• Działania październik

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Październik z Laboratoriami Przyszłości już z nami i możemy pochwalić się kolejnymi twórczymi zajęciami.

Słoneczniki

Uczniowie klasy 1a pod czujnym okiem p. Ewy Bator przygotowali jesienne prace plastyczne pt:"Słoneczniki". Aby płatki słoneczników jak najbardziej wiernie odzwierciedlały żółty kolor i aby uzyskać odpowiednie gamy barw ciepłych użyli farb temperowych "Bambino", pędzli różnych rozmiarów, folii bąbelkowej oraz swoich rąk :) Farby i zestaw pędzli dla całej klasy został zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości. Wspólna praca stała się w efekcie dekoracją szkolnego korytarza z okazji Dnia Nauczyciela.

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna dzięki programowi Laboratoria Przyszłości wzbogaciła się o zestaw klocków do kreatywnych zabaw konstrukcyjnych. Uczniowie bardzo chętnie spędzają czas na budowaniu fantastycznych budowli. Otrzymaliśmy również materiały do prac plastycznych kleje, farby, pistolety do klejenia, które na bieżąco wykorzystujemy w trakcie zajęć świetlicowych.

Edukacyjna Pracownia Tkacka

W środy przez cały rok szkolny chętni uczniowie  uczestniczą  w zajęciach Edukacyjnej Pracowni Tkackiej. Tu powstają piękne prace z kolorowej włóczki, którą pracownia otrzymała w ramach projektu Labolatoria Przyszłości. Dzieci tkają na krosnach makramy,  wykonują zarówno piękne jak i praktyczne prace na szydełku (etui na telefon lub okulary, koszyczki, torebki, sakiewki). Zajęcia uczą cierpliwości,  staranności i estetyki. Jest to też doskonała zabawa i sposób na spędzanie czasu wolnego.

Zapraszamy do Galerii Laboratoriów Przyszłośći!