Strona główna
- AKTUALNOŚCI
WYNIKI KONKURSU "LEON"
Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,
dotarły właśnie do mnie wyniki długo wyczekiwanego konkursu ogólnopolskiego Leon z języka angielskiego dla klas I-III.
Wszystkim, którzy pisali test w sesji wiosennej serdecznie gratuluję :) Jestem z Was dumna :)
Poniżej przedstawiam klasyfikację:
Klasy I max do zdobycia 41 ptk:
Wycieczka 3b i 3i
Wycieczki to nie tylko odpoczynek to zdecydowanie nauka po przez ruch, obserwację i działanie. My wybraliśmy się do Piechowic do Huty Szkła JULIA gdzie poznaliśmy tajniki produkcji wspaniałych kryształów i cudnych przedmiotów wytwarzanych ze szkła. Sami spróbowaliśmy grawerowania na szkle co było niezwykle ekscytujące.Następnie udaliśmy się do Karpacza do muzeum Karkonowskie Tajemnice. Wraz z Duchem gór poznaliśmy dawne tradycje i zwyczaje oraz magiczne właściwości minerałów i ziół. Bylo intensywnie ale bardzo ciekawie.Jesteśmy bardzo zadowoleni.
KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
29 maja odbyła się ósma edycja konkursu recytatorskiego w języku angielskim w LO nr XIII we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 6F: Julia Iwasyszyn i Paula Włodarczyk.
Julia Iwasyszyn zajęła w konkursie pierwsze miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław
W czwartek 23 maja na Stadionie Tarczyński Arena podsumowaliśmy IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław organizowany przez X LO we Wrocławiu i WKS Śląsk.
23 kwietnia w X LO uczniowie 17 szkół pisali test, który sprawdzał wiedzę na temat historii i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław.
Czas na książkę
W maju po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Czas na książkę”. Tak jak w roku poprzednim, jej pierwszy etap odbył się w szkole, a drugi w OPT Zamek. Pierwsza część skierowana była do klas 6-8. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach komiksowych prowadzonych przez Joannę Grzelczyk. Po krótkim wprowadzeniu oraz prezentacji kilku książek, uczestnicy wykonali także swoje komiksy, które można podziwiać w bibliotece. Ukażą się one również w Gazecie Leśnickiej.Druga część akcji to gra terenowa w parku leśnickim, w której udział wzięła klasa 3f. Grupy reprezentujące instytucje należące do Partnerstwa dla Leśnicy i okolic, odwiedzały poszczególne stoiska, przy których świętowały 90 urodziny Kaczora Donalda. Przy naszym stoisku na młodszych czekały zagadki i quizy, a dla starszych krzyżówka. Imprezę zwieńczyło przedstawienie przygotowane przez podopiecznych MOS oraz występ chóru seniorek.
Konkurs WWF "DZIKie podwórka- szukamy bezkręgowców"
Uczniowie klas ie i If, w ramach zajęć świetlicowych, wzięli udział w konkursie organizowanym przez WWF "DZIKie podwórka- szukamy bezkręgowców". Celem konkursu było przybliżenie najmłodszym uczniom wiedzy o bezkręgowcach, uwrażliwienie na konieczność ochrony przyrody oraz budowanie więzi z otaczającym światem. Konkurs polegał na zorganizowaniu fotograficznych łowów na bezkręgowce. Zadanie dzieci polegało na obserwacji otoczenia (szkolnego podwórka) i znajdowanie bezkręgowców (bez dotykania, niepokojenia, przenoszenia). Opiekun natomiast miał "tylko" fotografować . Przed wyruszeniem na wyprawę dowiedzieliśmy się co to są bezkręgowce i gdzie możemy je znaleźć. Uczniowie wywiązali się z zadania doskonale, ale fotografowanie małych, ruchliwych zwierzątek nie było łatwe. Zajęcia w plenerze bardzo się wszystkim podobały, dzieci z dużym zaangażowaniem wyszukiwały żyjących na naszym podwórku stw
Światowy Dzień Pszczół
20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w świetlicy niebieskiej przeptrowadzono szereg działań związanych z życiem pszczół. Nasi uczniowie dowiedzieli się jaki jest cykl rozwojowy pszczoły, dlaczego pszczoły "tańczą". czy wszystkie pszczoły produkują miód, dlaczego trzeba chronić pszczoły i jak im pomagać. Pytań i odpowiedzi było mnóstwo, a zainteresowanie tematem bardzo duże. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, dzieci dzieliły się swoją wiedzą, a także, na zakończenie, wykonały prace plastyczne. Teraz już wszyscy wiedzą jak ważną rolę w przyrodzie i dla człowieka pełnią te niewielkie, pracowite owady.
Egzamin klas ósmych
Egzamin klas ósmych już za nami! W tym roku rodzice w ciekawy i kreatywny sposób motywowali i wspierali zdających uczniów. Każdego dnia na chodniku przed szkołą pojawiało się krótkie repetytorium z przedmiotu egzaminacyjnego oraz słowa wsparcia. Dziękujemy za ciekawą inicjatywę.
1
Kwiecień w świetlicy niebieskiej
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z działań świetlicy. Proszę kliknąć w link:
20-lecie Polski w UE
8 maja na tarasach Zamku w Leśnicy odbyły się obchody 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z okazji tego ważnego wydarzenia zatańczyliśmy poloneza, zaśpiewaliśmy hymn Unii, czyli Odę do Radości – tym razem w wersji rockowej (i to kilka razy!) oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, na wzór fotografii z 2004 roku, wykonanej w tym samym miejscu. Nasz związek z Unią Europejską podkreśliliśmy niebieskimi strojami i flagami. Każda ze szkół działających w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic otrzymała również ciekawe materiały do pracy z uczniami.
Wycieczka klasy Ie i If
We wtorek siódmego maja klasy Ie i If pojechały na wycieczkę do warsztatu stolarskiego. Uczniowie mogli zobaczyć jak pracuje stolarz, jakich używa materiałów i maszyn oraz co wykonuje. Dzieci wzięły udział w warsztatach stolarskich i samodzielnie wykonały z przygotowanych drewnianych elementów kwiatek na Dzień Matki. Był czas na zabawę w ogrodziei oraz karmienie królików i kóz Na zakończenie gospodarze rozpalili ognisko i upiekliśmy kiełbaski.
"Kosmiczne warsztaty materiałowe" w 3c i 3h
29 kwietnia odbyły się "Kosmiczne warsztaty materiałowe", które poprowadziła Pani dr Karoliną Rożko, ambasadorka edukacji kosmicznej ESERO- Polska. Uczniowie mieli możliwość zbudowania własnego obwodu elektrycznego, a następnie, podczas pracy w grupach, wykonania szeregu eksperymentów, badających właściwości fizyczne materiałów. Wszystkie zadania prowadziły do wyłonienia materiału, który jest najlepszy do wykonania maszyn używanych w kosmosie. Warsztaty były bardzo angażujące.
Dzień książki i praw autorskich
W dniu 23.04.2024 obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO. Nawiązując do tego święta biblioteka szkolna zorganizowała w dniach 22.04-24.04 akcję w czasie której uczniowie klas 4-8 wybierali drogą głosowania książkę, którą się zaopiekowali i dla której będą tworzyć na lekcji plastyki exlibrisy. Akcja pozwoliła uświadomić uczniom, jak exlibris wyglądał kiedyś i jak może wyglądać teraz oraz pokazać bogactwo księgozbioru bibliotecznego skierowanego dla uczniów klas 4-8.
PRZERWA NA GRĘ, GRA NA PRZERWĘ
W turnieju PASZCZAKI 2 nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP22 zdobyli:
1.miejsce Artur Pyzio 6c
2.miejsce Ola Klodek 7d
3.miejsce Weronika Misior 5a
Gratulacje.
Małgorzata Rusiecka
organizatorka turnieju
Dlaczego my?
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece