• GRUDZIEŃ 2022

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Empiriusz

Tym razem z Empiriuszem pracowali w sali chemicznej u Pani Marioli Modelskiej uczniowie klas ósmych.  Mogli przekonać się, w jaki sposób otrzymuje się różne kwasy w bezpiecznych warunkach wirtualnego laboratorium. Dobrze przeszli także testy podsumowujące doświadczenia, poprzedzone poprawnie wybranymi obserwacjami. Z pewnością uatrakcyjniło to zajęcia chemii. Praca z kontrolerami oraz goglami nie sprawiła żadnych problemów uczniom najstarszych klas. W bieżącej pracy przydają się także plansze przedmiotowe.

Druk 3D

W sali informatycznej pod czujnym okiem Pani Ludmiły Sochackiej, uczniowie rozpoczęli drukowanie 3D stojaczków choinek na bombkę. Jedne klasy miały okazję obserwować początek druku, inne jego zakończenie oraz końcowe efekty. Niektórzy uczniowie zapoznali się już z techniką wymiany filamentu w drukarce.

Twórczość na krosnach

W grudniu w świetlicy szkolnej pod czujnym okiem Pani Ani Bujarskiej odbyły się zajęcia tkackie. Dzieci tworzyły wielobarwne dywaniki. Tkanie na krosnach pozytywnie wpływa na wyobraźnię, wspomaga  precyzję ruchów palców i dłoni. Zabawa wspiera również koncentrację dziecka i cierpliwość. Uczniowie aktywnie i z dużym zapałem uczestniczyli w zajęciach.

Zapraszamy do Galerii Laboratoriów Przyszłości!