• Aktualności

      • Szkoła Podstawowa 22 pomaga Ukrainie

      • Od poniedziałku 28.02.2022 w naszej Szkole prowadzona jest zbiórka darów, które zostaną przekazane dla osób potrzebujących na Ukrainie. Transportem zajmie sie Straż Miejska a działania koordynuje bezpośrednio Departament Edukacji. Jak zawsze, nic by się jednak nie udało, gdyby nie współpraca z Radą Rodziców szczególnie z Paniami  Karoliną oraz Panią Anną. Bardzo dziekujemy. Podziękowania należą się również uczniom klas 8 za ich nieodzowną pomoc w segregowaniu i układaniu darów. Cieszy nas ogromnie również zaangażowanie rodziców. Otrzymujemy ogromne ilości przydatnych rzeczy. Dostaliśmy również kartony w które możemy to wszystko zapakować. 

       Dary przyjmujemy na razie do odwołania. Szczególowe informacje, co można oddać rodzice otrzymali poprzez dziennik elektroniczny.

       Społeczność szkoły

       DZIĘKUJEMY 

      • REKRUTACJA DO KLAS 1 W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • Aktualnie trwa przygotowanie systemu do elektronicznej rekrutacji 2022/2023.

       Zgłoszenia kandydatów do klas I w obwodowych Szkołach Podstawowych:

       - rozpoczęcie 16 lutego 2022 r. o godzinie 12:00.- zakończenie 22 lutego 2022 r. o godzinie 15:00.

       Rekrutacja na wolne miejsca do klas I - oddziały ogólne/integracyjne w Szkołach Podstawowych:

       - rozpoczęcie 10 marca 2022 r. o godzinie 10:00.- zakończenie14 marca 2022 r. o godzinie 15:00.

      • Bal Karnawałowy klasy IIF

      • Za oknem wiosna, bazie, krokusy, przebiśniegi, a to przecież jeszcze czas zabaw karnawałowych.
       W poniedziałek 21 lutego klasa IIF bawiła się na swoim balu. Rano dzieci z pomocą wychowawcy
       świetlicy przygotowały karnawałowe dekoracje, ustawiły stoły i przygotowany przez rodziców
       poczęstunek: ciasta, babeczki, przekąski i napoje. Kiedy wszystko było gotowe rozpoczęła się
       zabawa. Tańce przeplatane były konkursami i przerwami na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Bal był
       wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Wszyscy fantastycznie się bawili.

      • LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

      •         

                                                          Szanowni Rodzice!

       Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań
       i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji
       o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji.  Co więcej, od 11  lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały  nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

       Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.

       Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.

       Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”.  Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
       i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.

        Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa). W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie  będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.

       Żyjemy w szumie informacyjnym,  tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.

       Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji. O zgłaszanie uwag i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.

                                                                                        Z życzeniami zdrowia i szacunkiem

                                                                                                       Roman Kowalczyk

                                                                                                     Dolnośląski Kurator Oświaty

      • Konkurs Plastyczny – dyplomy i nagrody rozdane

      • W ostatnich dniach stycznia zostały rozdane przedszkolakom i uczniom klas 1 dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, za zajęte miejsca w Szkolno-Przedszkolnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza choinka świąteczna”. Zdjęcia z rozdania można zobaczyć w galerii konkursu. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratuluję kreatywności, zaangażowania i pięknych prac.

       Organizator konkursu Beata Szmidt

      • Eksperci kodowania

      • Eksperci kodowania to program unijny mający na celu upowszechniania i zachęcania  młodzieży  do programowania z wykorzystaniem najnowszej technologii. W naszej szkole w pierwszym semestrze  grupa uczniów klas 1-3 wykonywała wiele zadań, rozwijała swoje umiejętności oraz prezentowała kreatywne rozwiązania a przede wszystkim dobrze się bawiła.

      • Zapraszamy na zajęcia Edukacyjnej Pracowni Tkackiej

      • Z początkiem stycznia, dzięki życzliwości Rady Rodziców, w świetlicy niebieskiej swoją działalność rozpoczęła Edukacyjna Pracownia Tkacka. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Gemra.
       Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek na 9 i 10 godzinę lekcyjną (15:40-17:15).

       Zapraszamy do galerii :)

      • "Ptasi Bar" klasy 2B

      • Klasa 2b zaprojektowała „ptasi bar” z opakowań po mleku. Własnoręcznie wykonane karmniki zawiesiliśmy w naszym szkolnym lesie,aby wspólnie obserwować różne gatunki ptaków, a przede wszystkim pomóc im przetrwać zimę. W ptasim barze czekają na nich same smakołyki: zboża i  pożywne nasionka :) 
       Zapraszamy do galerii.

