Dzień Edukacji Narodowej
Konkurs na jesienny stroik
Konkurs na jesienny stroik
skierowany do uczniów klas I-VIII
Szanowni Uczniowie, Drodzy Rodzice,
ogłaszamy konkurs na stroik jesienny!
Wiemy, że lubicie spędzać jesienne popołudnia na spacerach po lesie, zbieraniu grzybów i podziwianiu przyrody. Zachęcamy Was więc do połączenia przyjemnego z pożytecznym i wzięcia udziału w konkursie na stroik jesienny :) Wykorzystajcie dary jesieni i piękną pogodę!
Forma pracy dowolna,
termin do 15.10.2021 r.
Wszystkie prace zostaną przekazane na licytację podczas aukcji charytatywnej organizowanej w dniu 19.10.2021 r.
przez
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brzegu Dolnym.
Pozyskane pieniądze pomogą Kasi,
która walczy z guzem mózgu.
Prace przynosimy do sali A013,
wszelkie pytania prosimy kierować do
p.Aleksandry Jaworskiej,
wychowawczyni klasy III F.
Jarmark Jadwiżański
3 października w Leśnicy odbył się Jarmark Jadwiżański, zorganizowany przez Centrum Kultury Zamek. My również wzięliśmy w nim udział, w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic. Przy naszym stoisku można było poczuć się jak średniowieczny skryba, czyli osoba, która odręcznie przepisywała księgi. Poza przepisywaniem fragmentu Żywotów św. Wojciecha, rysowaliśmy i ozdabialiśmy litery (inicjały). Celem naszych działań było ukazanie, jak w ówczesnych czasach powstawały książki - jak żmudny był to proces i jaką dokładnością musiał wykazać się skryba. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy komputery pomagają nam w codziennym życiu.Stoisko współdzieliliśmy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który przygotował przypinki oraz ze Środowiskowym domem Samopomocy W Naszym domu, z którym można było wykonać techniką linorytu własne zakładki do książki,
Światowy dzień zdrowia psychicznego
W tym roku obchody tego dnia przypadają na 10 października (niedziela). Przy tej okazji warto zatrzymać się na chwilę i zadać sobie kilka ważnych pytań.
Odwoływanie obiadów
Przypominamy o obowiązku odwoływania obiadów, w przypadku, gdy dziecko danego dnia nie będzie korzystało ze stołówki (np. dziecko jedzie na wycieczkę i nie wraca na obiad). Obiady prosimy odwoływać w systemie iPrzedszkole.
W dniu 15.10.2021 r. zajęcia w szkole będą odbywały się w trybie opiekuńczym, w związku z czym prosimy rodziców dzieci, niekorzystających z opieki świetlicowej, również o odwoływanie obiadów.
Warsztaty umiejętności rodzicielskich ONLINE
Dzień Chłopaka
30 września świętowaliśmny Dzień Chłopaka, a w każdym dorosłym też coś z niego zostało!
Samorząd przygotował dla wszystkich miłych panów pracujących w naszej szkole małe prezenty. Klasy przygotowywały również niespodzianki większe czy mniejsze, każda miała wywołać uśmiech.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Szanowni Państwo.
Drodzy Rodzice.„Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby.
Zbyt małe uwiera, zbyt obszerne śmieszy”.Andrzej Niwinny Dobrowolski
Współczesna rzeczywistość nakłada na jednostkę szereg wyzwań, zmagań i dostosowań.
Dziecko od chwili pojawienia się na świecie poddawane jest presji otoczenia, aby kreowana przez nie osobowość przyczyniała się do ogólnego dobra społecznego.
Pamiętajmy, iż to od nas, dorosłych, zależy czy młody człowiek będzie wzrastał w wartościach, które pozwolą mu na budowanie poczucia własnej wartości, przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb zdobywania wiedzy i umiejętności.
Wobec powyższego placówki takie jak ogólnodostępna, powszechna szkoła, organizują pomoc psychologiczno- pedagogiczną, której zadaniem jest obserwacja, ocena sytuacji problematycznej, kierownictwo instytucjonalne, określenie form pracy, co w efekcie ma doprowadzić do stabilizacji i harmonijnego rozwoju dziecka.
Czym jest wspomniana pomoc psychologiczno-pedagogiczna?
Jest procesem współpracy pomiędzy rodzicem dziecka-dzieckiem-specjalistą szkolnym.
Kim jest specjalista szkolny i jakie ma on kompetencje?
Specjalistą szkolnym jest m. in.:
- pedagog szkolny,
- psycholog szkolny,
- logopeda.Kompetencje i uprawnienia specjalistów szkolnych określa art. 9 ust. 1 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karty Nauczyciela, Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r.
