• Aktualności

      • Wyniki konkursu z języka angielskiego

      • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

       Właśnie dotarły do mnie wyniki z Ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego dla klas I- III
       z języka angielskiego.  Konkurs odbył się w naszej szkole już po raz szósty. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i udział w konkursie. Ze wszystkich jestem dumna. Cieszę się, że spróbowaliście swoich sił i zmierzyliście się  z zdaniami konkursowymi.  Dyplomy do szkoły mają przyjść do 2 tyg. Mam nadzieję, że do końca roku szkolnego wszyscy je otrzymają.  

        

       A oto lista uczestników wraz z miejscami, jakie zajęli:

        

       Język angielski Klasa I - wiosna 2022

       Aleksander   REBISZ 1f- 9
       Jan   ZARZYCKI 1f -    15.

        

       Język angielski Klasa II - wiosna 2022          

       Ania   WRZYSZCZ 2b – 18.

        

       Język angielski Klasa III - wiosna 2022    
       MARCEL SZARNAK 3h -   11
       Natalia  SIEMIĄTKOWSKA 3b -  12
       KUBA  Rubisz 3a -  13
       POLA   WALISZEWSKA 3b - 14
       ALICJA  GALA 3a - 17
       ALICJA  JANICKA 3f -  17
       POLA   BONTER3a -   18
       IGA   KRZYŻANOWSKA 3a- 19
       DOROTA BUKACKA 3e- 19
       JAN   GÓRSKI 3e - 19
       TYMON  CHODAŁA  3a - 19
       MIKOŁAJ RUBIAK3a -   22
       NINA   GALA 3e -   23
       AGATA  ANDRZEJEWSKA 3a -   23
       POLA   KOZIKOWSKA 3b - 23
       Olivia  Bliger 3a -   23
       Patryk  MENDOCHA  3e -   23
       DANIELA PAWLAK ALVAREZ 3h -   24    
       NINA   DĄBROWSKA 3e -  28
       SZYMON DUDA 3b -  31
       TOSIA  PŁÓCIENNIK 3e-   33

        

       Moi Drodzy to już był ostatni konkurs w tym roku szkolnym.  Zachęcam do brania udziałów
       w konkursach przyszłym roku 2022\2023. Wszystkim życzę dalszych sukcesów.

        

       Eliza Zys
       Koordynator konkursu
       SP 22

      • Bookcrossing

      • Jako członek Partnerstwa dla Leśnicy i okolic nasza szkoła przez cały maj była odpowiedzialna za skrzynkę bookcrossingową przy ul. Średzkiej w Leśnicy. W tym czasie odbywała się zbiórka książek, które chcieliśmy „uwolnić”. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się do akcji.

       „Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.” (bookcrossing.pl)

       Małgorzata Benuszak

      • Wizyta klasy 1h w Jednostce Wojskowej 1245

      • W dniu 3 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1h uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar. Zwiedzili Jednostkę Wojskową, oglądali sprzęt wojskowy i sale do ćwiczeń. Rozmawiali z żołnierzami o planie dnia w jednostce i o tym, jak zostać zawodowym żołnierzem. Wzięli udział w Uroczystości Wojskowej, na której pięknie grała orkiestra wojskowa. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Dzieci z zachwytem obserwowały maszerujących w różnych, odświętnych mundurach żołnierzy. To była ciekawa lekcja :-)

                                                                                                                  Pozdrawiam :-) Beata Szmidt

      • Dzień Dziecka w klasie 1h

      • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1h razem z wychowawczynią zorganizowali na  podwórku szkolnym, wśród brzózek - PIKNIK KLASOWY. Na kocach rozłożyliśmy poczęstunek owocowy, było ciasto z truskawkami i ciasteczka owsiane upieczone przez wychowawczynię.  Dzieci grały w gry planszowe, edukacyjne karty, piłkę, badmintona, rywalizowały w przeciąganiu sznura oraz w rzutach woreczkami do celu. Dla ochłody zjedliśmy lody od Rady Rodziców. Piknik był udany, a dzieci szczęśliwe :-)

      • MOLE KSIĄŻKOWE

      • Kolejna edycja konkursu czytelniczego MOLE KSIĄŻKOWE za nami.

