Dzień Ziemi z żółtej świetlicy

23.04.2024 10:37
            Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 2e i 2h uczestniczyli w zajęciach poświęconych recyklingowi. Przypomnieliśmy sobie zasady segregowania śmieci oraz ponownego wykorzystania odpadów.  Świetliczaki wykonały  kolorowe ptaki z rolek toaletowych, ścinków kolorowego papieru i piórek.

22 kwietnia-Dzień Ziemi- świetlica niebieska

23.04.2024 10:38
            22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.  Nasi pierwszoklasiści wykazali się dużą znajomością tematu. Wiedzą jak dbać o naszą polanetę , potrafią segregować śmieci, oszczędnie korzystać z wody, dbać o rośliny i zwierzęta. Uczniowie wykonal z tej okazji plakaty zwracające uwagę na konieczność ochrony naszej planety.

Zainspirowani sztuką -Picasso

18.04.2024 15:50
            Nasze pierwszaki poznały kolejnego artystę. Tym razem był nim sam Pablo Pcasso. Dowiedzieliśmy się między innymi, że kubizm to nie nasz kolega Kuba, że głowa nie musi być owalna, a oko może być trójkątne i to też jest sztuka! Później spróbowaliśmy wykonać portrety w stylu poznanego artysty. Czy nam się udało? Oceńcie sami:)

Kosmiczna przygoda

09.04.2024 19:56
            Dziś wybrały się nasze świetliczaki w kosmiczną podróż. Ubrani w skafandry wyruszyliśmy na zwiedzanie  układu słonecznego. Sporo się dowiedzieliśmy równocześnie świetnie się bawiąc. Następnym razem polecimy dalej:)

Kilka słów o teatrze

09.04.2024 19:48
            W świetlicy niebieskiej cały poświąteczny tydzień poświęcony był teatrowi. Dzieci dowiedziały się o historii teatru, rodzajach teatru, poznały zawody związane z teatrem. Samodzielnie wykonały mapety , kukiełki i marionetki. Na koniec wykorzystały zrobione lalki tworząc krótkie scenki teatralne.