• Dzień Dyni

30.10.2023 07:49
            Koniec października kojarzy nam się z dużą pomarańczową dynią. Nasze świetliczaki dowiedziały się co pysznego można zrobić z tego jesiennego warzywa. Miały też okazję spróbować pysznej zupy dyniowej serwowanej na obiad w szkolnej stołówce.  Dzieci wykonały  różnymi technikami prace plastyczne, których tematem była dynia. Wyklejały dynie kuleczkami z bibuły, konstruowały  małe i duże dynie z paseczków, wyklejały plasteliną i malowały farbami. Z wykonanych prac powstała dyniowa dekoracja i fotobudka.  Nasi uczniowie wzięli też udział w międzyświetlicowym konkursie "Dynia". Więcej zdjęć w galerii.

• Dzień Kundelka

26.10.2023 17:15
            Z okazji Dnia Kundelka uczniowie klas pierwszych w świetlicy czerwonej przygotowali piękne wydzieranki z wizerunkiem bohatera dnia. Natomiast w świetlicy niebieskiej  dzieci wykonały kundelki przypominające jamniki. Efekty prac można podziwiać na zdjęciach.

• Dzień bez skarpetek

26.10.2023 17:07
            Z okazji "Dnia bez skarpetek" w świetlicy czerwonej i niebieskiej nasze świetliczaki odnalazły zagubione skarpetki. Dzieci je "wyprały" przywracając piękne kolory i wzory. Następnie po wysłuchaniu opowiadania o  przygodach zagubionych skarpetek wykonały piękne ilustracje. Szkoda, że ta część garderoby tak często się gubi :-)

• Dzień Zwierząt w świetlicach klas pierwszych

22.10.2023 19:39
            15-20 października był czasem poświęconym zwierzętom. Nasze świetliczaki doskonale wiedzę jak należy odnosić się do zwierząt, jak o nie dbać i jak chronić. W trakcie zajęć mogliśmy obserwować nawet te najmniejsze stworzenia za pomocą mikroskopu. Uczniowie wykonali też piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta oraz śmieszne pacynki zwierzątek, które otwierają buźki.  Więcej zdjęć w galerii.

• Jesień w świetlicach

22.10.2023 19:30
            Nadeszła jesień i w naszych świetlicach pojawiły się prace w barwach jesieni. Kolorowe drzewa, liście, jesienne dary, przetwory na zimę, a nawet cały las. Zapraszamy do galerii.