• Zmiana przepisów dot. opłat

        • Informacja dla Rodziców/Prawnych Opiekunów dziecka o opłatach za pobyt  

          i wyżywienie w Przedszkolu nr 20 we Wrocławiu.

           

          Opłaty za przedszkola po 1 stycznia 2018 r. mają już inny charakter prawny od dotychczasowych opłat. Powyższe wynika bowiem z art. 52 ust. 15 ustawy

          o finansowaniu zadań oświatowych. Zgodnie z tym przepisem „opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz opłaty za korzystanie z wyżywienia w takich placówkach stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym, o których mowa w art. 60 pkt 7 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych”.

          Do niepodatkowych należności budżetowych przepis art. 60 pkt 7 ustawy

          o finansach publicznych zalicza dochody pobierane przez państwowe

          i samorządowe jednostki budżetowe na podstawie odrębnych ustaw. Taką odrębną ustawą jest właśnie ustawa o finansowaniu zadań oświatowych, o czym wprost stanowi art. 52 ust. 15 tej ustawy.

          Do tej pory należności z tytułu opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz za wyżywienia w publicznych przedszkolach stanowiły świadczenia pieniężne będące przedmiotem stosunków cywilnoprawnych. Natomiast obecnie są to już świadczenia pieniężne wynikające ze stosunków publicznoprawnych.


           

          Podstawa prawna:

          Ustawa z 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2203) - art. 52 ust. 15.

          Ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2017 r. poz. 2077) -art. 60 pkt 7.

           

           

           

           

          Wprowadza się następujące zmiany dotyczące pobytu i wyżywienia dzieci

          w Przedszkolu nr 20 we Wrocławiu:

           

          1. Zamieniono „Umowa o świadczenie usług” na „Deklaracja”.

          2. Wysokość odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje aktualna Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie określenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie

          z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę.

          1. Przedszkole zobowiązuje się do zapewnienia dziecku bezpłatnych świadczeń w zakresie nauczania, wychowania i opieki w wymiarze 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

          2. Przedszkole zobowiązuje się do zapewnienia posiłków na zasadach

          i warunkach określonych w Regulaminie stołówki szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 20 we Wrocławiu.

          1. Przedszkole będzie ewidencjonowało pobyt dziecka w oparciu o system elektroniczny lub

          w formie papierowej poprzez rejestrację wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola.

          1. Bieg czasu liczy się od momentu zarejestrowania elektronicznego, a w przypadku, gdy nie ma takiego systemu od momentu zarejestrowania dziecka u woźnej, czy pomocy nauczyciela natomiast koniec pobytu od czasu wyrejestrowania w systemie elektronicznym lub ręcznym (papierowym)

          u nauczyciela lub pomocy nauczyciela.

          1. W przypadku systemu elektronicznego, w momencie gdy rodzic nie zarejestruje momentu wejścia i wyjścia dziecka czas pobytu dziecka liczy się od otwarcia do zamknięcia przedszkola.

          2. Ustala się opłatę w wysokości 1zł za każdą zrealizowaną pełną godzinę korzystania

          z wychowania przedszkolnego, w czasie przekraczającym bezpłatny wymiar pięciu godzin dziennie.

          1. Szczegółowe zasady wnoszenia opłat oraz liczbę godzin przekraczającą wymiar świadczeń, określa Deklaracja zawarta pomiędzy dyrektorem przedszkola a rodzicem/prawnym opiekunem dziecka.

          2. Rodzic zobowiązuje się wnosić na rzecz Przedszkola, z tytułu świadczonych usług opłatę miesięczną składającą się z odpłatności pokrywającej koszty surowców zużytych do przygotowywania posiłków w kwocie wynikającej

          z kalkulacji za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu i odpłatności za zajęcia, w kwocie wynikającej z faktycznie realizowanych godzin za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu.

          1. Opłata miesięczna, wnoszona przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka, za koszty surowców zużytych do przygotowania posiłków określa deklaracja zawarta z dyrektorem przedszkola a rodzicem/prawnym opiekunem oraz Regulaminem stołówki szkolnej

          w ZSP nr 20 we Wrocławiu.

