• Wesołych świąt wielkanocnych
            • Wesołych świąt wielkanocnych

            • Wesołych, kolorowych i pełnych energii Świąt Wielkanocnych!

              Niech ten czas Wielkanocy będzie pełen odpoczynku  i pięknych chwil spędzonych z rodziną.

              Dyrektor Jarosław Wojna  

              wraz z  Radą Pedagogiczną

          • SPOTKANIE Z WKS "ŚLĄSK"
            • SPOTKANIE Z WKS "ŚLĄSK"

            • 22 marca 2024 w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć piłkarki i piłkarzy oraz osoby wspierające  WKS „Śląsk”

              Naszymi gośćmi byli : Daniel Łukasik, Kacper Trelowski, Kamila Czudecka, Joanna Wróblewska oraz Andrzej Gliniak- spiker Śląska Wrocław.

              Sportowcy chętnie odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania, dzielili się swoją wiedzą na tematy klubowe oraz  na wszystkie inne które interesowały naszych uczniów. Reprezentanci klas brali udział w mini zawodach w żonglowaniu piłką. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali w prezencie drobne upominki.

              W związku z wizytą odbył się również konkurs plastyczny, nagrodą w którym jest udział w wystawie na wrocławskim stadionie miejskim wyróżnionych prac. Piłkarze wybrali 3 równorzędne prace uczniów.

              Więcej zdjęć można zobaczyć na oficjalnej stronie   https://www.facebook.com/slaskwroclawpl/?locale=pl_PL

               

               

               

          • 22 marca Światowy Dzień Wody
            • 22 marca Światowy Dzień Wody

            • Świetliczaki z niebieskiej świetlicy w ramach obchodów Światowego Dnia Wody wzięły dziś udział w zajęciach poświęconych roli  wody w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedziały się jak ważna jest woda, w jakiej postaci występuje i jak o nią dbać. Wykonały też mechaniczną oczyszczalnię wody i podziwiały ze zdumieniem jak brudna woda (zanieczyszczona ziemią i liśćmi) zmienia się w wodę czystą. Kolejne doświadczenie w obrazowy sposób pokazało, że woda to życie. Woda "ożywiła" papierowe kwiaty umieszczone na obrazku drzewa, które pięknie się otworzyły i nasze drzewko zakwitło. Świetliczaki z grupy porannej przygotowały natomiast plakaty związane z ochroną zasobów wody.

          • 2f w Porcie Łukasiewicza
            • 2f w Porcie Łukasiewicza

            • 21.03. Jest pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Ten dzień zapisał się również jako dzień wagarowicza. Klasa 2f również obchodziła ten dzień. Uciekła ze szkoły na bardzo ciekawe warsztaty związane ze zjawiskami pogodowymi. 

            • „Klik, i robisz co chcesz”

            • 15 marca klasa IF obejrzała spektakl pt. „Klik, i robisz co chcesz” przygotowany przez Teatr na Ostrowie. Spektakl porusza aktualne tematy związane z wirtualną rzeczywistością, która często staje się ważniejsza od realnego życia oraz przedstawia wartość przyjaźni i rzeczywistych relacji z drugim człowiekiem. Przedstawienie obejrzeliśmy w leśnickim Zamku. Korzystając z pięknej pogody mogliśmy podziwiać zwiastuny wiosny w przyzamkowym parku.

          • Paczki dobrych relacji
            • Paczki dobrych relacji

            • 19 marca 2024 r. na tarasach OPT Zamek przy ul. Średzkiej zostały rozdane Paczki dobrych relacji. Przy tej okazji odbyły się warsztaty plastyczne – wśród nich tworzenie palm wielkanocnych, materiałowych kurczaków czy malowanie na szkle. Przy naszym stanowisku (które współdzieliliśmy z punktem informacyjnym dot. mieszkań) ozdabialiśmy styropianowe jajka. Odwiedzający mogli także obejrzeć występy dzieci z przedszkola Bajkolandia, podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Chóru Ballada. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, po swoim przemówieniu, rozdał potrzebującym świąteczne paczki. Odwiedził także każde ze stoisk.

              To kolejne z naszych działań w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic. Dziękujemy za zaproszenie.

          • Spotkanie z policjantem
            • Spotkanie z policjantem

            • 12 marca uczniowie klasy 2F uczestniczyli w spotkaniu z komendantem Pawłem Zalewskim – funkcjonariusz Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
              Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się wobec osób nieznajomych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. Podejmowany był również temat niebezpieczeństw, które mogą napotkać w sieci.

               Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

          • Ogrodnicy z czerwonej świetlicy
            • Ogrodnicy z czerwonej świetlicy

            • Dziś w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas pierwszych  z czerwonej świetlicy, wzięli udział w warsztatach ogrodniczych. Na początku dowiedzieli się na czym polega praca ogrodnika i rolnika, jaką trzeba mieć wiedzę by ją wykonywać oraz jakie są najbardziej potrzebne narzędzia. Później przystąpili do pracy, a ponieważ zbliżają się święta, nasze świetliczaki wysiały do doniczek owies. Mamy nadzieję, że przez tydzień pięknie się zazieleni.

          • Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów
            • Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów

            • 14 marca odbył się szkolny etap konkursu „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – klasy III-V oraz VI-VIII. Spośród uczestników, jury w składzie: Kinga Zawiasa, Karolina Całus i Aleksandra Jaworska, wyłoniło zwycięzców, którzy w kolejnym etapie konkursu zaprezentują w Filii nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu wiersze wrocławskich twórców.

              A oto wyniki:

              Klasy III-V:

              I miejsce: Natalia Wojtowicz, klasa 3hII miejsce: Błażej Burmistrz, klasa 3bIII miejsce: Zuzanna Kostecka, 3hWyróżnienia:

              Aleksandra Iwanczewska, klasa 5bMieszko Gabryś, klasa 3hLucyna Karpowicz, klasa 3h

               

              Klasy VI-VIII:

              I miejsce: Amelia Dębkowska, klasa 6fII miejsce: Marharyta Pokidava, klasa 6iIII miejsce: Karolina Cieśla, klasa 7eWyróżnienia:

              Tomasz Arabasz, klasa 8aJulia Iwasyszyn, klasa 6fMaja Dąbrowska, klasa 8a

              Nagrody dla laureatów I etapu zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

              Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Miejską Bibliotekę Publiczną – Filię 23 „Biblioteka Ikara” oraz ZSP 3.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

              Szkolne koordynatorki konkursu oraz jury

              Kinga Zawiasa, Karolina Całus, Małgorzata Benuszak-Troska, Aleksandra Jaworska

          • Kiermasz charytatywny
            • Kiermasz charytatywny

            • W dniach 18.03-20.03 w holu głównym szkoły trwa charytatywny kiermasz "Dla Adrianka". Zbieramy fundusze na leczenie naszego ucznia z klasy pierwszej. Już po pierwszym dniu możemy powiedzieć, że uczniowie i rodzice stanęli na wysokości zadania. Organizatorzy otrzymali mnóstwo fantów na loterię, dekoracje świąteczne oraz przepyszne ciasta. Wszystkim darczyńcom i kupującym serdecznie dziękujemy i liczymy na aktywny udział w kolejnych dniach kiermaszu.

          • Podziękowanie za zbiórkę książek dla seniorów
            • Podziękowanie za zbiórkę książek dla seniorów

            • Biblioteka szkolna dziękuje w imieniu inicjatywy widzialna ręka wszystkim zaangażowanym w wielkanocną zbiórkę książek dla seniorów. Zebrane książki pomogą wolontariuszom widzialnej ręki zorganizować akcję „Wielkanocny zajączek dla seniorów.

            • Szkolno-Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima"

            • Miło nam ogłosić wyniki konkursu recytatorskiego młodszych uczestników:

              Kategoria Przedszkole

              1 miejsce Livia Komorek - Przedszkole nr 20

              2 miejsce ex aequo: Hanna Łoboda - Przedszkole nr 62, Marysia Szumska - Przedszkole nr 26

              3 miejsce ex aequo: Nadia Kuźniar - Przedszkole nr 20, Antoni Piotrowski - Przedszkole nr 62

              Wyróżnienie:

              Sambor Gabryś, Ewa Pawlak, Hania Karpińska – Przedszkole nr 20

              Kategoria Klasy 1

              1 miejsce Anna Włoszczuk kl.1e

              2 miejsce Martyna Rudy kl.1b

              3 miejsce ex aequo: Martyna Wierzbicka kl.1i, Hanna Topolnicka kl.1b

              Wyróżnienie: Mateusz Jurasik kl.1d, Victoria Mendrygał kl.1g, Natalia Wybrańska kl.1i

              Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

              Nagrody dla uczniów klas pierwszych ufundowała Rada Rodziców, a dla uczestników z przedszkola organizatorzy.

              Organizatorki konkursu: Beata Szmidt, Aleksandra Filipek, Marta Krzemińska

          • Po co właściwie czytać książki? – Åsa Lind o czytaniu
            • Po co właściwie czytać książki? – Åsa Lind o czytaniu

            • 7 marca 2024 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się konferencja pt. Po co właściwie czytać książki? – Åsa Lind o czytaniu. Wydarzenie to skierowane było przede wszystkim do nauczycieli i bibliotekarzy, jednak wśród uczestników znalazła się też grupa dzieci z 2 wrocławskich szkół, których prace plastyczne można było podziwiać na prezentacji multimedialnej oraz na parterze budynku DCF.

              Podczas swojego wykładu, autorka opowiedziała o życiu w Szwecji, podzieliła się swoją fascynującą historią oraz zgromadzonymi danymi i anegdotami dotyczącymi czytelnictwa i roli książek w naszym życiu.

              Jednym z kluczowych tematów były badania nad czytelnictwem, które pokazały, że dzieci, którym rodzice czytali książki, znały nawet 50 tys. słów, w przeciwieństwie do dzieci, które nie miały kontaktu z książkami – te znały ok 15 tys. słów. Jednak literatura nie tylko pomaga w poszerzaniu słownictwa, ale może również uczynić nas lepszymi ludźmi.

              Åsa Lind przytoczyła również anegdoty dotyczące różnorodności językowej i roli książek w zachowaniu języka ojczystego. Wspomniała o dzieciach z polskimi korzeniami, którym kupowano książki w ich rodzinnym języku, oraz o dziewczynce ze wschodniej Turcji, dla której szkoła była miejscem, gdzie nie mogła używać swojego ojczystego języka – kurdyjskiego.

              Ważną kwestią, którą poruszyła, była rola języka w myśleniu, mówieniu oraz poznawaniu i rozumieniu świata. Podkreśliła przykład szkoły w Sztokholmie, gdzie dzieci mówią nawet w 30 różnych językach. Co roku zapraszani są tam Nobliści, którzy spotykają się z uczniami i dyskutują na temat literatury. Mówiła również o roli poezji w edukacji dzieci w środowisku wielokulturowym.

              Następnie Åsa Lind odpowiedziała na pytania zaproszonych dzieci, m.in. o jej ulubione książki, proces pisania oraz pomysł na Piaskowego Wilka. Swoje pytania mieli też dorośli uczestnicy – pytali m.in. o tłumaczenia książek autorki na inne języki (przetłumaczono je na wiele języków, w tym koreański, a na angielski nie!), tłumaczenia polskiej literatury w Szwecji oraz o zdanie Lind na temat współczesnych technologii i ich wpływu na życie codzienne, szczególnie młodych osób. Okazało się, że w szwedzkich szkołach zaczyna odchodzić się od „ekranów” na rzecz książki tradycyjnej. Zauważono, że zastępowanie książek tabletami nie jest dobrym pomysłem. Potwierdziła to również pani zadająca pytanie, która pracuje w jednej z bibliotek szkolnych we Wrocławiu – odkąd w szkole nie obowiązuje zakaz korzystania z telefonów, uczniowie są bardziej pobudzeni, nerwowi, rzadko z sobą rozmawiają, a przede wszystkim przestali uczęszczać do biblioteki i czytać!

              Na zakończenie rozmowy autorka opowiedziała o swoich książkach, które trafiły także do naszej biblioteki – Chusta babci oraz Ekspedycja Elliki Tomson.

              Spotkanie z Asą Lind (oraz tłumaczką jej książek!) było nie tylko inspirujące, ale również ukazało znaczenie czytelnictwa i wielokulturowości w naszej edukacji oraz wzbogaciło naszą wiedzę na temat roli książek w społeczeństwie.

               

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 20, Szkoła Podstawowa Nr 22
      • tel.: 71 798 68 45
      • ul. Karpnicka 2 54-061 Wrocław Poland
      • Tomasz Grzybowski - Inspektor Ochrony Danych e-mail: inspektor@coreconsulting.pl tel. +48 501 083 482 Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Kamila Maciejewska tel. +48 535 889 710 e-mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl Adres korespondencyjny: ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań
      • /ZSP20Wroclaw/SkrytkaESP https://epuap.gov.pl/wps/portal
    • Logowanie