• Targi Wrocławskich Szkół Średnich 2024

• 6 czerwca klasy 8a i 8b gościły na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, uczestnicząc w Targach Szkół Średnich. Po raz pierwszy zorganizowano takie wydarzenie dla wszystkich wrocławskich szkół podstawowych, w ramach doradztwa zawodowego. Na zaproszenie organizatora- Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia- odpowiedziały 24 placówki, szkoły ponadpodstawowe, które prezentowały swą ofertę edukacyjną. Klasy 8 mogły zasięgnąć informacji od nauczycieli i uczniów przybyłych na targi, co zapewne pomogło w dokonaniu ostatecznych wyborów dalszych ścieżek kształcenia.  Za rok- kolejne ósme klasy skorzystają z tej formy pomocy w wyborze szkół ponadpodstawowych!

• Mamy tytuł Szkoły eTwinning!

• Otrzymaliśmy tytuł Szkoły eTwinning na lata 2024-2025. Wyróżnionych zostało 849 szkół z całej Europy. W Polsce jesteśmy jedną z 18 placówek, które otrzymały tę odznakę. Wielkie gratulacje dla całego zespołu eTwinnigowego, a w szczególności dla Pań Karoliny Wójtowicz, Pauliny Włodarczyk, Dagmary Terzis-Deja oraz dla Pana Wojciecha Cieplińskiego. Bez ich działania i zaangażowania w realizację projektów międzynarodowych, szkoła nie miałaby możliwości ubiegania się o tytuł Szkoły eTwinning.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, których współpraca i ogromne zaangażowanie przyczyniły się również do otrzymania odznaki. Udowodniliśmy, że aktywnie wdrażamy i promujemy wartości i metody pedagogiczne eTwinningu, stanowimy punkt odniesienia dla lokalnej społeczności
              oraz jesteśmy wzorem do naśladowania dla innych szkół.

• Festiwal Książki

• 28 mają odbył się w szkole Festiwal Książki. Uczniowie prezentowali powieści warte polecenia. Zachęcali do przeczytania wybranych przez siebie książek poprzez kreatywnie przygotowane stanowiska. Wśród pozycji budzących największe zainteresowanie znalazły się: "Jutro stanę się piękna", "Wiedźmin", "Wielka ucieczka dziadka", "Czerwone krzesło.Pióro t-rexa", "Dziennik cwaniaczka" "Kapitan Majtas", "Czerwień rubinu","Fala".

Zachęcamy do wypożyczania i czytania polecanych książek.

Małgorzata Rusiecka,Karolina Całus

• WYNIKI KONKURSU "LEON"

• Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

dotarły właśnie do mnie wyniki długo wyczekiwanego konkursu ogólnopolskiego Leon z języka angielskiego dla klas I-III.

Wszystkim, którzy pisali test w sesji wiosennej serdecznie gratuluję :) Jestem z Was dumna :)

Poniżej przedstawiam klasyfikację:

Klasy I max do zdobycia 41 ptk:

1. Stanisław Czaus 1g - 34ptk- 8 miejsce

2. Tymon Hałub 1e- 29 ptk- 13 miejsce

3. Eryk Bagiński 1g- 29 ptk- 13 miejsce

4. Franciszek Machulec 1i- 17 ptk- 25 miejsce

Klasy II max do zdobycia 35 ptk:

1. Mikołaj Trumpus 2e- 29ptk- 7 miejsce

2.Aurelia Słowik 2f- 25ptk- 11 miejsce

3. Natalia Machulec 2b- 25ptk- 11 miejsce

4. Antonina Marciniak 2g- 23ptk - 13 miejsce

5. Brunon Kowalski 2e- 23ptk- 13 miejsce

6. Gabriela Sielecka 2d- 22ptk- 14 miejsce

7. Fabian Wojtaszek 2d- 21ptk- 15 miejsce

8. Julianna Studzińska 2d- 21ptk- 15 miejsce

9. Sędzimir Sachajko 2a- 21ptk- 15 miejsce

10. Michalina Chodała 2a- 20ptk- 16 miejsce

11. Szymon Chojnacki 2b- 18ptk- 18 miejsce

12. Tymon Koselski 2f- 16ptk- 20 miejsce

13. Piotr Lesiak 2b- 13ptk- 23 miejsce

Klasy III max do zdobycia 38ptk:

1. Igor Ratajczak 3g- 31ptk- 8 miejsce

2. Jan Zarzycki 3f- 26ptk- 13 miejsce

3. Paulina Potoczny 3a- 26ptk- 13 miejsce

4. Natalia Wojtowicz 3h- 20ptk- 19 miejsce

5. Kornelia Barteczka 3g- 14ptk- 25 miejsce

Dyplomy i upominki zostaną wręczone, jak tylko przyjdą do szkoły.

Wszystkim raz jeszcze gratuluję i zapraszam w przyszłym roku szkolnych do rozwiązywania nowych potyczek Leona :)

Eliza Zys

koordynator konkursu SP 22

• Wycieczka 3b i 3i

• Wycieczki to nie tylko odpoczynek to zdecydowanie nauka po przez ruch, obserwację i działanie. My wybraliśmy się do Piechowic do Huty Szkła JULIA gdzie poznaliśmy tajniki produkcji wspaniałych kryształów i cudnych przedmiotów wytwarzanych ze szkła. Sami spróbowaliśmy grawerowania na szkle co było niezwykle ekscytujące.Następnie udaliśmy się do Karpacza do muzeum Karkonowskie Tajemnice. Wraz z Duchem gór poznaliśmy dawne tradycje i zwyczaje oraz magiczne właściwości minerałów i ziół. Bylo intensywnie ale bardzo ciekawie.Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Anna Bruzi

• ul. Karpnicka 2
      • Tomasz Grzybowski - Inspektor Ochrony Danych
        e-mail: inspektor@coreconsulting.pl