Kilka słów o teatrze

09.04.2024 19:48
            W świetlicy niebieskiej cały poświąteczny tydzień poświęcony był teatrowi. Dzieci dowiedziały się o historii teatru, rodzajach teatru, poznały zawody związane z teatrem. Samodzielnie wykonały mapety , kukiełki i marionetki. Na koniec wykorzystały zrobione lalki tworząc krótkie scenki teatralne.

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

09.04.2024 19:13
            Świetliczaki z niebieskiej świetlicy w ramach obchodów Światowego Dnia Wody wzięły dziś udział w zajęciach poświęconych roli wody w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedziały się jak ważna jest woda, w jakiej postaci występuje i jak o nią dbać. Wykonały też mechaniczną oczyszczalnię wody i podziwiały ze zdumieniem jak brudna woda (zanieczyszczona ziemią i liśćmi) zmienia się w wodę czystą. Kolejne doświadczenie w obrazowy sposób pokazało, że woda to życie. Woda "ożywiła" papierowe kwiaty umieszczone na obrazku drzewa, które pięknie się otworzyły i nasze drzewko zakwitło. Świetliczaki z grupy porannej przygotowały natomiast plakaty związane z ochroną zasobów wody.

Wiosna w świetlicach

20.03.2024 19:19
            W naszych świetlicach zapachniało wiosną. Pojawiły się wiosenne kwiaty, na zielonych łąkach spacerują owady, bociany i żabki. Pojawiły się trż kolorowe motyle. Jutro Pierwszy Dzień Wiosny i jesteśmy na nią gotowi!

DZIEŃ DENTYSTY

10.03.2024 08:49
            Nie wszyscy lubimy i regularnie chodzimy do dentysty, a szkoda. O tym jak ważna jest higiena jamy ustnej oraz dbanie o żęby nasze świetliczaki rozmawiały  na zajęciach z okazji "DNIA DENTYSTY". Zebraliśmy też informacje dotyczące zawodu dwntysty: jaką szkołę trzeba skończyć by  zostać dentystą, jakie są specjalizacje i jaki sprzęt jest potrzebny dentyście. Nie zapomnieliśmy też o zwróceniu uwagi na odpowiednią dietę. W świetlicy została przygotowana wystawa poświęcona dbaniu o zęby, która będzie przypominać dzieciom o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej.

• DZIEŃ ŻABY

10.03.2024 08:39
            Czym się różni żaba od ropuchy? Czy ropucha to żaba? Gdzie żyją żaby i co jedzą? Czy żaba jest pożyteczna? Na te i wiele innych pytań nasze pierwszaki ze świetlicy niebieskiej otrzymały odpowiedź na zajęciach poświęconych tym płazom.