      • „W karnawale, w karnawale urządzamy wielkie bale...„ Bal w 3a

      • Choć bal w 3a nie był wielki, ale niezapomniany, bo karnawał to szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych! Wszystkie dzieci zadbały o to, by klasa lekcyjna stała się salą balową. Balony, kolorowe bibuły, serpentyny dodawały uroku całej zabawie. W udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Tańce przeplatały się z zabawami. Wszyscy brali udział w wesołych pląsach, tanecznych konkurencjach i karnawałowych zabawach. Atmosfera była fantastyczna. Dzieci odśpiewywały wszystkie muzyczne hity. W przerwie oczywiście nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bal, to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości!

      • WROCŁAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

      • Szanowni Państwo,

       ruszył nabór projektów do 10. edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Gorąco zachęcamy do zgłaszania pomysłów na nowe inwestycje w naszym mieście. Do wykorzystania jest aż 30 milionów złotych!

       Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Wrocławia, również dziecko. Nie jest potrzebne zameldowanie we Wrocławiu. Nabór projektów potrwa do 14 lutego.

       Więcej informacji znajdą Państwo na www.wroclaw.pl/wbo i na naszym profilu na Facebooku: @wroclawskibudzetobywatelski.

       Zespół Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

      • Warsztaty robienia eko - mydełek

      • 18 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich wykonali eko-mydełka z myślą o swoich dziadkach. Zabawa była udana, a prezenty nie tylko ładne, ale też pięknie pachnące.

      • Fundacja Tara

      • W ubiegły weekend organizatorki II Szkolnego Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych odwiedziły Schronisko dla koni TARA prowadzone przez panią Scarlett Szyłogalis w Piskorzynie

       w województwie dolnośląskim. Nauczycielki zawiozły puszkę z pieniędzmi w kwocie 983zł, zebranymi od Darczyńców naszej szkoły, a także laurki wykonane przez dzieci z klasy 2g, 2b i 2c.

       Bardzo dziękujemy w imieniu swoim, ale również Pani Scarlett, za wsparcie i okazaną chęć niesienia pomocy!

       Schronisko Tara jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, które zostało powołane do istnienia jako znak sprzeciwu wobec złego traktowania koni.

       Założycielka Tary ofiaruje spokojny i bezpieczny dom koniom po przejściach, koniom porzuconym, nieuleczalnie chorym oraz kalekim, ale także innym zwierzętom np. kotom i psom. Schronisko jest azylem dla koni i innych zwierząt najbardziej wykorzystywanych przez ludzi. Samych koni, źrebiąt oraz kucyków jest tam 147. Oprócz nich swój dom w schronisku odnalazły: krowy, kozy, owce, psy, koty, świnie, kury, kaczki, gołębie, króliki i uratowane z fermy futrzarskiej fretki. Wszystkie zwierzęta trafiające do schroniska są badane, leczone, rehabilitowane i otoczone troskliwą opieką.

       Tarę, oprócz cudownej pani Scarlett, tworzą ludzie – wolontariusze – o dobrych sercach, wrażliwi na krzywdę zwierzęcych istnień, przyjeżdzających do Piskorzyny z całej Polski.

       W schronisku to ludzie służą koniom i innym zwierzętom, a nie odwrotnie. To właśnie dzięki niej, pomimo wielu bolesnych doświadczeń, zwierzęta mogą na nowo obdarzyć ludzi zaufaniem.

        

       Od ponad 20 lat Fundacja Tara walczy o zapewnienie godnego życia koniom, które służyły człowiekowi. Wiele z nich zostało wykupionych i uratowanych w ostatniej chwili. Konie te miały trafiać do rzeźni, część z nich spędziło większość swojego życia na łańcuchu lub w ciemnych piwnicach.

       Tara sprzeciwia się zabijaniu koni oraz ich wielogodzinnym transportom do m.in. włoskich rzeźni. Walczy natomiast o to, aby koń uzyskał w Polsce status zwierzęcia towarzyszącego.

        

       Każdy z nas może pomóc!

       W jaki sposób?

       Można zdecydować się na finansowanie koni Tary (w postaci dobrowolnych wpłat) lub wsparcia fundacji przez przekazanie 1% podatku.

       Można również odwiedzać Piskorzynę – pracy na miejscu jest tak dużo, że dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie! Wolontariusze m. in. sprzątają boksy, ścielą słomę i naprawiają uszkodzenia w zagrodach.

        

       Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Schroniska dla koni Tara:

       https://fundacjatara.info/

       oraz ich profilu na FB.

        

       Pamiętajmy, że każde zwierzę powinno być otoczone miłością człowieka, bezpieczne i wolne, gdyż ma do tego prawo i na to zasługuje!