• LISTOPAD 2022

• #LaboratoriaPrzyszłości# LaboratoriaPrzyszlości

Wirtualne Laboratorium Empiriusz

W pracowni chemicznej u p. Marioli Modelskiej dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii powstało Wirtualne Laboratorium Empiriusz-   doskonałe, cyfrowe, odwzorowanie laboratorium chemicznego, z którego korzystają już uczniowie SP nr 22 we Wrocławiu. Wirtualne laboratorium zawiera pakiet kilkudziesięciu doświadczeń.  Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie, notują obserwacje oraz formułują wnioski. Lekcje chemii z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR) pozwalają nam w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w naszej  szkole, zarówno na zajęciach indywidualnych, jak i w pracy z zespołem klasowym. Wirtualne Laboratorium Empiriusz zostało zakupione ze środków programu Laboratorium Przyszłości.

Siła wiatru

Uczniowie klas czwartych pod pieczą Pani Anny Szymczak mieli niebywałą okazję zapoznać się z energia wiatru.  Dzięki programowi Laboratoria przyszłości uczniowie za pomocą instrukcji zbudowali wiatrak,  który napędzany siłą wiatru ( u nas suszarką do włosów) ładował włożoną, zużytą baterię.  Dzięki zajęciom uczniowie ćwiczyli logiczne myślenie,  rozwijali swoją kreatywność,   myślenie przestrzenne, a także poznali źródła energii odnawialnej.

Na kolejnych zajęciach uczniowie omawiali składniki pogody. Dowiedzieli się jakie urządzenia służą do pomiaru składników pogody oraz złożyli model domowej stacji pogodowej, w której skład wchodzą: termometr,  wiatromierz i deszczomierz.

Jesienne drzewa

Uczniowie klasy 2f u Pani Anny Bujarskiej, inspirując się pogodą za naszymi oknami, mieli okazję  wykorzystać farby temperowe zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Podczas pracy dzieci mieszały kolory farb w celu uzyskania barw ciepłych.

Zapraszamy do Galerii Laboratoriów Przyszłości!