          1. Opłata może zostać zmieniona podstawie kalkulacji kosztów produktów spożywczych (wzrosty cen) i podana do publicznej informacji z 30 dniowym wyprzedzeniem na tablicy ogłoszeń w przedszkolu, stronie internetowej oraz podpisana przez strony nowa deklaracja (jeżeli zmiana następuje w trakcie trwania umowy).

          2. Czas pobytu dziecka w przedszkolu oraz rodzaj spożywanych posiłków, a tym samym wysokości wnoszenia opłat, rodzic przekłada w Deklaracji.

          3. Rodzic zobowiązany jest do terminowego wnoszenia opłat z tytułu korzystania przez dziecko ze świadczeń przedszkola do 15 dnia następnego miesiąca na wskazany rachunek bankowy.

          4. Termin dokonania płatności oznacza dzień wpływu należności na rachunek bankowy podany w deklaracji.

          5. Informacja o wysokości opłaty będzie przekazywana rodzicowi w sposób mailowy. Od września 2018 każdy rodzic/prawny opiekun będzie miał swój indywidualny login i hasło do programu, które umożliwiać będą wgląd w informacje o wysokości opłat.

          6. W przypadku nieterminowego uiszczenia opłaty, przedszkole naliczy odsetki od nieterminowych wpłat.

          7. W przypadku wystąpienia nadpłaty, nadpłata za świadczenia przedszkola będzie zwracana, zgodnie z wyborem rodzica, na konto z którego dokonano płatności za dziecko lub będzie zaliczona na poczet opłat następnego miesiąca rozliczeniowego.

          8. W przypadku powstania zaległości w opłatach, za jeden miesiąc, po uprzednim pisemnym wezwaniu Rodzica/Prawnego opiekuna do zapłaty z określeniem siedmiodniowego terminu płatności zaległej należności, nastąpi wszczęcie postępowania egzekucyjnego po wyznaczonym dodatkowo 7dniowym terminie w zakresie uregulowania odpłatności.

          9. Brak wpłaty może spowodować odmowę realizacji świadczenia przez przedszkole.

           

           

        • Regulamin projektu ,,Edukacja przedszkolna bez barier"

        •  Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

          „Edukacja przedszkolna bez barier

          – upowszechnienie i zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wrocław”

          § 1

          Postanowienia ogólne

          1.    Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie: „Edukacja przedszkolna bez barier - upowszechnienie i zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wrocław”

          2.    Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 10.1.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT WrOF.

          3.    Projekt realizowany jest przez Gminę Wrocław (Beneficjenta-Wnioskodawcę).

          4.    W imieniu Gminy Wrocław realizatorem Projektu jest Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.

          5.    Adres Biura Projektu:  Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespoły Projektowe, 53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 49a.

          § 2

          Cele Projektu

          1.    Celem ogólnym Projektu jest zwiększenie dostępności miejsc przedszkolnych i podniesienie jakości wychowania przedszkolnego w 7 przedszkolach Gminy Wrocław.

          2.    Cele szczegółowe Projektu to:

          a)    zwiększenie dostępności do wychowania przedszkolnego w Gminie poprzez uruchomienie 600 nowych miejsc przedszkolnych w 3 przedszkolach,

          b)    zwiększenie kwalifikacji i podniesienie kompetencji przez 80 nauczycieli/ek z 7 przedszkoli, w tym 37 osób, które podniosą kompetencje w zakresie pedagogiki specjalnej oraz 43 osoby zwiększą kompetencje w zakresie współpracy z rodzicami,

          c)    zwiększenie szans edukacyjnych 736 dzieci z 7 przedszkoli, w tym 69 dzieci z niepełnosprawnością przez poszerzenie oferty edukacyjnej (zajęcia dodatkowe dla dzieci i zakup pomocy dydaktycznych) .

          § 3

          Założenia Projektu 

          1.    Czas realizacji Projektu: od 01-07-2017 do 31-08-2018.

          2.    Wszystkie działania w Projekcie są realizowane z zachowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji.

          3.    Udział w Projekcie jest dobrowolny i nieodpłatny.

          4.    Projekt obejmuje zakres wsparcia określonego Diagnozą przeprowadzoną w przedszkolach zainteresowanych udziałem w Projekcie.

          5.    Projekt obejmuje wsparciem:

          a)    7 przedszkoli z Gminy Wrocław : Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 6, Przedszkole nr 97 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 8, Przedszkole nr 109 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole Integracyjne nr 125 im. J.Korczaka, Przedszkole nr 23, Przedszkole nr 32 w ZSP nr 21, Przedszkole nr 20 w ZSP nr 20 - w zakresie uruchomienia i utrzymania nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wyposażenia w pomoce dydaktyczne oraz zatrudnienie Asystentów dzieci z niepełnosprawnością,

          b)    dzieci z w/w przedszkoli w zakresie dodatkowych zajęć edukacyjnych i specjalistycznych,

          c)    nauczycieli z w/w przedszkoli w zakresie uczestnictwa w formach doskonalenia nauczycieli.

           

           

          6.    Uczestnikami Projektu mogą być tylko osoby, które zostały zakwalifikowane do Projektu w procesach rekrutacji przeprowadzonych w przedszkolach objętych Projektem, dotyczy:

          a) Dzieci, które znajdują się aktualnie na liście uczęszczających do przedszkola objętego wsparciem (dzieci w wieku 3-9 lat, w tym dzieci z niepełnosprawnościami),

                Przyjmuje się, że: dziecko z niepełnosprawnością – dziecko w wieku przedszkolnym posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na dany rodzaj niepełnosprawności oraz dzieci i młodzież posiadające orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydawane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Orzeczenia są wydawane przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej.

          b) Nauczycieli – zatrudnionych w przedszkolu, których indywidualne potrzeby zdiagnozowano przed złożeniem wniosku, oszacowano i uwzględniono w części opisowej i budżetowej wniosku aplikacyjnego.

           

          7.    W przedszkolach zostają powołani Koordynatorzy przedszkolni, którzy koordynują realizację Projektu w przedszkolu.

          § 4

          Rekrutacja

           

          1.     Rekrutacja uczestników może być przeprowadzona w przedszkolu, które złożyło Deklarację Udziału w Projekcie (załącznik 1) w Biurze Projektu

          2.     Przedmiotem rekrutacji jest zakwalifikowanie uczestników do wsparcia:

          - nauczycieli przedszkola w zakresie doskonalenia zawodowego (w tym pedagogiki specjalnej),

          - dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnością  na zajęcia dodatkowe.

          3.     Rekrutację poprzedza akcja informacyjno-promocyjna prowadzona w przedszkolu.

          4.     Rekrutacja odbywa się w sposób ciągły w czasie trwania Projektu.

          5.     Rekrutacja, prowadzona jest przez Komisję Rekrutacyjną, powołaną przez Dyrektora przedszkola stosownym zarządzeniem.

          6.     W skład Komisji Rekrutacyjnej  wchodzą:

          - Koordynator przedszkolny,

          - Nauczyciel i/lub Nauczyciel specjalista w zakresie pedagogiki specjalnej.

          7.     Rekrutacja dzieci odbywa się w oparciu o następujące  dokumenty:

          a)    Regulamin rekrutacji w Projekcie,

          b)    Deklarację udziału w projekcie placówki przedszkolnej (Załącznik nr 1)

          c)    zatwierdzoną przez Dyrekcję przedszkola oraz odpowiedni organ prowadzący Diagnozę potrzeb placówki,

          d)    Formularze zgłoszeniowe do udziału dziecka w projekcie – wypełnione i podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych (Załącznik nr 2)  wraz z deklaracją uczestnictwa (Załącznik nr 3) oraz niezbędnymi zgodami np. w zakresie danych osobowych, informacji i promocji (Załącznik nr 4), oraz orzeczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznych w przypadku dzieci z niepełnosprawnością,

          8.     Rekrutacja nauczycieli odbywa się w oparciu o następujące  dokumenty:

          a)    Regulamin rekrutacji w Projekcie,

          b)    deklarację udziału w projekcie placówki przedszkolnej,

          c)    zatwierdzoną przez dyrekcję przedszkola oraz odpowiedni organ prowadzący Diagnozę potrzeb placówki,

          d)    Formularz zgłoszeniowy nauczyciela do udziału w projekcie (Załącznik nr 5), deklaracji uczestnictwa (Załącznik nr 6) wraz z niezbędnymi zgodami np. w zakresie danych osobowych, informacji i promocji (Załącznik nr 4)

          9.     Komisja Rekrutacyjna sporządza protokół z posiedzenia i listy uczestników (Załącznik nr7 i 8) wraz z uzasadnieniem  oraz   listy rezerwowe.

          10.  Komisja Rekrutacyjna dostarcza do Biura Projektu listy uczestników oraz deklaracje uczestnictwa w projekcie osób zakwalifikowanych do Projektu.

          11.  Dokumenty rekrutacyjne są przechowywane w przedszkolu.

          § 5

          Kryteria rekrutacyjne

          1.     Komisja Rekrutacyjna określa termin i miejsce składania dokumentów rekrutacyjnych oraz zasady udzielania informacji o wynikach kwalifikacji.

          2.     Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji jest złożony w terminie, w formie pisemnej, kompletnie wypełniony formularz zgłoszeniowy.

          3.     Odmowa udzielenia informacji w Formularzu zgłoszeniowym jest równoznaczne z niezakwalifikowaniem do Projektu.

          4.     Komisja Rekrutacyjna rozpatruje złożone dokumenty rekrutacyjne i podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu osoby do Projektu.

          5.     Komisja Rekrutacyjna powiadamia o wynikach rekrutacji.

          § 6

          Rezygnacja z udziału w Projekcie

          1.    W uzasadnionych przypadkach Uczestnik projektu ma prawo do rezygnacji z udziału w Projekcie.

          2.    W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w projekcie, rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są dostarczyć informacje o tym fakcie Koordynatorowi przedszkolnemu osobiście, telefonicznie, pisemnie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej.

          3.    Nauczyciele mają prawo do rezygnacji z uczestnictwa w projekcie, w szczególnych sytuacjach (np. choroba, zmiana miejsca zamieszkania, inny ważny powód), po złożeniu pisemnego oświadczenia o rezygnacji i jej przyczynach, w najwcześniejszym możliwym terminie.

          4.    Koordynator przedszkolny prowadzi rejestr rezygnacji z udziału w Projekcie i aktualizuje listy uczestników.

          5.     Na miejsce osoby skreślonej z listy uczestników projektu lub rezygnującej ze wsparcia zostaje zakwalifikowana osoba z listy rezerwowej, a w przypadku braku takich osób prowadzona jest dodatkowa rekrutacja. 

           

          § 7

          Postanowienia końcowe

          1.            Realizator Projektu zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

          2.            Regulamin wchodzi w życie z dniem  podpisania i obowiązuje przez cały okres realizacji Projektu.

           

          Regulamin jest dostępny dla zainteresowanych osób i instytucji w Centrum Kształcenia Praktycznego , w Biurze Projektu oraz w przedszkolach objętych Projektem. 3.           

           

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Roczny plan pracy

        • ROCZNY PLAN PRACY

          NA ROK SZKOLNY 2017/2018 WYNIKAJĄCY Z KONCEPCJI FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU

          PRZEDSZKOLA NR 20

          WE WROCŁAWIU

          NA LATA 2017-2022

           

          Roczny Plan Pracy Przedszkola zatwierdzono do realizacji

          na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu  01.09.2017

          i obowiązuje w roku szkolnym 2017/2018

           

          Plan opracowany został w oparciu o:

           

          • Treści zawarte w przygotowywanej koncepcji pracy przedszkola;
          • Treści zawarte w dopuszczonym do użytku i przyjętym do realizacji programie wychowania przedszkolnego „Nasze Przedszkole” Wydawnictwa MAC;
          • Treści z podstawy programowej;
          • Oczekiwania rodziców wobec przedszkola;

           

           

          Zadania do pracy na rok szkolny 2017/2018:

           

          Cele główne:

           

          • Promocja zdrowia, bezpieczeństwa i aktywności ruchowej.
          • Propagowanie postaw proekologicznych.
          • Rozwijanie tożsamości narodowej, regionalnej i kulturowej.
          • Propagowanie czytelnictwa wśród całej społeczności przedszkolnej.

           

           

          Cele szczegółowe:

           

          • Poszerzanie wiedzy i umiejętności dzieci na temat zdrowego odżywiania, sportu, higieny, oraz zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, bezpiecznego zachowania w przedszkolu i poza nim.
          • Tworzenie warunków do obserwowania i badania świata roślin oraz zwierząt, a także nabywania praktycznych umiejętności w zakresie poznawania jej różnorodności, i sposobów ochrony.
          • Tworzenie warunków do poznawania historii i kultury Polski a w szczególności regionu dolnośląskiego, budowanie systemu wartości uniwersalnych.
          • Wprowadzanie dzieci w świat książek, jako źródła wiedzy jak i drogi do świata wyobraźni, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czym jest dobro, prawda, piękno.

           

          Obszar: zdrowie i bezpieczeństwo  

           

          „I choć jestem jeszcze mały dbam o zdrowie przez rok cały”

          Cel:

          Poszerzanie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania, sportu, higieny oraz zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, bezpiecznego zachowania w przedszkolu i poza nim.   

            

          • Prowadzenie kącika „Promocji Zdrowia” dla rodziców.
          • Propagowanie akcji pt.: „Kolorowy dzień w przedszkolu” we współpracy z pracownikami kuchni przedszkolnej.

                   Praca z wychowankiem:

          • Program zdrowotny:
            • I tydzień: „Zdrowo się odżywiamy, bo dużą wiedzę na ten temat mamy”
            • II tydzień: „Zdrowy styl życia przedszkolaka i jego rodziny”
          •  Prowadzenie stałych ćwiczeń doskonalących aparat mowy z wykorzystaniem kalendarza zabaw i ćwiczeń oraz pudełek logopedycznych
          • „Program profilaktyki próchnicy zębów”
          • Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli - ,,Akademia Aquafresh”

           

           

          Obszar: ekologia

           

          Ekologiczne zwyczaje przedszkolak poznaje”

           

          Cel:  

          Tworzenie warunków do obserwowania i badania świata roślin i zwierząt, a także nabywania praktycznych umiejętności w zakresie poznawania jej różnorodności i sposobów ochrony.  

           

          • Warsztaty: ,,Techniki malarskie na różnorodnym materiale”
          • Współpraca z OTOP

                   Praca z wychowankiem:

          • Program z zakresu ekologii
            • I tydzień: „Przedszkolne porady na wszystkie śmieci i odpady”
            • II tydzień: „Wie ekolog mały i duży, że Ziemia bez roślin nikomu nie służy’”
          • Udział w akcji-dokarmiamy zwierzęta zimą, współpraca ze schroniskiem dla zwierząt: „Pełna miska dla schroniska”
          • Udział w akcji „ Sprzątanie świata.”
          • Udział w akcji zbierania nakrętek oraz baterii
          • Udział w akcji „Pomaganie przez ubranie” organizowanej przez 3R Recycling Solutions SP.Z O.O.S.K.A. 

           

           

          Obszar: patriotyzm, świat wartości uniwersalnych  

           

          Kto Ty jesteś? Polak mały - wiem kim jestem i gdzie mieszkam”

           

          Cel:  

          Tworzenie warunków do poznawania historii i kultury Polski a w szczególności regionu dolnośląskiego, budowanie systemu wartości uniwersalnych. Propagowanie czytelnictwa wśród całej społeczności przedszkolnej.

           

                   Praca z wychowankiem:

          • Program patriotyczny:
            • I tydzień „Moje przedszkole, mój Wrocław”
            • II tydzień „Spacerkiem po Wrocławiu”
          • Cykliczne spotkania teatralne – co drugi miesiąc
          • Cykliczne spotkania z muzyką - co drugi miesiąc
          • „Czwartkowe czytanie”
          • Czytanie literatury dziecięcej przez członków rodziny naszych wychowanków
          • „Czas na bajkę” – cykliczne czytanie książek w określonych porach dnia
          • Cykliczne doposażanie kącików książki w sali, ustalanie zasad korzystania
          • Udział w akcji „Szlachetna Paczka” pod patronatem Stowarzyszenia Wiosna lub akcja „Góra grosza”, akcje „Unicef”
          • Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań w popołudniowych warsztatach aktywności twórcze

           

           

          Kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2017/2018 

           

          • Monitorowanie wdrażania nowej podstawy programowej.
          • Monitorowanie bezpieczeństwa w Internecie.
          • Wzmacnianie wychowawczej roli przedszkola.

           

           

          Plan współpracy z podmiotami:  

           

          1. Wydział zdrowia
          2. Fundacja „Na pomoc”
          3. Schronisko dla zwierząt
          4. Stowarzyszenie Wiosna „Szlachetna paczka”
          5. Straż Miejska, Policja, Straż pożarna
          6. Recykling Solutons sp. z o.o.  „Pomaganie przez ubranie”
          7. Humanitarium IT+
          8. Oczyszczalnia Ścieków „Janówek”
          9. Dom Kultury- Stabłowice
          10. Przychodnia Zdrowia- Stabłowice

           

        • Planowane uroczystości i ważne wydarzenia przedszkolne 2017/2018

        •  

          lp.

          Planowana uroczystość

          Cel planowanej uroczystości

          Czas organizacji

          Osoby odpowiedzialne

          1.

          Konkurs plastyczny pt.: „Pani Jesień”- połączona z wystawą prac

           

           

          Możliwość zaprezentowania własnych pomysłów i rozwiązań konstruktorskich

          X /2017

          A. Ryndak

          2.

          Dzień Misia

          Poznanie historii o pluszowych misiach oraz uczestnictwo we wspólnej zabawie

          X /2017

          B. Mazur

          3.

          Kiermasz bożonarodzeniowy Wspólna aktywność rodziców i dzieci

          Poznanie nowych technik plastycznych, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych

          XII /2017

          J.Jaroszewska

          4.

          Konkurs bożonarodzeniowy pt.: „Anioły”- połączony z wystawą prac

          Możliwość zaprezentowania własnych pomysłów i rozwiązań konstruktorskich

          XII /2017

          B. Mazur

          5.

          Spotkania jasełkowe przy choince – w grupach

          Kultywowanie, tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, kształtowanie świata wartości uniwersalnych

          XII /2017

          Nauczycielki grup

          6.

          Spotkanie z Mikołajem

          Radość ze wspólnej zabawy

           XII/2017

          D. Kasjan

          7.

          „Świętujemy razem z dziadkiem i babcią”

          Kształtowanie szacunku wobec osób starszych,

           I /2018

          Nauczycielki grup

          8.

          Bale w karnawale 

          Uczenie się zabawy w przyjaźni, tolerancji, kształtowanie bezpiecznych postaw w zabawie z młodszym i starszym kolegą

          I/II /2018

          E. Pieńczykowska-Pawłowska

          9.

          Zajęcia otwarte z rodzicami w oparciu o metody ruchu rozwijającego i pedagogikę zabawy

           

          Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch Kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie

          III /2018

          A. Szczęsna

          10.

          Pasowanie na przedszkolaka

          Rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do grupy rówieśniczej, poczucia sprawstwa i samodzielności

          IV /2018

          J. Jurek

          11.

          „Dzień Mamy i Taty”- święto rodzinki

           

           

          Prezentowanie swoich umiejętności na forum Okazywanie przywiązania do rodziny i uczucia radości z możliwości dawania

          V/ 2018

          Nauczycielki grup

          12.

          Konkurs recytatorski pt.: „Mały recytator”

          Prezentowanie swoich umiejętności na forum.

          V/2018

          A.Wiśniewska

          13.

          Parada zdrowia

          Kształtowanie prozdrowotnych postaw, poznawanie zawodów medycznych

          V/2018

          J. Jurek

          14.

          „Piknik rodzinny w ogrodzie przedszkolnym”

          Uświadomienie ważności zabaw z rodziną. Możliwość uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach plastyczno- techniczno- ruchowych

          VI/2018

          D. Kasjan

          15.

          Wycieczka po Wrocławiu „Ogród Botaniczny” „Spacer po Wrocławiu z krasnalami”

          Poznanie ważnych miejsc we Wrocławiu, rozbudzenie zainteresowań zabytkami i dziełami sztuki, architekturą wnętrz i zieleni

          VI/2018

          H.Konieczna

           

        • Projekt ,,Edukacja przedszkolna bez barier"

        • „Edukacja przedszkolna bez barier

           - upowszechnienie i zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wrocław”

          Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 10.1.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT WrOF.

           

          Projekt realizowany jest przez Gminę Wrocław (Beneficjenta-Wnioskodawcę).

          W imieniu Gminy Wrocław realizatorem Projektu jest Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.

          Adres Biura Projektu:  Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespoły Projektowe, 53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 49a.

           

          Czas realizacji Projektu: od 01-07-2017 do 31-08-2018

           

          Celem Projektu jest zwiększenie dostępności miejsc przedszkolnych i podniesienie jakości wychowania przedszkolnego w 7 przedszkolach Gminy Wrocław.

           

          Cele szczegółowe Projektu to:

          a)    zwiększenie dostępności do wychowania przedszkolnego w Gminie poprzez uruchomienie 600 nowych miejsc przedszkolnych w 3 przedszkolach,

          b)    zwiększenie kwalifikacji i podniesienie kompetencji przez 80 nauczycieli/ek z 7 przedszkoli, w tym 37 osób, które podniosą kompetencje w zakresie pedagogiki specjalnej oraz 43 osoby zwiększą kompetencje w zakresie współpracy z rodzicami,

          c)    zwiększenie szans edukacyjnych 736 dzieci z 7 przedszkoli, w tym 69 dzieci z niepełnosprawnościami przez poszerzenie oferty edukacyjnej (zajęcia dodatkowe dla dzieci i zakup pomocy dydaktycznych).

           

          Projekt obejmuje wsparciem:

          a)    7 przedszkoli z Gminy Wrocław : Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 6, Przedszkole nr 97 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 8, Przedszkole nr 109 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole Integracyjne nr 125 im. J.Korczaka, Przedszkole nr 23, Przedszkole nr 32 w ZSP nr 21, Przedszkole nr 20 w ZSP nr 20 - w zakresie uruchomienia i utrzymania nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wyposażenia w pomoce dydaktyczne oraz zatrudnienie Asystentów dzieci z niepełnosprawnością,

          b)    736 dzieci z w/w przedszkoli w zakresie dodatkowych zajęć edukacyjnych i specjalistycznych,

          c)    99 nauczycieli z w/w przedszkoli w zakresie uczestnictwa w formach doskonalenia nauczycieli.

           

          Całkowita wartość projektu wynosi: 7 908 567,70 zł

          Kwota dofinansowania: 6 722 282,54 zł

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 20, Szkoła Podstawowa Nr 22
      • tel.: 71 798 68 45
      • ul. Karpnicka 2 54-061 Wrocław Poland
      • Tomasz Grzybowski - Inspektor Ochrony Danych e-mail: inspektor@coreconsulting.pl tel. +48 501 083 482 Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Kamila Maciejewska tel. +48 535 889 710 e-mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl Adres korespondencyjny: ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań
      • /ZSP20Wroclaw/SkrytkaESP https://epuap.gov.pl/wps/portal
    • Logowanie