       Przedstawiamy laureatów:
       I miejsce   Szymon Mikołajek 2a
       II miejsce  Iga Krzyżanowska  3a
       III miejsce  Pola Bonter 3a i Tymon Chodała 3a

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów czytelniczych.

       Biblioteka szkolna

      • Dwudniowa wycieczka integracyjna uczniów z klasy trzeciej

      • Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klasy 3f spędzili w wyjątkowym miejscu. W środę wraz z uczniami klasy 3 z SP1 w Brzegu Dolnym wyruszyliśmy na noc do Garnierówki w Głębowicach. Z naszymi rówieśnikami poznawaliśmy się przez cały rok szkolny pisząc do siebie listy, dlatego cieszymy się, że mieliśmy okazję się poznać osobiście. W czasie naszego wyjazdu wzięliśmy udział w warsztatach czerpania papieru, które dzieci ozdobiły własnoręcznie, zagraliśmy w przyrodniczą grę edukacyjną poprowadzoną przez p. Justynę Tracichleb, Ewę Smutyło z EduSilesia. Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko wraz z imprezą urodzinową.

      • Zawody pływackie

      • 08.06.22 roku odbyły się międzyszkolne zawody pływackie klas III o Puchar Dyrektora SP113. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 1 miejsce w sztafecie 4x25m! Ponadto z radością informujemy również, że w zawodach indywidualnych Ania Selina, z klasy 3h zajęła 2 miejsce, Lena Zych z 3f oraz Olbracht Kaczmarek z 3a 4 miejsce. Wielkie gratulacje również dla pozostałych reprezentantów naszej szkoły: Marysi Robak (3f), Poli Kozakowskiej (3b), Wojtka Ostrowskiego (3g), Kacpra Marcinka (3g), Kajetana Chruszcza (3f), Franka Gołąbka (3f), Bartka Mikusia (3h).
       Brawo!!

      • Przedstawienie koła teatralnego

      • W sobotę 4 czerwca 2022 r. podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez Karolinę Całus i Izabelę Kowalczyk zaprezentowali się w przedstawieniu pt.: „Tajemniczy ogród”. Był to owoc ogromnej pracy, jaką wykonali w tym semestrze. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

       Serdecznie gratulujemy występu i życzymy dalszego rozwijania pasji i talentu!

      • Szkolny Festiwal Książki - Pokaż mi swoją książkę

      • W czwartek 2 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal książki pod nazwą „Pokaż mi swoją książkę”, organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Uczniowie klas 4f, 7e i 8c przygotowali informacje i plakaty na temat wybranych książek, które zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 3b, 3h, 4f, 6a, 7a, 7c, 7d i 8b.

       Festiwal miał na celu popularyzację książek i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą. Uczniowie zachęcali siebie nawzajem do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Tym samym doskonalili umiejętność argumentowania. Przygotowanie całego wydarzenia wpłynęło również na rozwijanie kreatywności wśród uczniów, którzy stworzyli piękne stanowiska, na których znalazły się estetycznie wykonane plakaty oraz różne przedmioty nawiązujące do treści omawianych książek.

       Za organizację festiwalu odpowiedzialne były nauczycielki: Małgorzata Rusiecka, Małgorzata Guzikowska oraz Karolina Całus.

      • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU z języka niemieckiego i angielskiego IDIOM W OBRAZIE

      • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
       Chciałybyśmy bardzo podziękować Wam za bardzo liczny udział w konkursie z języka niemieckiego i języka angielskiego IDIOM W OBRAZIE. Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, więc wyłonienie zwycięzców nie było takie proste. Jury miało bardzo trudne zadanie.

       Koordynatorki konkursu: Marta Olszewska (j.niem)
       Eliza Zys (j.niem)
       Elżbieta Rajchel (j.ang)
       Anna Boniarczyk (j.ang)|

       Konkurs w klasach IV-VIII: język niemiecki:
       I miejsce: Yelyzaveta Borodai 8b
       II miejsce: Aniela Jakubiak 8c
       III miejsce: Hanna Tomczuk 8a i Lidia Kozina 7c

       Wyróżnienia: Marianna Kowalska 8c
       Marlena Sochocka 8c
       Nina Pieciuk 7e
       Milena Slósarczyk 7e

       Konkurs w klasach IV-VIII: język angielski:
       I miejsce: Aleksandra Pitek 7c
       II miejsce: Julia Działa 7a i Milena Radojewska 4h
       III miejsce: Lidia Kozina 7c

       Wyróżnienia: Jakub Ptak 4a
       Katarzyna Kalpakova 7a
       Julia Działa 7a
       Wiktor Koziewicz 7a
       Patryk Kontnik 7d
       Nina Pieciuk 7e
       Zofia Szymańska 7e
       Dominika Łosek 8a
       Hanna Tomczuk 8a
       Yelyzaveta Borodai 8b
       Paweł Kurzyk 8c

       Konkurs w klasach I-III:
       język angielski

       I miejsce: Julia Woroniecka 1b

       Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach w roku szkolnym 2022/2023

      • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego klas 2d i 3a

      • W dniach od 10.05. do 12.05.2022 r. uczniowie z klasy II d i klasy III a wybrali się na wycieczkę do Krakowa, a potem wyruszyli do Zakopanego, aby podziwiać Tatry.
       W Krakowie przywitał ich smok ziejący ogniem. Potem obejrzeli Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice i ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Po wysłuchaniu hejnału delektowali się obwarzankami i lodami na Rynku Głównym. Następnie udali się do Murzasichla, gdzie zachwycali się ośnieżonymi szczytami Tatr. Dla wielu uczestników wycieczki największą atrakcją było zdobycie Gubałówki   i zapierający dech w piersiach powrót kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu. Wieczorem czas umilała im muzyka i niesamowite opowieści górala. Ostatni dzień wycieczki spędzili w Bochni zwiedzając najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce. Pełni wrażeń, wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci, a widok ośnieżonych szczytów Tatr na długo pozostanie w ich pamięci.

      • Dzień Dziecka w naszej szkole

      • W sobotę 4 czerwca 2022 odbyły sie w naszej szkole obchody Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy była Szkolna Rada Rodziców przy wspóludziale Rady Osiedla. Wsród wielu atrakcji zorganizowanych przez rodziców były również propozycje przygotowane przez nauczycieli uczących w naszej szkole.

       Wszystkim zaangażowanym osobom BARDZO DZIEKUJEMY i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie szkolnym.

      • Warsztaty Tworzenia Świeczników Dla Mam Metodą Decoupage W Klasie 2D

      • 23.05.2022r. klasa 2D uczestniczyła we wspaniałych warsztatach tworzenia Świeczników Dla Mam z Okazji ich święta metodą Decoupage, prowadzonych przez Plastyka Panią Barbarę Jarząbek. Bazą do świeczek były słoiczki na których dzieci przyklejały wybrane przez siebie elementy z ozdobnych serwetek, swoje świeczniki dzieci wykończyły pięknymi wstążeczkami. Dzieci pod czujnym okiem Pani Basi stworzyły na słoiczkach przepiękne cuda dla Swoich Mam.

     • Nowa deklaracja obiadowa
      • Nowa deklaracja obiadowa

      • UWAGA!

       Rodzice dzieci chcących korzystać z obiadów na stołówce w roku szkolnym 2022/2023 proszeni są o pobranie nowego druku deklaracji i złożenie jej w nieprzekraczalnym terminie do 15.07.2022 r. u intendenta (administracja w części przedszkolnej) lub na adres e-mail: barbara.kiertyczak@p20.wroclaw.pl.

       Na zebraniach we wrześniu otrzymają Państwo kopię deklaracji oraz kody dostępu do systemu iPrzedszkole (system służy do odwoływania obiadów w przypadku nieobecności oraz do informowania o płatnościach) dla dzieci, które wcześniej nie korzystały z obiadów. Jeśli ktoś z Państwa nie ma dostępu do sytemu prosimy o informację przy składaniu deklaracji (dotyczy dzieci jedzących w poprzednim roku szkolnym 2021/2022).

       Deklaracja dostępna jest na TEJ STRONIE.

      • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU z języka niemieckiego i angielskiego na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

      • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

       Chciałybyśmy podziękować Wam za bardzo liczny udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym.Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, więc wyłonienie zwycięzców nie było takie proste. Jury miało bardzo trudne zadanie.

       Koordynatorki konkursu:
       Marta Olszewska (j.niem)
       Eliza Zys (j.niem)
       Elżbieta Rajchel (j.ang)
       Anna Boniarczyk (j.ang)

       Konkurs na kartkę świąteczną w klasach IV-VIII: język niemiecki:
       I miejsce: Jakub Krobicki 8c
       II miejsce: Marlena Sochocka 8c
       III miejsce: Wiktor Koziewicz 7a
        

       Wyróżnienia: Aleksandra Potoczny 8c
       Julia Kaczmarska 8c
       Nikola Rząsa 8c
       Julia Działa 7a
       Anna Ogonowska 7c
       Wiktoria Damczyk 7e

       Konkurs na kartkę świąteczną w klasach I-III: język angielski:
       I miejsce: Antonina Wójtowicz 2h
       II miejsce: Adrian Sterczała 3c
       III miejsce: Zofia Pienda 1f i Milena Wawrzyniak 3e
        

       Wyróżnienia: Zuzanna Sala 1a
       Julia Gwardyńska 1f
       Lena Kowalska 2h
       Karolina Kosińska 3d
       Aleksandra Lasota 3e
       Luiza Zabłocka 3e
        

       Konkurs na kartkę świąteczną w klasach IV-VIII: język angielski:
       I miejsce: Dominika Łosek 8a
       II miejsce: Jakub Krobicki 8c
       III miejsce: Błażej Wychodil 4f
        

       Wyróżnienia: Mikołaj Wielgosz 4f
       Zofia Zapotoczna i Pola Glasse 5a
       Julia Działa 7a
       Julia Kaczmarska 8c
       Patryk Kontnik 7d

       Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

      • "Czas na książkę"

      • 17 maja (wtorek) w parku leśnickim odbył się piknik czytelniczy pod hasłem „Czas na książkę”. Zorganizowaliśmy go wspólnie z naszymi partnerami w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic. Impreza ta odbyła się z okazji 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Jej celem było zapoznanie dzieci z twórczością polskiej pisarki oraz oczywiście dobra zabawa. Na każdą z zaproszonych klas (lub grup) czekało wyzwanie – musiały one przebyć trasę wyznaczoną na mapie. Na kolejnych etapach trasy znajdowały się stoiska partnerów, którzy przygotowali różne zadania i zagadki. W zamian za ich rozwiązanie, grupa otrzymywała naklejki, które przyklejała na mapę. Piknik zakończył się przedstawieniem zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii oraz wręczeniem upominków. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2a wraz z wychowawczynią Panią Patrycją Bęben i Panią Justyną Kopałą. Natomiast za przygotowanie zagadek do książki „Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko” oraz za stoisko odpowiadała Pani Małgorzata Benuszak.

       Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania do pikniku, a szczególnie uczennicom, które wykonały piękne plakaty.

        

       Małgorzata Benuszak

      • Odwoływanie obiadów na czas egzaminów

      • W związku z egzaminami ósmoklasistów, w dniach 24-26.05.2022 r. zajęcia w szkole będą odbywały się w trybie opiekuńczym, dlatego prosimy rodziców dzieci niekorzystających z opieki świetlicowej o odwoływanie obiadów.