym roku brała udział w projekcie "Aktywni Błękitni", którego celem jest promowanie oszczędzania i dbania o wodę. W ramach projektu 6 osób z klasy 6b: Budnik Paweł, Dojwa Karina, Kopeć Amelia, Kozłowska Oliwia, Krzemińska Małgorzata, Lewicki Tomasz przygotowało ciekawe lekcje i poszli edukować swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-6. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. W ramach projektu szkoła uzyska CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ WODZIE.

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • W dniach od 11.04 do 13.04.2022 r. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Uczniowie przygotowali piękne ozdoby świąteczne i pyszne słodkości. Udało się zebrać 2 798,03 zł! Kwota ta została przekazana do Komitetu społecznego Lenki na operację Lenki Wojnar, u której zdiagnozowano guza mózgu. Gorąco dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w kiermaszu.

      • PROJEKTUJEMY MIASTA

      • Uczniowie klasy 1i mieli niesamowita przyjemność popracować jako architekci, projektanci oraz wykonawcy. We współpracy z przedstawicielami z firmy deweloperskiej VANTAGE Dewelopment mogliśmy zaprojektować i wykonać makiety nowoczesnych osiedli.  Było wiele emocji i kreatywnych rozwiązań . Może czymś zainspirujemy Deweloperów :)

       Dziekujemy Vantage Dewelopment za zajęcia.

      • PROJEKT BIOCANTEENS 2

      • W ramach wrocławskiego programu BioCanteens 2 uczniowie naszej szkoły z klas1f, 3f, 5d oraz 7e uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez firmę Chemeko- system na temat odpadów związanych z posiłkami w szkole. Uczyli się segregować odpady, ile waży niezjedzone jedzenie, ograniczanie jego marnowania i dlaczego jest to tak ważne dla środowiska naturalnego. Po zajęciach  uczniowie otrzymali drobne upominki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzielili się posiadaną wiedzą. O szczegółach można przeczytać na stronie zielonego wrocławia

       https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/warsztaty-biocanteens-2-wroclaw

      • Wesołych Świąt Wielkanocnych!

      • Z okazji Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy Uczniom oraz Rodzicom złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, a nadchodząca wiosna wypełni słońcem Państwa życie osobiste i zawodowe.

       Dyrektor ZSP Jarosław Wojna

       wraz z Gronem Pedagogicznym

      • Wesołe wiosenne kanapki!

      • Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, a dorośli siłę do pracy. Dlatego w czwartek uczniowie z klasy 2a postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując wiosenne drugie śniadanie

       Na zajęciach dzieci poprzez zabawę uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Same wybrały produkty, z których powinno składać się zdrowe drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawcy samodzielnie przygotowały kanapki z dostępnych zdrowych produktów.

       Wszyscy uczniowie z wielkim zapałem wykonywali swoją pracę, której rezultatem były różnorodne i bardzo kolorowe kanapki. Można było na nich znaleźć, jajka, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewka, które nie tylko dodawały kanapkom uroku i smaku, ale przede wszystkim sprawiły, że kanapki te były bardzo zdrowe. Przygotowane kanapki wszystkim bardzo smakowały.

       Wychowawca

       klasy 2a

       Patrycja Bęben

      • Dzień bez plecaka

      • Prima a prilis! 1 kwietnia Samorząd Szkolny ogłosił Dniem bez Plecaka. Sami zobaczcie w czym przynieśliśmy książki i zeszyty!

      • AKADEMIA ŚWIATŁEGO RODZICA

      • Wszyscy jesteśmy ważni i każdy ma jakąś rolę do spełnienia w rodzinie, związku.

       Zapraszamy wszystkich ojców, opiekunów uczniów do uczestnictwa w warsztatach, tym razem kierowanych do mężczyzn. 

       Pierwsze spotkanie w środę 06.04.2022 o godz. 18.00 w naszej szkole.

       Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

        

        

      • Edukacja uczniów z Ukrainy

      • https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/nauka-online-dla-ukrainskich-dzieci-gdzie-zlozyc-wniosek

       https://www.wroclaw.pl/ua/navchannya-ditej-w-ukrianskij-systemi-zajawa

      • Wyniki Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

      • Miło nam ogłosić wyniki konkursu:

       Kategoria Przedszkola

       1 miejsce
       Franciszek Sobolewski gr. „Biedroneczki”

       2 miejsce
       Antonina Grzybowska gr. „Mrówki”

       3 miejsce
       Bartosz Szoprun gr. „Biedroneczki”

       Wyróżnienie:
       Martyna Haj gr. „Mrówki”

       Kategoria klasy 1

       1 miejsce
       Błażej Burmistrz kl.1b

       2 miejsce
       Jan Kaźmierczuk kl.1d

       3 miejsce ex aequo
       Miłosz Międzybrodzki kl.1c, Julia Woroniecka kl.1b

       Wyróżnienie:
       Emilia Kożuchowska kl.1h

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Organizatorki konkursu

       mgr Beata Szmidt, mgr Aleksandra Filipek, mgr Marta Krzemińska, mgr Anna Bujarska