• CZERWIEC 2023

• #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Zabawa z kolorami

Nauka poprzez kolory to świetna zabawa! Kolory wpływają nie tylko na emocje dziecka, ale także rozwijają jego wyobraźnię i kreatywność. Dzięki materiałom plastycznym otrzymanym w ramach programu  Laboratoria Przyszłości uczniowie młodszych klas poznali barwy podstawowe oraz możliwości i zasady tworzenia barw pochodnych. Efektem są przepiękne prace plastyczne. Podczas pracy z dziećmi umiejętnie wykorzystujemy kolory oraz ich właściwości, aby pomagać uczniom odkrywać świat i rozwijać umiejętności oraz kreatywność.

W wirtualnym laboratorium - Empiriusz

Uczniowie klasy 7a za pomocą Empiriusza  krok po kroku otrzymywali wodorotlenek sodu w reakcji sodu z wodą.  Zaskoczyły ich nigdy wcześniej nie używane nazwy jak np. fenoloftaleina. Ciekawym doświadczeniem okazało się wirtualne cięcie nożem  kawałków sodu oraz używanie palnika. Na koniec wspólnie omówiliśmy obserwacje i podsumowaliśmy wnioskami.

Klasa 7b podczas lekcji chemii  badała jak działa prawo zachowania masy. Uczniowie szybko przyzwyczaili się, że szkoło i sprzęt laboratoryjny nie niszczą się w rzeczywistości VR. Najpierw wykonali doświadczenie według instrukcji, a następnie z powodzeniem poradzili się z częścią testową. Ważąc kolbę z zawartością na wirtualnej wadze przed i po doświadczeniu stwierdzili, że masy są jednakowe.

Do pracy na lekcjach chemii wykorzystywane są gogle VR oraz laboratorium Empiriusz - zakupione ze środków Laboratoriów Przyszłości.

Wakacyjne marzenia

Panem mórz tylko ten z nas zostanie,

kto odważną i wesołą ma twarz!

Pokaż więc, żeś tu zuch, kapitanie,

jak banderę wciągnij uśmiech na swój maszt!

Wakacje coraz bliżej. Pewnie macie już swoje wakacyjne plany, albo dopiero zastanawiacie się razem z rodzicami, jak spędzicie ten wolny czas. Na pewno kiedyś snuliście marzenia na temat tych wakacyjnych podróży. Wyobraźnia nie ma granic i pewnie zdarzyło się, że powiodła Was w bardzo dalekie, urocze zakątki. Zobaczcie w jakie morskie zakątki i jakimi pięknymi statkami wyobraźnia  zaprowadziła  uczniów na zajęciach plastyki. Do wykonania  morskich prac wykorzystano farby oraz kleje zakupione z programu Laboratoria Przyszłości

Zapraszamy do galerii Laboratoriów Przyszłości!