Jaka forma pomocy psychologiczno- pedagogicznej jest zasadna i na podstawie jakich warunków?
Formy opieki psychologiczno-pedagogicznej dla dziecka udziela Dyrektor szkoły, na wniosek rodzica, który zobowiązany jest do przedłożenia opinii psychologiczno- pedagogicznej, bądź orzeczenia, wydanych przez rejonową Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną we Wrocławiu.
W uzasadnionych, szczególnych przypadkach pomoc psychologiczno-pedagogiczna może zostać udzielona dziecku, na podstawie współpracy rodzica ze specjalistami szkolnymi.
We wszystkich przypadkach podstawą udzielenia adekwatnych metod współpracy są wyżej wymienione dokumenty oraz pisemny wniosek rodzica.
Jakie formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferuje szkoła?
Formami pomocy psychologiczno- pedagogicznej są:
- zajęcia rozwijające uzdolnienia,
- zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
- zajęć specjalistyczne tj.: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym;
- zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu – w przypadku uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych;
- zindywidualizowana ścieżka kształcenia.
Każde dziecko jest indywidualną jednostką, przejawiającą różnego rodzaju aspekty funkcjonowania społecznego.
Rodzic, w istocie swoich funkcji opiekuńczo- wychowawczych, we współpracy z wychowawcą klasy i specjalistami szkolnymi ma za zadanie zapewnić młodemu człowiekowi wszelkiego rodzaju możliwości, które pozwolą na jego poznanie, dostrzeżenie mocnych i słabych stron. Wielostronne współdziałanie ma za zadanie holistyczne zrozumienie sukcesów i porażek dziecka, co w efekcie pokazuje obszar wspólnego wypracowania metod działania.
mgr Anna Olender
Pedagog szkolny ZSP Nr 20
Kilka słów od Pedagoga
Drodzy Uczniowie!
Pożegnaliśmy czas wakacyjnych przygód. Wspólnie przywitaliśmy rok szkolny 2021/2022. Z ogromną radością będę Wam towarzyszyła w każdym tygodniu zajęć lekcyjnych. Pokładam nadzieję, że będą to dni sukcesów, uśmiechu i wspólnego pokonywania trudności.
Jestem Waszym pedagogiem szkolnym. Jako nauczyciel będę drogowskazem norm i zasad społecznych. Opiekując się Wami wysłucham, pocieszę, doradzę. W roli wychowawcy będę konsekwentna i wymagająca. Zapukajcie do moich drzwi, kiedy zapragniecie podzielić się ze mną swoją radością lub ukoić łzy smutku.
Szanowni Rodzice!
Nasz dorosły świat jest ścieżką wyzwań i odpowiedzialności – za siebie, za nasze Dzieci. Każdego dnia podejmujemy decyzje, które mają bezpośredni wpływ na życie całej naszej rodziny. W naszych dłoniach spoczywa los młodego człowieka, który bacznie obserwuje otaczający go świat.
Jestem Państwa pedagogiem szkolnym. Wysłucham historii, którą mi opowiecie. Wskażę możliwości rozwiązania problemu. Wspólnie z Państwem będę oczekiwała pomyślnego zakończenia trudności. Zapukajcie do moich drzwi, kiedy pojawi się nieoczekiwana przeszkoda. W wyniku wzajemnej współpracy będziemy oczekiwali na pomyślne zakończenie.
Wasz pedagog szkolny
mgr Anna Olender
Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy
Dzień Kropki to nie tylko rysowanie i liczenie kropek,
Tak naprawdę chodzi o coś więcej...
To dzień odkrywania talentów, budowania wiary we własne możliwości i rozwijania kreatywności!
Nowości książkowe w bibliotece
Drodzy Uczniowie, nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o całe mnóstwo pięknych książek oraz zestaw lektur dla klasy czwartej.
Taką wspaniałą niespodziankę sprawiła nam Rada Rodziców. Bardzo się cieszymy i tą drogą składamy Rodzicom serdeczne podziękowania.
Od przyszłego tygodnia książki będą dostępne dla wszystkich czytelników.
Małgorzata Idzikowska,
Małgorzata Guzikowska,
Małgorzata Benuszak
ZEBRANIA Z RODZICAMI
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA ORGANIZACYJNE W SP22.
KLASY 1-3 (I ZMIANA)- WTOREK 07.09.2021 GODZ.17.30
KLASY 1-3 (II ZMIANA)- ŚRODA 08.09.2021 GODZ.17.30
KLASY 4-8 CZWARTEK 09.09.2021 GODZ.17.00
RODZICÓW PROSIMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD SANITARNYCH PO WEJSCIU NA TEREN PLACÓWKI (MASECZKA, DEZYNFEKCJA, DYSTANS)
Wskazówki dla rodziców/opiekunów uczniów klas pierwszych. Adaptacja w szkole.
Poniżej można pobrać prezentację, dotyczącą wskazówek dla rodziców/opiekunów dla klas pierwszych, w której m.in. możemy znaleźć informacje, jak dziecko zmotywować do działania, jak powinniśmy reagować na jego zachowania lub pozwoli bardziej zrozumieć myślenie dziecka.
Prezentacja o wskazówkach dla rodziców
mgr Iwona Rzeźnikiewicz
Psycholog
Powodzenia w nowym roku szkolnym
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW 1 WRZEŚNIA 2021 (środa)
Uwaga!
Zasady bezpieczeństwa.
1. Do szkoły może uczęszczać jedynie uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. Do budynku szkoły wchodzą wyłącznie uczniowie.
3. Uczniowie klas 2-3 wchodzą wejściem głównym, uczniowie klas 4-8 wejściem nr 2 ( po lewej stronie) i wchodzą na 1 piętro, uczniowie klas 1 wejściem od strony boiska szkolnego.
4. Uczeń/ uczennica ma obowiązek zdezynfekować ręce przy wejściu do budynku.
5. W czasie wchodzenia i przechodzenia przez części wspólne w szkole, uczniowie zakładają maseczki.
6. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
klasy 1
SPOTKANIE z WYCHOWAWCĄ i WICEDYREKTOREM
– duża sala gimnastyczna
Uczniowie spotykają się z wychowawcą w sali gimnastycznej. Rodzice uczniów z klas 1 (1osoba/1 uczeń) wchodzą bezpośrednio na salę gimnastyczną, wejściem bocznym (od strony boiska) 5 min przed rozpoczęciem spotkania- zajmują miejsca w sektorze dla rodziców.
Godz. 8.30
1a – sala B026, wychowawca Maria Marciniak-Świder
1b – sala B027, wychowawca Iwona Kosowska
1c – sala B028, wychowawca Dina Niemiec
1d – sala B029, wychowawca Aleksandra Filipek
1e – sala B030, wychowawca Ewa Błasiak
Godz. 10.30
1f – sala B026, wychowawca Anna Bujarska
1g – sala B027, wychowawca Katarzyna Brzezińska-Wołoszyn
1h – sala B029, wychowawca Beata Szmidt
1i – sala B030, wychowawca Anna Bruzi
klasy 2- sala lekcyjna
Uczniowie spotykają się z wychowawcą w holu głównym 5 min przed rozpoczęciem spotkania i przechodzą do swojej sali lekcyjnej.
Godz.8.00 -druga zmiana
2a – sala A011,wychowawca Patrycja Bęben
2b – sala A009,wychowawca Anna Kowalska
2c - sala A007, wychowawca Agnieszka Wojciechowicz
2d - sala A008, wychowawca Adrianna Galińska
Godz.10.00 – pierwsza zmiana
2e –sala A007, wychowawca Mirosława Szafrańska
2f – sala A008, wychowawca Teresa Mielcarek
2g – sala A009, wychowawca Aleksandra Władyka
2h- sala A011, wychowawca Monika Grzeszczuk
klasy 3- sala lekcyjna UWAGA ZMIANA SAL !
Uczniowie spotykają się z wychowawcą w holu głównym 5 min przed rozpoczęciem spotkania i przechodzą do swojej sali lekcyjnej.
godz.8.30 - pierwsza zmiana
3a – sala A012, wychowawca Ewa Bator
3b – sala A013, wychowawca Anna Julia Kowalska
3c – sala B023, wychowawca Magdalena Kwiecień
3d – sala B022, wychowawca Irmina Mołdoch-Seroka
Godz.10.30 -druga zmiana
3e – sala A012, wychowawca Karolina Andrzejuk-Woźniak
3f – sala A013, wychowawca Aleksandra Jaworska
3g – sala B023, wychowawca Mirosława Szafrańska
3h – sala B022, wychowawca Monika Mamul
klasy 4-sala lekcyjna -Godz. 10.30
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem nr 2, przy wejściu spotykają się z wychowawcą i wspólnie przechodzą do wyznaczonej sali lekcyjnej na 1 piętrze.
