Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z listopadowych działań świetlicy niebieskiej. Poniżej zamieszczamy link i życzymy miłego oglądania.
Wychowawcy
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z listopadowych działań świetlicy niebieskiej. Poniżej zamieszczamy link i życzymy miłego oglądania.
Wychowawcy
W listopadzie w SP 24 zorganizowany został międzyszkolny konkurs plastyczny dla wychowanków świetlicy pt. ''Ilustrowana zakładka do książki - Małego Polaka ". Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tematyką 11 listopada, umożliwienie dzieciom zaprezentowanie swojego talentu oraz rozwijanie twórczej aktywności dzieci. Tematyka pracy plastycznej polegała na wykonaniu zakładki do książki, która była związana z Narodowym Świętem Niepodległości.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Anna Włoszczuk z klasy 1e zdobyła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawcy świetlicy niebieskiej
22 listopada w OPT Zamek w Leśnicy świętowaliśmy Dzień życzliwości i wolontariatu. Grupa wolontariuszek wzięła udział w zajęciach ruchowych – tańczyła do piosenki zespołu Soul Control – Chocolate Choco Choco oraz belgijkę, a także w konkurencjach grupowych, polegających m.in. na przechodzeniu nad rozciągniętą liną, chodzeniu po kartkach (gazetowy pochód po lodzie), układanie sznurka w zadane kształty i inne. Odebraliśmy też dyplom i książki, jako podziękowanie za pomoc niesioną przez wolontariuszy. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek. Była to też dobra okazja do poznania wolontariuszy z innych szkół i instytucji, działających w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic.
Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 22 wzięli udział w uroczystej Gali IX Dyktanda Niepodległościowego, która odbyła się 23 listopada 2023 r. w auli wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego nr XIV.
Z naszej szkoły LAUREATAMI IX Dyktanda Niepodległościowego zostały następujące osoby:
klasy 4-6
I miejsce Julia Iwasyszyn 6f
VIII miejsce Magdalena Wójtowicz 6e
klasy 7-8
IV miejsce Magdalena Zatajska 7d
VI miejsce Oliwia Zaremba 7c
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do spróbowania swoich sił w następnej, przyszłorocznej edycji.
Małgorzata Rusiecka,
Krzysztof Mroczko
szkolni organizatorzy dyktanda
Szanowni Rodzice, zakończyła się już akcja promocyjna Lidl- SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW.
W tej edycji zebraliśmy dla szkoły 17 682 TALENCIAKI.
Z katalogu dostępnego dla szkół zostały zamówione: przybory sportowe, pomoce dydaktyczne związane z pomocą psychologiczno- pedagogiczną oraz gry planszowe dla szkolnych świetlic.
Bardzo dziękujemy.
Klasa 6c w piątek realizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Polak ma essę". Tym razem zajęliśmy się kaligrafią, która o dziwo spodobała się młodzieży, mimo że ręce bolały od starannego pisania! Miejmy nadzieję, że udało się zaszczepić w młodzieży miłość do pięknego pisania.
21 listopada klasa 2a wystawiła przedstawienie pt:"Na straganie" na podstawie wiersza Jana Brzechwy. Uczniowie pod opieką wychowawcy Ewy Bator z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do występu. Przedstawienie oglądało wiele zaproszonych klas edukacji wczesnoszkolnej oraz grupy przedszkolne.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. Gratulujemy i czekamy na kolejne.
We wtorek 21 listopada 2023 r. uczniowie należący do koła teatralnego odwiedzili Teatr Polski przy ul. Gabrieli Zapolskiej we Wrocławiu, w którym wzięli udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktora, pana Macieja Piejasia. Uczniowie wykonali kilka zadań, podczas których dowiedzieli się, czym jest mowa ciała, jak należy poruszać się po scenie, a także - co jest ważne we współpracy podczas odgrywania ról w przedstawieniach.
Zajęcia umożliwiły początkującym aktorkom i aktorom poznanie własnych możliwości i przełamanie występujących barier. Po warsztatach uczniowie poznali tajniki pracy w teatrze – zwiedzili scenę, jej kulisy, a także pomieszczenia, w których powstają elementy scenografii. Zarówna pierwsza, jak i druga część wycieczki spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów.
Nasza szkoła już drugi rok korzysta z wirtualnej pracowni chemicznej Empiriusz, zakupionej w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Dla obecnych klas siódmych jest to nowość. Informację o możliwości użycia urządzenia na zajęciach przyjęli z entuzjazmem. Po raz pierwszy mieli okazję wykorzystać technologię VR w laboratorium chemicznym i wkroczyć w inny wymiar. Uczniowie, stosując specjalne gogle oraz kontrolery, wykonywali zgodnie z instrukcją doświadczenia chemiczne- otrzymywali tlen i badali jego właściwości. Następnie sumiennie wypełniali test- obserwacje, czytając zadnia na ekranie.
Podsumowaniem ćwiczenia były wnioski, za które, poprawnie wypełnione, otrzymali owacje, również wirtualne. Dzięki wirtualnemu laboratorium mamy szansę wykonać doświadczenia, które byłyby trudne do przeprowadzenia w warunkach sali lekcyjnej. Pracę z Empiriuszem będziemy kontynuować!
W dniu 17 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole p. Tomasza Sygnowskiego, który opowiedział nam o swojej rowerowej wyprawie po Japonii. Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy 8a, którzy wraz z szóstoklasistami mogli zobaczyć trasę przejazdu oraz wiele ciekawych zdjęć zaprezentowanych przez naszego gościa – do obejrzenia tutaj:
https://www.facebook.com/tourdejaponpl/?locale=hi_IN
Dzięki Panu Tomaszowi młodzież przeniosła się do odległego i fascynującego kulturowo zakątka świata. Mam nadzieję, że dla wszystkich było to inspirujące spotkanie.
nauczycielka geografii
Charytatywna zbiórka książek dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Wielkim sukcesem zakończyła się charytatywna akcja zbiórki książek, organizowana w dniach 6.11- 17.11 w naszej szkole. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności szkolnej zebrano aż 744 książki! Zostały one przekazane Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a już w najbliższych dniach (24.11 - 27.11) będą wystawione na Kiermaszu "Kup Pan Książkę" w Kinie Nowe Horyzonty. Dochód ze sprzedaży wspiera podopiecznych Fundacji.
Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom dziękujemy za udział w akcji.
Kinga Zawiasa, koordynator projektu
Dorota Cekiera, Wolontariat Szkolny
Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktyki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom, dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego. Program kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 r. Informacje gdzie zwrócić się po pomoc znajdziecie Państwo pod umieszczonym linkiem: broszura(1).pdf
Marta Świątek-Prycik
psycholog szkolny
Miło nam poinformować, że konkurs międzyświetlicowy "Dynia" został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy dużo pięknych prac. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy. Wystawa prac w holu szkoły. Laureaci:
I miejsce Kalina Neckar kl. III i
II miejsce Jakub Kaczyński kl. I f
III miejsce Zuzanna Sala kl. III a
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy:)
Jolanta Mroczko, Agata Włoszczuk , Adrianna Szabelska
Trwa całoroczny konkurs matematyczno-informatyczny. Wszystkie zadania znajdziecie w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE/ KONKURSY. Zapraszamy do rozwiązania zadania nr2:
W dniu 9 listopada Biblioteka szkolna zorganizowała kolejne wyjście uczniów do Domu Pomocy Społecznej na ulicy Marcina Lutra. Uczniowie czytali seniorom fragmenty powieści obyczajowych oraz codziennej prasy. Wyjście pomogło nam uwrażliwić się na potrzeby seniorów oraz uświadomiło nam jak niewiele trzeba, żeby sprawić radość starszym osobom. Wizyta uczniów sprawiła dużo radości seniorom, którzy z chęcią wsłuchiwali się w czytane powieści obyczajowe. Akcja pokazała także , jak dyskusje i rozmowy czytanej o literaturze mogą łączyć pokolenia. Cieszymy się bardzo, że akcja czytania spotkała się z waszym pozytywnym odzewem i zachęcamy was do zapisów na grudniowe wyjście do pensjonariuszy w DPS na ul. Marcina Lutra.
W dniach 30-31 października w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Głośnego Czytania. Tradycyjnie już, uczniowie młodsi czytali starszym, a starsi młodszym. W małych grupach odwiedzaliśmy poszczególne klasy, zachęcając wszystkich do korzystania z biblioteki szkolnej oraz do sięgania po różnego rodzaju literaturę. Wśród czytanych tekstów znalazły się fragmenty następujących książek:
oraz wiersze:
Uczniowie chętnie włączyli się do akcji. Zainteresowani czytanymi tekstami, przychodzą do biblioteki, by przeczytać dalszy ciąg – niektórzy sięgają również po poezję. Osoby czytające otrzymały pamiątkowe dyplomy.
10 listopada cała społeczność uczniowska uczestniczyła w uroczustym apelu z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Uczniowie przygotowali program artystyczny przeplatany wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Gorąco zachęcam do przyłączenia się do akcji ,, Nasza paka”.
Akcja polega na zbiórce prezentów ( zabawki , słodycze) dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja ma pod opieką przez cały rok takie dzieci, które nie mogą nawet marzyć o świątecznym upominku pod choinką. Pomóżmy św. Mikołajowi przygotować Bożonarodzeniowe prezenty.
W założeniach mikołajkowej akcji „Nasza Paka” leży, aby szkoły przygotowały artykuły na jedną lub więcej paczek dla dzieci (młodzieży), dedykowane dla swojej grupy wiekowej. Paczki następnie będą przepakowywane bezpośrednio w biurze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, aby były dostosowane do potrzeb dzieci.
WAŻNE aby wszystkie rzeczy były nowe, tak aby prezent dał prawdziwą radość obdarowanym. W paczce mogą znaleźć się: nowe zabawki, nowe gry, nowe maskotki, nowe lalki etc. oraz ewentualnie słodycze.
Terminy:
Przeprowadzenie akcji : od 11.2023r. do 20.12.2023 r.
Sala A011
Koordynator : Patrycja Bęben
Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Skierowany jest on do uczniów wszystkich klas z podziałem na klasy 1-3, 4-6, 7-8 i składa się z kilku etapów. Pierwszy (szkolny) polega na czytaniu wyznaczonych książek i rozwiązywaniu testów z ich znajomości oraz z wiedzy ogólnej (mile widziana pomoc rodziców i nauczycieli). Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej https://wielkaliga.pl/.
Zapisy trwają do 30 listopada. Aby wziąć udział w konkursie wymagana jest zgoda rodziców – formularz zapisu również dostępny na stronie konkursu oraz w bibliotece.
Lista książek podana jest w ogłoszeniu w dzienniku Librus, a testy można już odbierać w bibliotece.
Serdecznie zachęcam do udziału
Małgorzata Benuszak-Troska
szkolny koordynator konkursu
Czy jesień nie jest trochę magiczna? Ta piękna pora roku pełna jest ciepłych i złocistych barw i wspaniałych widoków. Kojarzy się z opadającymi, kolorowymi liśćmi, złocistymi krajobrazami, chłodniejszymi temperaturami, deszczem, mgłą, a także zbieraniem plonów, jesiennymi owocami, dyniami, kasztanami oraz przygotowaniami do zbliżającej się zimy.
Jesień to pora roku pełna charakterystycznych elementów i atmosfery, która stanowi doskonałą inspirację dla dzieci w tworzeniu przepięknych prac.
Uczniowie z klasy 2 b i 2 f zainspirowani urokiem jesieni stworzyli przepiękne stroiki, które ozdobiły szkolny korytarz.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage