• Aktualności

      • Zajęcia „Roboty przemysłowe i ich zastosowanie w codziennym życiu” w klasach 2D oraz 2F

      • W środę 17.11.2021 roku klasy 2D oraz 2F odwiedził Robotyk z firmy FANUC Pan Artur Jędrzejewski. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym są roboty przemysłowe, jakie są ich rodzaje, jak wyglądają i z jakich części się składają. Pan Artur przygotował dla dzieci filmiki edukacyjne, z których uczniowie dowiedzieli się jak wykorzystuje się roboty w przemyśle oraz jak działają  w  fabrykach, miały okazję zobaczyć oraz chwilę pobawić się robotami przemysłowymi w miniaturze. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały bardzo dużo pytań oraz odpowiadały na pytania prowadzącego zajęcia. Pod koniec zajęć dzieci dostały od Pana Artura zeszyty do kodowania oraz długopisy. Zapraszamy do galerii.

      • Dzień Dyni w klasie 1c

      • Jesienią szczególnie musimy dbać o zdrowie i dostarczanie niezbędnych witamin. Dlatego w klasie Ic obchodziliśmy dzień, w którym mieliśmy okazję lepiej przyglądnąć się tym zdrowym warzywom. Spróbowaliśmy babeczek z dynią, mierzyliśmy i ważyliśmy dynie. Sprawdzaliśmy, czy potrafi pływać. Na koniec wykonaliśmy urocze stworko-pojazdy z naszych dyń. Zapraszamy do galerii.

      • Tydzień Olimpijski w świetlicy

      • W związku z tygodniem olimpijskim świetlice klas II zorganizowały swoją własną olimpiadę. Dzieciaki były bardzo zaangażowane w zwycięstwo, skutecznie dopingowały zawodników, a co najważniejsze, bardzo dobrze się bawiły. Świetliczaki górą! :)
       Zapraszamy do galerii.

      • 16 XI – Dzień Tolerancji

      • Udział w projekcie wolontariatu klas 1-3 zaowocował pięknym drzewem tolerancji. Uczniowie świetlicy czerwonej wykonali go po inspirującej rozmowie na temat tolerancji i poszanowania drugiego człowieka. Hasło tegorocznego projektu brzmi: „Każdy inny, wszyscy równi”.

     • Wycieczka klasy 2a i 2c do Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy
      • Wycieczka klasy 2a i 2c do Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy

      • 29 października klasa 2a oraz 2c wraz z wychowawczyniami Patrycją Bęben i Agnieszką Wojciechowską udały się na wycieczkę szkolną do Parku Krajobrazowego w Dolinie Baryczy Odwiedziliśmy gospodarstwo rolne gdzie poznaliśmy : gatunki zbóż, mieliliśmy ziarna na żarnach, degustowaliśmy wiejski chleb, wspólnie robiliśmy śmietanę i biały ser, Zwiedzaliśmy gospodarstwo: krowy, cielęta, osły! Doiliśmy sztuczną krowę oraz oglądaliśmy maszyny rolnicze, nowe , stare i zabytkowe! Później mieliśmy zajęcia przyrodnicze na Stawach Milickich – podczas spaceru obserwowaliśmy ptaki wodne, zapoznaliśmy się z bogactwem przyrodniczym regionu, gospodarką rybacką w największym w Europie kompleksie rybnych stawów hodowlanych.

      • Występ klasy 3e z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      • Z okazji Dnia Niepodległości klasa 3e przygotowała występ artystyczny dla młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie wykonali piosenkę pt. Niepodległa, niepokorna przy akompaniamencie skrzypiec, na których zagrała utalentowana uczennica Magdalena. Uczniom z klasy 2 bardzo spodobał się występ artystów, których nagrodzili gromkimi brawami.

      • Wystawa „Ojcowie Niepodległej” z okazji Narodowego Święta Niepodległości

      • W dniach 8-10 listopada uczniowie klas 4-8 obejrzeli wyjątkową wystawę poświęconą Ojcom Niepodległej. W głównej części ekspozycji zaprezentowano sylwetki sześciu wybitnych  mężów: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego. Można również było zapoznać się z mapą Polski z lat 1918-1923 prezentującą proces kształtowania się polskich granic oraz osią czasu z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z odbudową naszej państwowości. Zapraszamy do galerii.

      • 16 Listopada – Dzień Tolerancji

      • Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

       Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:

       ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

       16 – Listopada niech skłoni Nas do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Wolontariat klas I-III zachęca do dołączenia do projektu i wykonania tego dnia ,, Drzewa Tolerancji” bądź ,, Łańcuch Tolerancji” pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”.

        Mam nadzieję, że działania, które w tym dniu będą towarzyszyć  uczniom pogłębią ich wiedzę na temat tolerancji, oraz staną się refleksją nad postawami wobec innych osób. Bądźmy wyrozumiali!

       Drzewo oraz łańcuch proszę by powstał z odbitych rąk uczniów na których napiszecie hasła takie jak: akceptacja, zgodność, tolerancja, życzliwość, łagodność, dobrotliwość, łaska, zgoda, kompromis, wielkoduszność, miłosierdzie, koleżeństwo, pomoc … wszystko co uczniom kojarzy się z TOLERANCJĄ.

       Zachęcam do akcji,

       Patrycja Bęben

      • Tydzień Zdrowego Odżywiania w klasie 2D

      • W minionym tygodniu klasa 2D obchodziła Tydzień Zdrowego Odżywiania. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, zalety spożywania warzyw oraz owoców, zaciekawiły je witaminy występujące w produktach. W ramach Tygodnia Zdrowego Odżywiania odwiedził Nas Pan Piotr Początek zawodowy kucharz oraz technik żywienia. Pan Piotr przybliżył dzieciom Piramidę Zdrowego Żywienia, wspominał dzieciom jak ważny jest ruch oraz zdrowa i dobrze dobrana dieta dla naszego zdrowia oraz samopoczucia, przekazał kilka tajnych ;) przepisów, między innymi na pyszne i bardzo zdrowe chipsy z pietruszki (polecamy, są przepyszne). Na zakończenie Tygodnia Zdrowego Odżywiania dzieci samodzielnie zrobiły zdrowe i piękne kanapki. 
       Zapraszamy do galerii.

      • Święto biało-czerwonej.

      • W dniu 11 listopada w całym kraju odbędą sie obchody uroczystości zwiazane z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę. W przededniu nasza kuchnia zaserwowała uczniom i przedszkolakom smaczne potrawy inspirowane barwami biało- czerownymi. Życzymy smacznego i dziękujemy.  

      • Pozytywna uwaga, czyli zacznij od pochwały!

      • Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcejNiech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

       Chcemy, by szkoła przestała być miejscem, gdzie częściej dostaje się negatywne uwagi niż pozytywne wzmocnienie. Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji POZYTYWNA UWAGA, która polega na przekazywaniu uczniom jak najwięcej pozytywnych komunikatów. Nie skupiamy się wyłącznie na wiedzy. Nauczyciele oraz rodzice mają za zadanie skupić się na wzmocnieniu poczucia własnej wartości dziecka, uświadomieniu mu jego mocnych stron, dostrzeżeniu pozytywnych cech i działań, a czasem jednostkowych zachowań. Taki komunikat, pozytywna uwaga ze strony nauczyciela, daje dziecku do zrozumienia: SŁUCHAM CIĘ. WIDZĘ CIEBIE- NIE TWOJE OCENY, JESTEŚ DLA MNIE WAŻNY! Chwalmy tak, jak sami byśmy chcieli być chwaleni – by pochwały dodawały skrzydeł i motywowały do cięższej pracy. Chwalmy tak, by uczeń pomyślał: Angażuję się, bo chcę. Bo ktoś mnie tu docenia. 

       Co ważne, chwalmy też siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo.

       Wspólnie sprawmy, by nasza szkoła stała się Szkołą z Pozytywną Uwagą.

       Zapraszam do udziału w akcji!

       Anna Kowalska

     • Paczka dla Lwowiaka
      • Paczka dla Lwowiaka

      • Szkolny wolontariat zapraszam do akcji zbiórki żywności!

       „Paczka dla Lwowiaka”

       Zbieramy żywność trwałą, artykuły higieniczne, produkty do dezynsekcji i środki czystości. Artykuły można przynosić do sali A011 - koordynator Patrycja Bęben. Zebrane dary zostaną przekazane dzieciom z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, podopiecznym Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach oraz potrzebujących rodzinom ze Lwowa i innych miejscowości.

       Przyłącz się do akcji! Wywołaj świąteczny uśmiech na ich twarzach! Zbiórka trwa do 30 listopada.

       Patrycja Bęben

     • WOLONTARIAT- "Akcja chryzantema" - listopad miesiącem pamięci
      • WOLONTARIAT- "Akcja chryzantema" - listopad miesiącem pamięci

      • Wszystkich Świętych przypada 1 listopada, tradycyjnie miesiąc ten kojarzy się z chryzantemami, które symbolizują pamięć o ludziach, którzy odeszli. Pamiętamy też o tych, którzy oddali życie za naszą niepodległość.

       Dziękuję klasom 2a, 2c, 1d, wychowawcom oraz rodzicom za udział w akcji wolontariatu. Stroiki zawiozłam w miejsca pamięci.

       Patrycja Bęben