4a – sala A109, wychowawca Elżbieta Kosztowniak
4b – sala A102, wychowawca Anna Boniarczyk
4c – sala A101, wychowawca Karolina Wójtowicz
4d – sala B124, wychowawca Małgorzata Janikula
4e – sala B119, wychowawca Jolanta Waszkiewicz
4f – sala B116, wychowawca Joanna Aleksandrowicz- Kirwiel
4g – sala B024, wychowawca Dagmara Czernek- Kasiuba
4h – sala B127, wychowawca Jakub Pająk
4i – sala A103, wychowawca Mateusz Piętak
klasy 5- sala lekcyjna – godz.9.00
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem nr 2 i przechodzą do wyznaczonej sali lekcyjnej na 1 piętrze.
5a – sala B118, wychowawca Joanna Morawska
5b – sala B106, wychowawca Tomasz Budkowski
5c – sala B122, wychowawca Ludmiła Sochacka
5d – sala A111, wychowawca Małgorzata Rusiecka
5e – sala B126, wychowawca Grzegorz Pfeiffer
klasy 6- 7 -sala lekcyjna - godz. 8.30
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem nr 2
i przechodzą do wyznaczonej sali lekcyjnej na 1 piętrze.6a – sala B130, wychowawca Dorota Dobrzyniecka
6b – sala B115, wychowawca Izabela Kowalczyk
7a – sala A104, wychowawca Elżbieta Rajchel
7b – sala B129, wychowawca Renata Kaseja
7c – sala A112, wychowawca Małgorzata Woźniak
7d – sala A113, wychowawca Honorata Pawłowska
7e – sala B117, wychowawca Mieszko Kędziora
klasy 8- sala lekcyjna- godz.8.00
Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem nr 2
i przechodzą do wyznaczonej sali lekcyjnej na 1 piętrze.8a – sala B127, wychowawca Mariola Modelska
8b – sala A103, wychowawca Joanna Jołkiewicz
8c – sala B124, wychowawca Beata Zając
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Rusz do tańca: wyzwanie taneczne do piosenki „Jerusalema”
Film #JerusalemaDanceChallenge to jeden z radosnych akcentów, który powstał w ostatnim trudnym dla wszystkich czasie. Sam taniec jest bardzo prosty, muzyka rytmiczna i optymistyczna, co wciągnęło też uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Moda na taniec Jerusalema trwa cały czas i angażuje coraz więcej ludzi. Zapraszamy do obejrzenia klipu klasa III f (od września klasa IV) i Sandra Surga
WAKACJE
WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI.
DO ZOBACZENIA 1 WRZEŚNIA 2021.
DYREKTOR ZSP NR 20
mgr JAROSŁAW WOJNA
Porozmawiajmy o emocjach
Drodzy rodzice/opiekunowie.
W związku z sytuacją pandemiczną, dużą ilością emocji z nią związanych oraz długotrwałą izolacją dzieci przygotowałam dla Państwa ulotkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi wspomagania poprawnego rozwoju emocjonalnego.
Pragnę także polecić wysłuchanie nagrania wykładu Pani Magdaleny Sękowskiej, która porusza temat jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci. Zagadnienie to również nierozerwalnie łączy się z tematem przeżywania i mówienia o emocjach. Wideo można znaleźć pod tym artykułem (po kliknięciu czytaj więcej).
Polecam zapoznanie się z poniższymi pozycjami książkowymi, które ułatwiają rozmowę z dzieckiem na temat emocji:
- Isern Susanna, Uczuciometr Inspektora Krokodyla, Wydawnictwo Dwukropek
- Stążka-Gawrysiak Agnieszka, Self-Regulation- Szkolne wyzwania, Kraków 2020,Wydawnictwo Społeczny Instytut Wydawiczy Znak
Iwona Rzeźnikiewicz
Psycholog
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Szanowni Rodzice i Uczniowie.
Wszelkich informacji na temat zakończenia roku szkolnego udzielają wychowawcy klas.
Informujemy, że: uczniowie klas 1-3 wchodzą do szkoły wejsciem głównym (nr 1), uczniowie klas 4-7 wchodzą do szkoły wejściem nr 2 a uczniowie klas 8a,b,c- wchodzą bezpośrednio do sali gimastycznej wejściem od strony boiska szkolnego.
Uczniowie i rodzice wchodzą na teren placówki na 5 min. przed rozpoczęciem określonych spotkań z wychowawcą klasy.
Zaproszeni rodzice, po okazaniu zaproszenia, wchodzą do szkoły tak, jak uczniowie danej klasy.
Przypominamy, że w czasie przebywania w częściach wspólnych szkoły wszystkich obowiązuje maseczka ochronna.
HARMONOGRAM__ZAKONCZENIA_ROKU_SZKOLNEGO.docx
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 20
mgr Jarosław Wojna
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie